حق با پرز بود؛ یک آمار عجیب از بازی منچستر-رم

لیگ اروپا به نیمه نهایی خود رسیده اما همچنان بازی هایش چندان پربیننده نیست....

به گزارش "ورزش سه"، فلورنتینو پرز رئیس رئال مادرید چندی پیش در مصاحبه خود با ال چیرینگیتو گفت که فوتبال در حال از دست دادن جذابیت خود بین جوانان است و در توجیه شکل گیری سوپرلیگ، روی این نکته تاکید ویژه ای داشت. پروژه او البته تنها ۴۸ ساعت دوام داشت و به خصوص با بالاگرفتن اعتراضات هواداران در انگلیس، برگزاری سوپرلیگ نیز منتفی شد.

ایده پرز این بود که هر هفته با انجام بازی بین قدرت های بزرگ می توان مخاطب بیشتری جلب کرد و این سود مالی بالایی را به باشگاه ها تزریق خواهد کرد. 

یک آمار از بازی اخیر منچستریونایتد برابر رم در دور رفت نیمه نهایی لیگ اروپا نشان می دهد که حتی حساسیت بازی در چنین مرحله ای نیز باعث نشده تا بر تعداد بینندگان تلویزیونی بازی افزوده شود.

طبق گزارش مارکا، تنها ۳۴۰۰۱۱ نفر این بازی را به صورت زنده تماشا کردند که نصف متوسط بینندگان بازی های وسط هفته لالیگاست. بازی های میان هفته در فوتبال اسپانیا به طور متوسط ۶۸۰۴۴۸ نفر بیننده دارند.

بازی منچستر- رم حتی از دیدار بیلبائو-لوانته که یکشنبه ساعت ۱۴ برگزار شد و با ۳۸۹۵۶۹ نفر کمترین آمار بیننده در این فصل فوتبال اسپانیا داشت نیز مخاطب کمتری به خود جذب کرد.

جالب تر اینکه دیدار ساراگوسا و اوویدو در دسته دوم فوتبال اسپانیا نیز از بازی منچستر-رم بیننده های بیشتری داشت(۳۵۸۷۷۸).


 

تگ ها


آ اس رم فلورنتینو پرز فوتبال جهان رئال مادرید لالیگا فوتبال