حضور سه سرمربی روی نیمکت حاشیه‌ساز نیست

وقتی بازیکنی قصد ندارد در یک باشگاه بماند، نباید او را با زور نگه داشت. فکر می‌کنم مشکل مظاهری هم حل شود و امیدوارم این بازیکن را کنار خودمان داشته باشیم...

به گزارش ورزش سه ،صمد مرفاوی که خودش زمانی سرمربی استقلال بوده، این روزها به‌عنوان مدیرفنی به جمع آبی‌ها برگشته تا به فکری که زمانی دستیارش بوده کمک کند.  پس از گذشت چند روز از حضور مرفاوی در تمرینات، همشهری ورزشی گفت‌و‌گویی با او درخصوص آخرین وضعیت استقلال داشته است.

  پرونده نقل‌و‌انتقالاتی استقلال چه زمانی بسته می‌شود؟
هنوز مشخص نیست. ما منتظر بازگشت ملی‌پوشان به تمرینات هستیم، ضمن اینکه هنوز وضعیت علی کریمی و میلیچ مشخص نشده است. شیخ‌دیاباته که قرار است برگردد و امیدوارم میلیچ و کریمی هم بمانند. وقتی اسکلت اصلی تیم حفظ شود طبیعتا نیاز کمی به جذب بازیکن جدید خواهیم داشت.


 اگر میلیچ نماند، محمد نادری را جذب می‌کنید؟
تکلیف نادری با پرسپولیس هنوز مشخص نیست و ما به این موضوع فکر نمی‌کنیم. امیدواریم که میلیچ و کریمی بمانند.


 داستان قایدی به کجا رسید؟ او بالاخره در استقلال می‌ماند یا قرار است ترانسفر شود؟
قایدی در کنار ماست و فقط به این موضوع فکر می‌کنیم که از این بازیکن استفاده کنیم. ما به جدایی قائدی فکر نمی‌کنیم و مهدی به‌زودی در تمرینات استقلال حاضر خواهد شد.


 در مورد بازیکنان جدید استقلال صحبت کنید، بازیکنانی که اکثر آنها پیش از انتخاب کادرفنی جذب شدند.
نفراتی که به استقلال آمده‌اند در تیم‌های خودشان بازیکنان خوبی بوده‌اند ولی مهم این است که در استقلال عملکرد خوبی داشته باشند. شرایط پرسپولیس و استقلال متفاوت است ولی امیدوارم بازیکنان جدید هم بهترین عملکرد را در استقلال داشته باشند.


 تکلیف رشید مظاهری هم هنوز مشخص نشده است. در این مورد خبر جدیدی ندارید؟
من معتقدم وقتی بازیکنی قصد ندارد در یک باشگاه بماند، نباید او را با زور نگه داشت. فکر می‌کنم مشکل مظاهری هم حل شود و امیدوارم این بازیکن را کنار خودمان داشته باشیم.


  از نظر شما محمود فکری گزینه مناسبی برای هدایت استقلال بود؟
فکری قبلا دستیار من بود و سلسله مراتب مربیگری را به‌خوبی طی کرد و جلو آمد. این حرف را به این خاطر نمی‌زنم که الان در کنار او هستم، فکری کاپیتان استقلال بوده و با شرایط این تیم آشناست. او در این چند سال هم عملکرد خوبی داشته و شایستگی سرمربیگری در استقلال را دارد. امیدوارم استقلال نتایج خوبی بگیرد.


 یکی از اتفاقات عجیب در استقلال حضور همزمان شما، فکری و مظلومی روی نیمکت است. فکر نمی‌کنید این موضوع برای استقلال مشکل‌ساز شود؟
چرا باید مشکل‌ساز شود؟ همه مربیانی که هم‌اکنون در استقلال هستند تعامل خوبی با یکدیگر دارند. خیلی‌ها می‌گویند حضور من، فکری و مظلومی حاشیه‌ساز می‌شود ولی اینطور نیست. هدف ما کمک‌کردن به فکری و استقلال است، نه اینکه به او دغدغه ذهنی بدهیم.


 مجید نامجومطلق بعد از جدایی از استقلال در مصاحبه‌ای گفت که در این باشگاه بازیکن‌سالاری بیداد می‌کند. نظر شما چیست؟
در همه تیم‌های ایران بازیکن‌سالاری است ولی باید این موضوع مدیریت شود و کادرفنی و باشگاه هم همه‌‌چیز را زیر نظر داشته باشد. ما تلاش می‌کنیم استقلال کمترین تنش و حاشیه را داشته

تگ ها


صمد مرفاوی استقلال تهران