حقیقی: آن‌چه بین من و قلعه‌نویی رخ داد طبیعی بود

علیرضا حقیقی دروازه بان &#۱۶۰;گل گهر معتقد است این تیم امتیازات حساسی که در دور رفت بازی ها از دست داده می تواند در بازی ها باقی مانده بدست بیاورد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، مرد شماره یک تیم ملی در جام جهانی ۲۰۱۴ بعد از سال ها حضور در فوتبال اروپا تبدیل به بازیکن حرفه ای شده بطوریکه در مواجه با اتفاقاتی که بر خلاف میل باطنی اوست معقول حرف می زند و تصمیم می گیرد. با علیرضا بعد از بازگشت دوباره به ترکیب گل گهر حرف زدیم که این مصاحبه را می خوانید: 

*به نظر می رسد گل گهر از کورس قهرمانی خارج شده است ...

حرف از قهرمانی در لیگ برتر با توجه به اینکه تیم فصل دوم حضور در لیگ برتر را سپری می کند منطقی نیست. ما با این انگیزه وارد بازی ها نشدیم اما می توانستیم نیم فصل را با رتبه بهتری به پایان ببریم و امتیازات حساسی را از دست دادیم. فصل پر نوسانی را پشت سر می گذاریم. به خاطر کرونا، اردوهای تیم ملی و بازی های لیگ قهرمانان آسیا. به خصوص که تماشاگران هم نمی توانند در استادیوم ها حاضر شوند و تیم های مورد علاقه اشان را تشویق کنند. به نظر من گل گهر باید بازی به بازی سنجیده شود نه به خاطر چند بازی مدعی قهرمانی معرفی شود و به خاطر از دست دادن چند امتیاز این گونه عنوان شود که تیم شانس قهرمانی را از دست داده است. ما می توانیم شرایط خود را در جدول رده بندی بهتر کنیم. ما در خیلی از بازی ها موقعیت های حساسی را از دست دادیم. به این خاطر که خیلی کنار هم بازی نکردیم و هنوز به شناخت صد در صدی از همدیگر دست پیدا نکردیم. پرسپولیس چهار فصل متوالی است که قهرمان لیگ برتر می شود و این به خاطر است که برانکو از فنی و تفکر سیستمی را در تیم نهادینه کرد که به قوت خود باقی است و آقا یحیی هم با ایده های نو این راه را به خوبی ادامه داده است. تیمی که می خواهد قهرمان لیگ برتر شود باید بازیکنانش چند فصل کنار هم بازی کرده باشند. در این لیگ قهرمانی گل گهر خیلی سخت است. با توجه به حضور پرسپولیس. با توجه به حضور تیم های پر مهره ای چون سپاهان و استقلال. ما این سابقه را نداریم. اما خوشبختانه در بازی هایی که ما انجام دادیم ارایه گر فوتبال خوبی در برابر حریفان بودیم. در هفته های سپری شده این طور نبوده ما در بازی با حریفان اتوبوس را پارک کنیم و به دنبال ضد حمله باشیم. ما فوتبال خوبی در برابر حریفان بازی کردیم. حالا می توانیم در هفته های باقی مانده امتیازات از دست رفته را جبران کنیم. همه چیز در فوتبال امکان پذیر است. اینکه در بازی های باقی مانده یکی از موفق ترین تیم ها باشیم. 

*از زمانی که به فوتبال ایران برگشتی چند اردوی تیم ملی برگزار شده و یک بار هم به اردوی تیم ملی دعوت نشدی؛ حرفی در این باره نداری؟ 

به عنوان یک بازیکن حرفه ای به تصمیم آقای اسکوچیچ احترام می گذارم؛ از سویی تلاش خواهم کرد در بازی های باشگاهی عملکرد بهتری از خود به نمایش بگذارم تا هم چنان شانس دعوت به اردوی تیم ملی را داشته باشم. 

*در هفته های سپری شده عملکرد خودت را چگونه ارزیابی می کنی؟ 

من در بیشتر هفته ها که در ترکیب تیم قرار گرفتم سعی کردم ارایه گر بازی خوبی باشم و به این مهم هم دست پیدا کردم اما در برخی از دیدارها هم اشتباهاتی داشتم. به هر صورت این نوسان در فوتبال هم از سوی تیم ها و هم از سوی بازیکنان وجود دارد. تلاش خواهم کرد در بازی های باقی مانده کمتردچار نوسان شوم و یا حتی نوسان در کار من دیده نشود. 

*و کار با امیر قلعه نویی؛ به نظر می رسید در مقطعی برای حضور در ترکیب تیم دچار مشکل شدی!

امیر قلعه نویی پر افتخار ترین مربی لیگ برتر به حساب می آید و خوشحالم که تجربه کار با او را به دست آوردم. چیزهای زیادی از او یاد گرفتم. اما گاهی درون خانواده مشکلات پیش می آید که این ها در فوتبال طبیعی است. سلایق مختلف و تضاد سلیقه ها مسبب این مشکلات درون تیمی است اما امیر قلعه نویی بزرگ تر و سرمربی تیم است و خوشحالم از اینکه یک نیم فصل را در کنار او سپری کردم و همه تلاش خود را بکار می گیرم که در بازی های باقی مانده کم نوسان و با قدرت درون دروازه حاضر شوم تا در پایان فصل هم تیم و سرمربی به خواسته های خود برسند و من هم به آن چیز هایی که در ذهن دارم و برای خود ترسیم کرده ام برسم.

بیشتر بخوانید:

قلعه‌نویی: سپاهان من مثل لیورپول کلوپ شد

عنایتی: قلعه نویی بهترین مربی ایران است

 

تگ ها


گل گهرسیرجان فوتبال ایران علیرضا حقیقی لیگ برتر خلیج فارس فوتبال