حضور ۳ فرنگی‌کار ایرانی در رنکینگ المپیکی‌ها

با اعلام رنکینگ نفرات برتر اوزان شش‌گانه المپیکی، سه فرنگی‌کار ایرانی در بین چهار نفر برتر وزن‌های خود قرار گرفتند....

به گزارش ""ورزش سه" به نقل از میزان،  بر اساس اعلام اتحادیه جهانی کشتی قرار گرفتن در جمع چهار کشتی‌گیر برتر رنکینگ اوزان شش گانه المپیکی این حُسن را دارد تا مدعیان با قرار گرفتن در بالا و پایین جدول رقابت، از رویارویی تا مراحل پایانی با یکدیگر برحذر خواهند بود.

بر همین اساس اتحادیه جهانی کشتی با اتمام مسابقات رنکینگ و با توجه به امتیازات کسب شده توسط کشتی‌گیران اوزان مختلف اقدام به معرفی کشتی‌گیران برتر هر وزن کرده است که از ایران تنها سه فرنگی‌کار در این جمع حضور دارند؛ محمدعلی گرایی، محمدهادی ساروی و امین میرزازاده.

در وزن ۷۷ کیلوگرم محمدعلی گرایی بعد از تاماش لورینچ (مجارستان)، آلکس کسیدیس (سوئد) و کاراپت چالیان (ارمنستان) در رده چهارم قرار گرفت. محمدهادی ساروی نیز در وزن ۹۷ کیلوگرم بعد از موسی اولویف (روسیه) و آرتور الکسانیان (ارمنستان) در رده سوم این وزن قرار گرفته است.

در وزن ۱۳۰ کیلوگرم رضا کایالپ (ترکیه)، عبدالطیف محمد (مصر) و مامینجان عبدالله‌یف (ازبکستان) رده های اول تا سوم را به خود اختصاص داده‌اند و امین میرزازاده، ملی‌پوش کشورمان نیز رده چهارم را به خود اختصاص داده است.

پیش از این اتحادیه جهانی رنکینگ شش وزن المپیکی کشتی آزاد را نیز اعلام کرده بود که حسن یزدانی در رنک اول وزن ۸۶ کیلوگرم و مصطفی حسین‌خانی در رنک چهارم وزن ۷۴ کیلوگرم قرار گرفته بودند.

تگ ها


کشتی