حل مشکل والیبال؛ جهانی و آسیایی تداخل ندارد

کنفدراسیون والیبال آسیا با پیشنهاد رئیس فدراسیون والیبال ایران، تاریخ مسابقات والیبال بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ چین را تغییر داد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، بر اساس تقویم اعلام شده ازسوی فدراسیون جهانی والیبال و کنفدراسیون والیبال آسیا، تیم ملی والیبال ایران در سال آینده در سه رویداد مهم لیگ ملت‌ها، مسابقات قهرمانی مردان جهان و بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ چین حضور پیدا خواهد کرد.


پیش از این قرار بود مسابقات والیبال مردان بازی‌های آسیایی از ۱۹ تا ۳۱ شهریورماه برگزار شود که دو روز شروع (۱۹ و ۲۰ شهریورماه) این مسابقات همزمان با دو روز پایانی قهرمانی مردان جهان در روسیه بود.


محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال در اجلاس آسیای مرکزی به رئیس کنفدراسیون والیبال آسیا پیشنهاد داد با توجه به این تداخل زمانی دو مسابقه قهرمانی جهان و بازی‌های آسیایی، تاریخ برگزاری مسابقات والیبال مردان بازی‌های آسیایی تغییر کند که ریتا سوبوو رئیس کنفدراسیون والیبال آسیا قول پیگیری این موضوع را داد و پس از پیگیری‌ها و مذاکرات داورزنی با مسئولین مربوطه کنفدراسیون والیبال آسیا، شانریت دبیرکل کنفدراسیون والیبال آسیا با ارسال نامه‌ای به رئیس فدراسیون والیبال ایران اعلام کرد که مسابقات والیبال مردان بازی‌های آسیایی از ۲۶ شهریور تا سوم مهرماه برگزار خواهد شد.


بدین ترتیب مردان والیبال ایران در سال ۱۴۰۱ از ۱۷ خرداد تا دوم مردادماه در مرحله مقدماتی و در صورت صعود در مرحله نهایی لیگ ملت‌ها ۲۰۲۲ حضور خواهند یافت.


تیم ملی والیبال ایران پس از لیگ ملت‌ها در صورت نهایی شدن حضور ایران در جام واگنر (۲۷ تا ۲۹ مردادماه)، به لهستان سفر خواهد کرد و سپس در مسابقات والیبال قهرمانی مردان جهان (چهارم تا بیستم شهریورماه) در روسیه شرکت می‌کند.


شش روز پس از فینال قهرمانی مردان جهان، مسابقات والیبال مردان بازی‌های آسیایی از ۲۶ شهریورماه آغاز خواهد شد که با توجه به اهمیت کسب مدال طلا والیبال این بازی‌ها، تیم ملی والیبال مردان ایران با تمام قوا در این رقابت‌ها حضور پیدا خواهد کرد.


مسابقات والیبال زنان بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ چین نیز از ۱۷ تا ۲۵ شهریورماه برگزار خواهد شد.

تگ ها


والیبال والیبال