حلقه های المپیک نماد چیست؟

حلقه های آبی، سیاه، زرد، قرمز و سبز که یکی از شناخته شده ترین نمادها در دنیا هستند، به طور متعارف بیانگر پنج منطقه دنیا هستند که در بازی های المپیک شرکت دارند: آمریکای شمالی و جنوبی به عنوان یک منطقه به همراه آفریقا، استرالیا، آسیا و اروپا ......

حلقه‌ های آبی‌، سیاه، زرد، قرمز و سبز که یکی از شناخته ‌شده ‌ترین نمادها در دنیا هستند، به طور متعارف بیانگر پنج منطقه دنیا هستند که در بازی ‌های المپیک شرکت دارند: آمریکای شمالی و جنوبی به عنوان یک منطقه به همراه آفریقا، استرالیا، آسیا و اروپا.


کمیته بین‌المللی المپیک بیان می‌کند که نماد المپیک بر عنصر بین‌‌المللی جنبش المپیک، هنگامی که ورزشکاران از سراسر دنیا دیدار می‌کنند، تاکید می‌کند.


بر اساس منشور المپیک،”نماد المپیک نمایانگر فعالیت جنبش و بیانگر اتحاد پنج قاره و دیدار ورزشکاران از سراسر دنیا برای بازی‌های المپیک است.”

اما این شش رنگ، اگر رنگ سفید پس‌زمینه را هم در نظر بگیریم، در پرچم المپیک نماینده رنگ‌ های گوناگون در پرچم ملت‌‌ های رقابت کننده در بازی ‌‌های المپیاد های اول، دوم، سوم، چهارم و پنجم است.

به گفته دیوید یانگ مورخ همچنین احتمال دارد که این حلقه ‌ها نماد پنج المپیادی باشند که پیش از سال ۱۹۱۴ برگزار شدند.

هر رنگ، بر خلاف تصور رایج، به قاره خاصی مربوط نیست؛ به علاوه از لحاظ فنی هم هفت قاره روی زمین وجود دارد و نه پنج قاره.

پیر دو کوبرتن، بنیانگذار بازی‌ های المپیک مدرن، در ۱۹۱۳ نوشت:‌ “این حلقه ‌ها یک مظهر واقعی بین‌‌المللی است.” او از متحد کردن مناطق مختلف دنیا سخن می‌‌‌‌گفت و نه قاره‌های مختلف.

در بازی‌ های زمستانی سنت‌ موریتس در سال ۱۹۲۸ در سوئیس بود که برای اولین بار حلقه‌ های المپیک در پوستر المپیک به نمایش درآمد، اما تا المپیک تابستانی ۱۹۳۶ در برلین طول کشید تا این نماد به طور گسترده ‌ای رایج شد.

تگ ها


المپیک