حقوق المپیکی‌ها نیمسال دوم پرداخت می‌شود

رییس کمیته ملی المپیک گفت: بخش دوم حقوق المپیکی‌ها نیمسال دوم پرداخت می‌شود....

به گزارش خبرگزاری مهر سیدرضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک در خصوص اینکه کشتی به بودجه زیادی نیاز دارد، اظهار داشت: چند نکته در مورد کشتی باید مطرح شود؛ اول اینکه مدیریت دبیر انصافاً قوی بود و مجموعه کشتی را منسجم کرد. دوم اینکه دبیر زیر ساختارها را بازسازی کرد و سوم اینکه به دنبال اسپانسرها رفت. ارزیابی ما در کمیته ملی المپیک و ستاد عالی بازی‌ها از مدیریت دبیر، عملکرد بسیار مثبت است.

وی افزود: آقای نوبخت علاوه بر توجه به ورزش قهرمانی، به کشتی نگاه ویژه‌ای دارد. او در سه مرحله کمک ویژه به کشتی داشته و خواهد داشت. من این خبر را بدهم که قرار است کمک ویژه چند میلیاردی در روزهای آتی به کشتی صورت بگیرد. نوبخت همچنین ۲ میلیارد امسال کمک کرد و یک کمک ویژه هم سال قبل داشت. کشتی ورزش قهرمانی نیست بلکه بخشی از هویت ملی ما ایرانیان است بنابراین هر چه از کشتی حمایت کنیم نتیجه آن را روی سکوها خواهیم دید. ما و وزیر ورزش و آقای نوبخت موضوع کشتی را به صورت پروژه ویژه نگاه می‌کنیم.

رئیس کمیته ملی المپیک در مورد پرداخت حقوق المپیکی‌های توکیو عنوان کرد: مصوبه‌ای در ستاد عالی بازی‌ها داشتیم مبنی بر اینکه هر کسی کسب سهمیه کرد به مدت یکسال مبلغ ۶۰ میلیون تومان در قالب دو قسط ۶ ماهه دریافت کند. قسط اول توسط وزارت ورزش پرداخت شد اما قسط دوم در تعهد کمیته ملی المپیک است که در نیمسال دوم سال ۹۹ پرداخت می‌کنیم. ورزشکاران بدانند حق آنها باقی است و حتماً این تعهد انجام می‌شود. اینکه ما تاکنون این پول را پرداخت نکرده‌ایم به این دلیل بوده که تخصیص بودجه نداشته‌ایم.

صالحی امیری در بخشی دیگر از صحبت‌های خود درباره تعویق بازی‌های المپیک توکیو یادآور شد: ما ۵۲ سهمیه گرفتیم و شرایط کسب حدود ۲۰ سهمیه دیگر هم داشتیم اما شیوع ویروس کرونا کار را متوقف کرد. البته فعالیت فدراسیون‌ها تعطیل نشده و ورزشکاران به صورت انفرادی تمرین می‌کنند. هنوز مجوز برگزاری اردوها داده نشده و تقریباً همه رؤسای فدراسیون‌ها معتقد هستند، تا شهریور مجوز برگزاری اردوها را بگیریم. ورزشکاران در پروسه ۹ ماه تا یک سال می‌توانند به شرایط ایده آل برسند.

وی که با برنامه نبض ورزش شبکه خبر صحبت می‌کرد درباره واریز ۲۵ درصدی بودجه به فدراسیون‌ها یادآور شد: در مرحله اول ۱۰ میلیارد تخصیص بودجه داشتیم که همه را به فدراسیون‌ها دادیم. به ما قول داده‌اند یکی دو هفته آینده نیز دوباره تخصیص بودجه خواهند داد. با تخصیص بودحه به فدراسیون جدول در سایت کمیته ملی المپیک منتشر می‌شود چون سیاست ما شفاف سازی است و حتی تمام قراردادهای خود را منتشر خواهیم کرد و بهترین راه برای کسب اعتماد شفاف سازی است.

وی افزود: شرایط کشور را همه درک می‌کنند اما مجموعه دولت و خصوصاً سازمان برنامه ریزی و بودجه در مورد ورزش کوتاهی نکرده اند. بودجه ما تقریباً بارشد متوسط ۳۰ درصدی مواجه شده که رقم قابل توجهی است.

تگ ها


سید رضا صالحی امیری کمیته ملی المپیک کشتی