حضور در رویدادهای برون‌مرزی با تصمیم کادر فنی است

زنجان-رئیس فدراسیون کشتی گفت: برای حضور در رویدادهای برون‌مرزی به تصمیم کادر فنی تیم‌ملی اتخاذ می‌کنیم....

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا دبیر ظهر پنجشنبه در حاشیه مجمع سالیانه هیئت کشتی استان زنجان، در جمع خبرنگاران با اشاره به شرایط کرونایی کشور و تاثیر آن بر ورزش، افزود: این شرایط باعث شده است بخش‌های مختلف جامعه از جمله ورزش نیز از آن تاثیر بپذیرد اما با این حال برای روزهای آینده برنامه‌ریزی‌های لازم به عمل آمده است.

وی برگزاری رقابت‌های لیگ برتر باشگاه‌های کشور را یکی از برنامه‌های فدراسیون کشتی عنوان و تصریح کرد: برای حضور در رقابت‌های برون‌مرزی که در پیش رو داریم، این حضور به تصمیم نهایی کادر فنی تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی بستگی داشته و هر تصمیمی که کادر فنی اتخاذ کند، فدراسیون نیز تابع آن خواهد بود.

رئیس فدراسیون کشتی با اشاره به اینکه خوشبختانه جایگاه کشتی ایران علی‌رغم نتایجی که در سال‌های اخیر به دست آمده، جزو چند کشور برتر دنیا است، ادامه داد: معتقدیم برای اینکه بتوانیم این جایگاه را مستحکم‌تر کنیم، باید نماینده‌ای از کشورمان در رأس کشتی جهان حضور داشته باشد تا بتواند از جایگاه کشتی ایران دفاع کند.

دبیر از استعدادیابی به عنوان یکی از رویکردهای اصلی فدراسیون کشتی یاد کرد و گفت: این رویکرد از آن جهت حائز اهمیت است که نبود پشتوانه برای اوزان مختلف می‌تواند جایگاه کشتی ایران را در رقابت‌های برون‌مرزی به خطر بیاندازد، به همین خاطر نباید اجازه دهیم بین استعدادهایی که امروز به کسب مدال منجر شده، فاصله بیافتد.

رئیس فدراسیون کشتی با اشاره به اینکه یکی دیگر از برنامه‌های این فدراسیون، حضور موفق در رقابت‌های انتخابی المپیک است، اظهار کرد: با توجه به اینکه هنوز در سه وزن کشتی آزاد و فرنگی موفق به کسب سهمیه المپیک نشده‌ایم، به همین خاطر باید تلاش کنیم با برنامه‌ریزی صحیح، در مدت زمان باقی‌مانده تا آغاز این آوردگاه بزرگ ورزشی به این توفیق دست یابیم.

وی با تاکید بر اینکه نمی‌توان کشتی را با پشت میزنشینی مدیریت و جایگاه آن را ارتقا داد، خاطرنشان کرد: حضور فیزیکی در شهرستان‌ها، استان‌ها و حتی دورافتاده‌ترین نقاط ایران، یکی از برنامه‌های فدراسیون تلقی می‌شود؛ چرا که معتقدیم در اقصی نقاط کشور دارای استعدادهای بالقوه در رشته کشتی هستیم که باید با حضور فیزیکی نسبت به شناسایی آن‌ها اقدام کنیم.

تگ ها


فدراسیون کشتی ورزش علیرضا دبیر