حق رشد ۳۰۰ هزار یورویی آذری برای ذوب‌آهن! (عکس)

دادگاه عالی ورزش در حکم نهایی خود در مورد پرونده شکایت ذوب آهن از روبین کازان و شکاری، باشگاه روسی را به پرداخت ۳۰۰ هزار یورو حق رشد محکوم کرد....

به گزارش "ورزش سه"، رضا شکاری چهار سال پیش با ترک اردوی ذوبی‌ها به روبین کازان پیوست و این انتقال در حالی رقم خورد که پدیده ذوب آهن تنها ۱۹ سال داشت و همین موضوع سبب شد تا مدیرعامل سبزپوشان اصفهانی سعید آذری به دنبال گرفتن حق رشد از باشگاه روسی باشد و حالا در شرایطی که پست خود به عنوان مدیرعامل را از دست داده، حکم نهایی دادگاه عالی ورزش در این باره صادر شده است.

پیش از این گفته می‌شد که حکمی در حدود ۱۰۰ هزار دلار برای این پرونده صادر خواهد شد اما آنطور که در رای نهایی دادگاه عالی ورزش آمده، باشگاه روبین کازان و رضا شکاری به پرداخت ۳۰۰ هزار یورو محکوم شده‌اند.

این در حالی است که اگر باشگاه و بازیکن این رقم را به باشگاه ذوب آهن پرداخت نکنند، علاوه بر جریمه، احکام انضباطی بعدی را هم متوجه خود خواهند دید که طبق قوانین فیفا می‌تواند شامل کسر امتیاز هم شود. دادگاه CAS البته سهم بازیکن و باشگاه را جدا نکرده و مشخص نیست که این رقم به چه شکلی پرداخت خواهد شد.

سعید آذری پیش‌تر در پستی اینستاگرامی وعده پیروزی در این پرونده را داده و حتی به باشگاه هایی که قصد خرید رضا شکاری را دارند هشدار داده بود  که خرید این بازیکن با مشکل مواجه خواهد شد چرا که وی بدون رضایت ذوب آهن راهی روبین کازان شده بود.

آذری که در بین هواداران فوتبال با موضوع «حق رشد» شناخته می‌شود، پیش تر بارها پرونده هایی با این مضمون را از تیمهای ایرانی بُرده بود اما حالا لایحه او برتری ویژه ای را برای ذوب آهن به همراه داشته است. شاید مهمترین پرونده پیش از این موضوع، جدال او با پرسپولیس بر سر حق رشد پیام صادقیان بود.

رقم ۳۰۰ یورویی برای باشگاه ذوب آهن، آورده ۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومانی محسوب می‌شود و باید دید چه زمانی در اختیار این باشگاه قرار خواهد گرفت.

تگ ها


گل گهرسیرجان ذوب آهن اصفهان تراکتور رضا شکاری روبین کازان