حضور دنیامالی در وبینار فدراسیون جهانی قایقرانی

احمد دنیامالی عضو هیات رئیسه فدراسیون جهانی قایقرانی در جلسه آنلاین این فدراسیون حضور پیدا کرد....

به گزارش "ورزش سه"، جلسات هیات رئیسه فدراسیون جهانی قایقرانی ۲ بار در سال با هدف بررسی آخرین برنامه های این فدراسیون و تصمیم گیری های کلان این رشته ورزشی برگزار می شود که این بار با توجه به شیوع بیماری کرونا از طریق فضای مجازی به صورت ویدئو کنفراس برگزار شد.


در این اجلاس که با حضور ۳۱ عضو و مشاورین بین المللی قایقرانی برگزار شد، احمد دنیامالی نماینده قاره ای کنفدراسیون کانوئینگ آسیا و عضو هیات رئیسه فدراسیون جهانی که از سال ۱۳۸۸ به عضویت این هیات درآمده نیز حضور داشت.

این جلسه با اعلام یک دقیقه سکوت به علت درگذشت مارسل ونوت که طی سال های ۱۹۹۶ تا ۲۰۰۴ نایب رییس فدراسیون جهانی(ICF)بود آغاز شد.


در ادامه خوزه پرورنا رئیس فدراسیون جهانی قایقرانی کلیه برنامه های بین المللی و قاره ای این فدراسیون که پیش از سپتامبر ۲۰۲۰ برنامه ریزی شده بود را با توجه به شرایط موجود و تایید هیات رئیسه لغو کرد یا به تعویق انداخت و پس از آن ترازنامه مالی ۲۰۲۰-۲۰۱۹ و ۲۰۲۱-۲۰۲۲ مطرح شد و به تصویب اعضا رسید.

عضو هیات رئیسه فدراسیون جهانی قایقرانی در خصوص این اجلاس که برای اولین بار به صورت آنلاین و از طریق ویدئو کنفرانس برگزار شد، گفت: این اجلاس با توجه به اینکه در این شرایط خاص و سال قبل از المپیک برگزار می شود، اهمیت زیادی داشته و در این جلسه ۴ ساعته به صورت فشرده مباحث و گزارشات مهمی مطرح شد.

احمد دنیامالی ادامه داد: به هر حال با توجه به شرایط پیش آمده، عمده مباحث جلسه مربوط به راهکارهایی در خصوص عبور از بحران مرتبط با شیوع ویروس کرونا است. با این حال تصمیم گرفته شده که در صورت شرایط مناسب میزبانی، برخی از مسابقات بین المللی قبل از پایان سال ۲۰۲۰ برگزار شود. به علاوه در خصوص کنگره ICF در فیلیپین تصمیم بر این شد که اگر این کنگره برگزار نشود گزینه های احتمالی میزبانی مورد بررسی قرار گیرد. همچنین اعضا با توجه به درنظر گرفتن مشکلات رقابت در سال جاری، تغییراتی در سیستم رتبه بندی ورزشکاران در نظر گرفته شود.

وی در خصوص تصمیم گیری در مورد رویدادهای پیش رو نیز گفت: هیات رئیسه تصمیم بر این گرفت که شرایط برگزاری رقابت ها و رویدادهای پیش رو با توجه به مقررات و محدودیت های کشورهای میزبان با توجه به سه معیار مهم عدالت، امنیت و حمایت که باید برای ورزشکاران و شرکت کنندگان رعایت شود، تنظیم شود.

دنیامالی تاکید کرد: فدراسیون های ملی برای رسیدن به این رویدادهای بین المللی باید سلامتی و ایمنی همه ورزشکاران را تامین و فرصت های تمرینی و آموزشی کافی برای همه ورزشکاران ایجاد کنند.

عضو هیات رئیسه فدراسیون جهانی قایقرانی درباره تصمیم گیری فدراسیون جهانی برای مسابقات پیش رو نیز بیان کرد: با تصمیم اعضا مسابقات جهانی اسلالوم، مسابقات جوانان و رده سنی زیر ۲۳ سال به احتمال فراوان اوایل سپتامبر برگزار شود و مسابقات قهرمانی جهان کانواسپرینت در مواد غیرالمپیکی و کاپ های جهانی کانو اسپرینت و پارکانو که قرار بود اوایل جولای در مجارستان برگزار شود شاید به سپتامبر موکول شود که این وضعیت طی دوهفته آینده تصمیم گیری و نهایی خواهد شد.

دنیامالی در خصوص کاپ های جهانی اسلالوم نیز اظهار کرد: مسابقات اسلالوم نیز به تعویق افتاد و با تصمیم هیات رئیسه کاپ جمهوری چک در پراگ در ماه اکتبر و کاپ ۲ جهانی اسلالوم در پائو در اکتبر یا نوامبر برگزار شود. کاپ فینال اسلالوم که که قرار بود سپتامبر در فرانسه برگزار شود در اکتبر با عنوان کاپ ۳ جهانی برگزار می شود.

عضو هیات رئیسه فدراسیون قایقرانی با اشاره به تصمیم هیات رئیسه فدراسیون جهانی در خصوص سیستم رتبه بندی رشته کانواسلالوم بیان کرد: به دلیل عدم برگزاری مسابقات سال ۲۰۲۰ سیستم رتبه بندی اسلالوم اصلاح شد و دوره جدید به صورت دو ساله خواهد بود یعنی رویدادهای ۱۸ ماه قبل از فوریه ۲۰۲۰ و پس از آن ژانویه تا اول ژوئن ۲۰۲۱ مدنظر قرار خواهد گرفت.

دنیامالی در خصوص تصمیم هیات رئیسه فدراسیون جهانی با نگاه به برگزاری مسابقات انتخابی قاره ای اظهار کرد: در صورت لغو اجباری مسابقات انتخابی، ورزشکاران منتخب برای المپیک بر اساس رتبه های جهانی ارسال شده در تاریخ ۱ ژوئن سال آینده برای صلاحیت ورزشکاران استفاده می شود. البته این سیستم صلاحیت به روز شده و برای تایید و توزیع ورزشکاارن به IOC ارسال شده است.

وی در خصوص مسابقات قهرمانی جهان کانوی اقیانوسی و کانوپولو گفت: این رقابت ها در سپتامبر ۲۰۲۰ برگزار می شود و رقابت های جهانی کانوپولو در رم ایتالیا نیز به ماه آوریل سال بعد موکول شد.

دنیامالی با اشاره به تغییر زمان المپیک در خصوص مسابقات قایقرانی این رویداد نیز بیان کرد: مسابقات المپیک ۲۳ جولای تا ۸ آگوست ۲۰۲۱ برگزار می شود که رقابت های اسلالوم ۲۵ تا ۳۰ جولای و کانواسپرینت ۲ تا ۷ آگوست انجام خواهد شد. رقابت های پارالمپیک نیز ۲۴ آگوست تا ۵ سپتامبر برنامه ریزی شده که برای مسابقات پاراکانو ۳ تا ۵ سپتامبر برنامه ریزی صورت گرفته است.

وی درباره زمان برگزاری مجمع عمومی ICF نیز توضیح داد: مجمع امسال از جهت انتخابات مهمی که در آن انجام می شود بسیار اهمیت دارد. این مجمع قرار است دسامبر در فیلیپین طبق برنامه برگزار شود و مهمترین دستور آن انتخاب رئیس جدید با توجه به کناره گیری خوزه پرورنا پس از ۱۲ سال ریاست بر فدراسیون جهانی است. گفتنی است که توماس رییس فدراسیون آلمان شانس زیادی برای تصدی پست ریاست ICF دارد و ایشان سال گذشته با دعوت دکتر احمد دنیامالی به ایران امد و از فدراسیون و آکادمی و امکانات قایقرانی جمهوری اسلام ایران بازدید کرد.

دنیامالی در پایان گفت: هیات رئیسه در پایان ماه ژوئن مجددا برای تصمیم گری نهایی درباره کنگره و وضعیت رویدادهای برنامه ریزی شده تا پایان سال، جلسه برگزار میکند و تصمیمات را نهایی خواهد کرد.

تگ ها


احمد دنیا مالی قایقرانی