حضور کیانوش رستمی در تورنمنت پرو

کیانوش رستمی وزنه‌بردار کشورمان برای کسب سهمیه المپیک در 6 ماهه دوم سال به تورنمنت پرو اعزام خواهد شد...

کیانوش رستمی وزنه‌بردار کشورمان برای کسب سهمیه المپیک در 6 ماهه دوم سال به تورنمنت پرو اعزام خواهد شد

به گزارش مدال، بعد از حواشی بوجود آمده در خصوص کیانوش رستمی و احتمال از دست دادن المپیک 2020 توکیو بدلیل عدم شرکت در مسابقات گزینشی لازم فدراسیون وزنه‌برداری با وجود اتمام زمان ثبت نام در تورنمنت‌های سوئیس و سن مارینو به این کشورها نامه زد که بدلیل قوانین فدراسیون جهانی با این درخواست مخالفت شد.

اما با رایزنی‌های انجام شده توسط علی مرادی و فدراسیون وزنه‌برداری ایران با فدراسیون جهانی قرار شد رستمی برای پشت سر گذاشتن گزینشی المپیک در 6 ماهه دوم سال به تورنمنت پرو اعزام شود که در این مسیر تمام هزینه‌های او به همراه یک نفر همراه تقبل شده و می‌تواند رایگان در پرو وزنه زده و این مرحله را پشت سر بگذارد.
محسن بیرانوند دبیر فدراسیون وزنه برداری درباره حواشی به وجود آمده در خصوص احتمال حذف رستمی و علی حسینی از حضور در بازی های المپیک به دلیل عدم شرکت در مسابقات گزینشی گفت: بعد از مسابقات جهانی تایلند علی حسینی و رستمی به فدراسیون مراجعه کردند و خواستار حضور در مسابقات سوئیس شدند، البته رستمی تورنمنت سن مارینو را هم پیشنهاد داد.
وی ادامه داد: با وجود اینکه می‌دانستیم دوره ثبت نام گذشته باز هم نامه زدیم و از مسئولان این کشورها درخواست کردیم شرایط حضور این 2 وزنه‌بردار را فراهم کنند، اما طبق قوانین فدراسیون جهانی ممکن نبود چرا که همانطور که سال گذشته ما نتوانستیم بعد از پایان زمان ثبت‌نام شرایط حضور وزنه‌برداران روس در جام فجر را فراهم و آنها را پذیرش کنیم، در این مورد نیز این اتفاق تکرار شد. البته به فدراسیون جهانی نامه زده ایم و این درخواست را مطرح کرده‌ایم. از طرفی قرار است فردا جلسه ای را در این خصوص با صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک داشته باشیم.
بیرانوند در مورد مماشات فدراسیون وزنه‌برداری با رستمی بعد از المپیک ریو گفت: شاید راحت ترین کار برای ما کنار گذاشتن این نفرات بود. تنهایی تمرین کردن رستمی به هیچ عنوان مورد تایید فدراسیون نبوده و نیست. هدف ما انتخاب یک سرمربی خوب و حمایت از کادرفنی است، وقتی رستمی یک روند اشتباهی را در این سال ها طی کرده که بعضاً نتیجه هم گرفته، اما حالا وقتی متوجه شده و می گوید کمکم کنید ما هم تلاش می کنیم حمایت کنیم.
وی در پاسخ به این سوال که آیا این موضوع صحت دارد که رستمی در زمان اعزام به مسابقات جهانی تایلند عنوان کرده ۳۰۰ میلیون به من بدهید تا وزنه بزنم، گفت: من هم این موضوع را در رسانه‌ها خواندم، گفته بود ۳۰۰ میلیون هزینه کرده‌ام که باید به من پرداخت شود تا در مسابقات جهانی وزنه بزنم، اما فدراسیون مخالفت کرد.
دبیر فدراسیون وزنه‌برداری که در برنامه رکورد صحبت می‌کرد، تصریح کرد: شاید راحت‌ترین کار برای فدراسیون وزنه برداری حذف افراد است اما ما به دنبال این موضوع نیستیم.
وی درباره انتقادات نوشیروانی مبنی بر اینکه چرا بعد از المپیک ریو برخوردی برای جلوگیری از ادامه روند اشتباه انفرادی تمرین کردن رستمی نشد، گفت: زمانی هم من مانند انوشیروانی بعنوان سرمربی تیم ملی حضور داشتم، شاید راحت ترین کار این بود که بگویم استعفا می‌دهم و می روم؛ چون سرمربی می خواهد تمام اعضای تیم را زیر نظر خودش داشته باشد، اما برای اینکه بتوانیم شرایط را حفظ کنیم، کنار نکشیدیم. ما تلاش کردیم از خودمان بگذریم تا ایران به افتخار برسد.
بیرانوند درباره انتقادات صورت گرفته مبنی بر اینکه ما نتوانسته‌ایم عملکرد خوبی در مسابقات جهانی داشته باشیم، گفت: بعد از قهرمانی در مسابقات جهانی آمریکا گفتند تیم‌ها حضور نداشته‌اند و سطح مسابقات بالا نبوده، اما سال ۲۰۱۸ سوم جهان شدیم اما بازهم دوستان انتقاد می‌کنند و می‌گویند که این موضوع به دلیل تغییر اوزان و سردرگمی کشورها بوده است، اما آیا این تغییر برای ما نبوده؛ در حالی که توانستیم سوم شویم.

بیشتر بخوانید:

فدراسیون وزنه برداری: کیانوش رستمی از رقابت‌های گزینشی المپیک حذف نشده

تگ ها


وزنه برداری کیانوش رستمی فدراسیون وزنه برداری علی مرادی محسن بیرانوند المپیک وزنه‌برداری