حضور رئیس فدراسیون در کردستان دستاوردهای بزرگی داشت

مربی سازنده کشتی کردستان گفت: دعوت از مربیان سازنده به اردوهای تیم ملی کار ارزشمندی است....

به گزارش خبرگزاری مهر، علی صالحی یکی از مربیان کشتی آزاد اهل قروه استان کردستان در گفتگو با روابط عمومی فدراسیون کشتی اظهار داشت: دعوت مربیان سازنده استان‌های مختلف به اردوی تیم‌های ملی به صورت متناوب و ادواری برنامه‌ی بسیار مناسبی برای ایجاد انگیزه بین مربیان است.

وی ادامه داد: از هیأت کشتی استان قدردانی می‌کنم که بنده را بعنوان مربی به فدراسیون جهت حضور در اردوی تیم ملی کشتی معرفی کرده و قطعاً حضور ما در این اردوها با هدف تجربه اندوزی و افزایش دانش فنی است. بعنوان مربی سازنده در شهرستان قروه و در رده سنی نونهالان و نوجوانان کار می‌کنم و حضور من در تیم ملی، انگیزه‌ای برای نونهالان و نوجوانان شهرم می‌شود تا بیشتر در باشگاه حضور یابند.

صالحی در مورد شرایط اردو گفت: شرایط برگزاری اردو فوق العاده است و تمامی امکانات برای ما و کشتی گیران فراهم است و من نیز از تجربیات مربیان تیم ملی استفاده می‌کنم.

این مربی سازنده کردستانی با قدردانی از حضور رئیس فدراسیون در کردستان گفت: سفر رئیس فدراسیون به استان ما دستاوردهای بزرگی چه به لحاظ ریالی و چه به لحاظ امکاناتی داشت و تفاهم نامه‌های بسیار خوبی با ارگان‌های مختلف از جمله استانداری و سپاه منعقد شد که در پی آن سالن‌ها ی بسیاری در اختیار کشتی قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: بعنوان مثال سالن تختی شهر قروه از ۱۰ سال پیش در اختیار رشته کونگ فو قرار گرفته بود و خانه کشتی شهر قروه نیز در منطقه‌ای از شهر قرار دارد که هزینه رفت و آمد کشتی گیران بالا بود. با سفر آقای دبیر به قروه سالن تختی در اختیار هیأت کشتی شهر قرار گرفت تا از این پس تمرینات کشتی در آنجا برگزار شود.

صالحی با بیان اینکه دعوت مربیان ادواری از استان‌های مختلف باعث انگیزه در بین آنها می‌شود اظهار داشت: مربیان شهرستان‌ها که کشتی گیرانشان به تیم‌های ملی راه می‌یابند انگیزه‌ای برای کار خود ندارند و اگر بدانند با این کار می‌توانند در اردوهای تیم‌های ملی نیز حضور داشته باشند قطعاً فعالیت و تلاش بیشتری می‌کنند.

وی افزود: البته نوع تمرینات در تیم‌های ملی با باشگاه‌ها متفاوت است و داستان کشتی گیر سازی و تیم ملی متفاوت است ولی مربیانی هستند که توانایی انجام هر دو کار را دارند.

این مربی کردستانی در پایان خاطرنشان کرد: به غیر از مربیان از کشتی گیران مستعد استان‌ها نیز به صورت ادواری برای حضور در اردوی تیم‌های ملی دعوت می‌شود که این حرکت نیز باعث انگیزه برای کشتی گیران می‌شود.

تگ ها


کشتی آزاد فدراسیون کشتی ورزش و جوانان کردستان علی صالحی