حضور در جام جهانی کشتی به سرمربیان بستگی دارد/مثل قبل مصمم نیستیم

رئیس فدراسیون کشتی گفت: محمد بنا و غلامرضا محمدی اگر دوست داشتند می‌توانند با تیم جوان و با نفرات کمتر در مسابقات جام جهانی کشتی شرکت کنند ولی مثل قبل مصمم نیستیم....

به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا دبیر در برنامه «دایره طلایی» در مورد تصمیم فدراسیون کشتی برای اعزام تیم به مسابقات جام جهانی بعد از لغو رقابت‌های جهانی اظهار داشت: قبل از صحبت‌هایم از دست دادن رحیم جدی را به جامعه کشتی تسلیت می گویم. او بر گردن من حق زیادی داشت، خصوصاً موقعی که رئیس هیئت کشتی تهران بود. در مورد مسابقه جهانی هم این اتفاق قابل پیش بینی بود. روزی که تشکیل جلسه دادیم به سرمربیان تیم ملی، حمید سوریان و محسن کاوه گفتم از نظر من بین ۷۰-۸۰ درصد مسابقات جهانی برگزار نمی‌شود اما نمی‌توانستیم در شرایطی که اتحادیه جهانی می‌گفت می‌خواهد مسابقه برگزار کند، دست روی دست بگذاریم و همه موارد برنامه ریزی شد؛ از انتخابی تیم ملی و برگزاری اردوی تیم ملی گرفته تا راه اندازی لیگ که بعد از ماه‌ها تعطیلی، کمیت و کیفیت کشتی را دست سرمربیان تیم ملی می‌داد.

رئیس فدراسیون کشتی ادامه داد: وقتی خبر آمد مسابقات جهانی برگزار نمی‌شود، بلافاصله سرمربیان تیم ملی اردو را برای چند روز تعطیل کردند و الان هم منتظر هستیم آنها تصمیم بگیرند که چه کار کنیم. این حق سرمربیان است که در این خصوص تصمیم گیری کنند.

دبیر در مورد احتمال حضور تیم‌های ملی در این رقابت‌ها خاطرنشان کرد: حالت‌های مختلفی داریم. اول اینکه ما می‌خواستیم در مسابقات جهانی شرکت کنیم. من یک مثال می زنم. سال ۱۹۷۴ تصمیم می‌گیرند که تیم ملی کشتی به جهانی نرود و به جایش با قدرت در بازی‌های آسیایی کشتی بگیرد. این همه سال از این ماجرا می‌گذرد و هنوز منصور برزگر و محسن فرح‌وشی ناراحتند که چرا در آن جهانی شرکت نکرده‌اند. برزگر آنجا می توانسته طلا بگیرد اما ما به آن رقابت‌ها نرفته‌ایم.

وی تاکید کرد: مدال مسابقات جهانی برای کشتی ما ارزش بالایی دارد و با وجود هزینه‌های بالایی که این اعزام برای ما داشت، می‌خواستیم حتماً در مسابقات شرکت کنیم اما حالا وضعیت تغییر کرده و جام جهانی به جای جهانی برگزار می‌شود؛ در حالی که یک تورنمنت سطح ۴-۵ در کشتی دنیا محسوب می‌شود و ما قطعاً با تیم کامل و با آن شرایطی که می‌خواستیم در جهانی شرکت کنیم، در این جام جهانی شرکت نمی‌کنیم.

رئیس فدراسیون کشتی با اشاره به نظر غلامرضا محمدی در مورد حضور در جام جهانی گفت: کادر آزاد و شخص سرمربی تیم ملی به ما اعلام کرده که در این وضعیت چیزی که برایش اولویت دارد، کسب سهمیه المپیک و برنامه ریزی برای ۶ وزن المپیکی است. محمد بنا هم همین نظر را دارد. اگر دوست داشتند با تیم جوان و البته با تعداد کمتر در این مسابقات شرکت می‌کنیم اما باید تاکید کنم که حالا دیگر مثل قبل مصمم نیستیم که تیم حتماً شرکت کند. ضمن اینکه در مورد مسابقات جهانی پرداخت هزینه‌ها با میزبان بود اما در مورد این رقابت شرایط اینگونه نیست. باید دید با این هزینه آیا جام جهانی برای کشتی ما آورده دارد یا نه ولی اختیار تصمیم گیری در این خصوص با سرمربیان تیم ملی است و آنها مسئول هستند و ما در کنار آنها هستیم.

تگ ها


محمد بنا علیرضا دبیر غلامرضا محمدی جام جهانی کشتی فدراسیون کشتی