حكم زندان دونده آفریقایی دوبرابر شد

حکم حبس دونده آفریقایی به جای این که کاهش پیدا کند، افزایش پیدا کرد. ظاهراً پرونده اسكار پيستوريوس همچنان ادامه دارد و ق ......

حکم حبس دونده آفریقایی به جای این که کاهش پیدا کند، افزایش پیدا کرد.
 ظاهراً پرونده اسكار پيستوريوس همچنان ادامه دارد و قصد ندارد براي هميشه بسته شود. مشهورترين دونده معلول دنيا هنوز تاوان قتل نامزدش روا استينكمپ در روز ولنتاين 2013 را مي دهد و اكنون بعد از گذراندن بيش از 5 سال سخت در زندان بايد منتظر كشيدن حبس بيشتر باشد.
بعد از 5 سال
اسكار پيستوريوس پس از اينكه مسجل شد نامزدش را به دلايل نامعلوم به قتل رسانده است، از سوي دادگاه آفريقاي جنوبي به 6 سال زندان محكوم شد. حكمي كه او يك سال نخست را به طور كامل در زندان سپري كرد اما در ادامه با تكيه بر وكلاي قدرتمندش توانست شرايط را عوض كند. دادگاه راضي شد اسكار را به حبس خانگي بفرستد تا اين دونده معلول 4 سال را به همين منوال تحت نظر بگذراند اما همه چيز به اينجا ختم نشد پرونده اسكار دوباره به جريان افتاد.
شكايت سازمان هاي عمومي از دادگاه
دستور حبس خانگي پيستوريوس اگرچه از سوي دادگاه صادر شد اما سازمان هاي عمومي به نوع برخورد با اين دونده اعتراض كردند و شكايت خود را رسماً اعلام كردند. با توجه به شكايت نهادهاي عمومي عليه دادگاه آفريقاي جنوبي بابت اينكه اسكار با حبس 6 ساله در خانه تاوان محروميتش را به طور كامل نخواهد داد، پرونده دوباره به جريان افتاد تا همه چيز عليه اسكار رقم بخورد.
حكمي كه دوبرابر شد
اسكار كه در حال اتمام دوران حبسش بود، ناگهان با حكم تجديدنظر دادگاه روبه رو شد و 6 سال ديگر به حكمش اضافه شد. اكنون مدت زمان حكم اسكار مجموعاً 13 سال و 5 ماه شد تا اولين دونده پارا المپيكي كه در المپيك هم شركت كرد حسابي نقره داغ شود.
استقبال خانواده استينكمپ از حكم جاري
در حكمي كه اعلام شد خانواده استينكمپ هيچ دخالتي نداشتند و حتي شكايت هم از ظرف آنها نبود. با اين حال اما آنها از حكم جديدي كه براي پيستوريوس صادر شد، استقبال كردند. تانيا كوئن سخنگوي خانواده روا استينكمپ در گفت وگو با خبرنگار رويترز اين طور واكنش نشان داد: «اين يك مسئله احساسي براي خانواده استينكمپ است. آنها الان با شنيدن اين خبر حس مي كنند اعتمادشان نسبت به سيستم قضايي بيشتر شده است.» اگرچه حكم زندان پيستوريوس 6 سال ديگر افزايش پيدا كرد اما بدون شك  در روزهاي آتي بايد منتظرابعاد جديدي از حكم جديد اسكار باشيم چرا كه بعيد است اين پرونده به اين زودي بسته شود.»

تگ ها


اخبار روز دو و میدانی