حق پخش در مجلس

حق پخش مسابقات فوتبال ليگ برتر پرداخت خواهد شد؟ اين مسئله بغرنج كه در لابه لاي سيستم دولتي بودن صدا و سيما و فوتبال همچنان بغرنج تر مي شود چه زمان حل مي شود؟ هنوز مسئولان صدا و سيما به اين باور نرسيده اند كه تابع قانون حق پخش شوند ......

حق پخش مسابقات فوتبال ليگ برتر پرداخت خواهد شد؟ اين مسئله بغرنج كه در لابه لاي سيستم دولتي بودن صدا و سيما و فوتبال همچنان بغرنج تر مي شود چه زمان حل مي شود؟ هنوز مسئولان صدا و سيما به اين باور نرسيده اند كه تابع قانون حق پخش شوند.

به گزارش مدال به نقل از خبر ورزشی- هر بار با دخالت دولت (وزارت ورزش و رؤساي فوتبال) به نوعي باشگاه ها را خاك كردند و از زير بار پرداخت شانه خالي كردند. در حالي كه پخش اين همه برنامه عامه پسند و پرطرفدار تا به امروز به صدا و سيما رايگان تمام شده است و روي اين عادت حالا پرداخت هاي پنجاه و صد ميلياردي براي تلويزيون سنگين است. در هيچ يك از كشورهاي جهان اينگونه نيست كه يكسري ورزشكار، جواني خود را پاي فوتبال بگذارند و نتيجه كارشان از نظر مالي مجاني به حساب تلويزيون واريز شود. نظام باشگاهداري ما كه خودش دچار هزاران مشكلي مالي است و تحت فشار سخت، مسئولان تلويزيون واقع بينانه به اين مسئله نگاه كنند كه شسته و رفته ترين برنامه را به مردم مي دهند بدون پرداخت ساخت و توليد. به موانع و مشكلات پيش روي توسعه اقتصادي صنعت فوتبال در ايران نگاه كنيم، در حد صفر و انصاف نيست كه پول پخش بازي هاي آنان پرداخت نشود. مديران باشگاه هاي بزرگ هم چون انتصاب دولتي شده اند با توصيه بالاترها كوتاه مي آيند و دوباره روزي از نو و بالا آوردن بدهكاري و سرانجام ريزش و تمام. شنيديم مديران ورزش و فوتبال با مردان صدا و سيما و فراكسيون فرهنگي مجلس شوراي اسلامي به گفت وگو نشسته اند تا اين مشكل را به نوعي حل كنند. كاش در اين جمع يك نويسنده يا خبرنگار نيز حضور پيدا مي كرد و به اطلاعات مسئولان فراكسيون اضافه مي كرد و درد نداري تيم ها را واقع بينانه بيان مي داشت. مجلس مكان تصميم گيري است و بايد كاملاً مسائل حق پخش را با صراحت گفت و صدا و سيما نيز به اين باور برسد كه پخش فوتبال خرج دارد و بايد تلويزيون راه حلي براي پرداخت آن پيدا كند. اين موضوع در جهان امروز فوتبال كاملاً حل شده است و كوچك ترين ليگ هاي دنيا نيز از اين درآمد بهره مند شده اند. نمايندگان مجلس موضوع مهمي را به جلسه آورده اند كه كمك به سالم سازي نسل هاي جوان است و بايد در اين سوي خواسته فوتبالي ها باشند.

 

تگ ها


اخبار روز فوتبال