حماقت کاستا؛ هدیه‌ای برای بلوگرانا

اشتباه دیگو کاستا، سند قهرمانی بارسلونا را امضا کرد....

اشتباه دیگو کاستا، سند قهرمانی بارسلونا را امضا کرد.

دیدار حساس بین اتلتیکومادرید و بارسلونا با این تصمیم از سوی دیگو سیمونه شروع شد. در حالی که گریزمان آمادگی کامل بدنی برای بازی در ترکیب اصلی مقابل بارسلونا داشت، دیگر مهاجمان تیم، دیگو کاستا و آلوارو موراتا بعد از مصدومیت، هنوز به آمادگی کامل نرسیده بودند. دیگو سیمونه باید تصمیم سختی می‌گرفت؛ اینکه هر دو را روی نیمکت بنشاند یا به یکی بازی بدهد تا دفاع بارسلونا آسوده‌خاطر نباشد.

سیمونه اما تصمیمش را گرفته بود؛ کاستا وارد ترکیب اصلی شد و استباه بزرگ روخی بلانکوس دقیقا همینجا بود. این بازی جای بازیکنان خونسرد بود. کاستا کنترلش را از دست داد، لیونل مسی و لوئیز سوارز خونسردی خود را حفظ کردند و این تفاوت میان دو تیم بود. برای حدود ۲۸ دقیقه یک مسابقه و بالاتر از آن یک رقابت قهرمانی داشتیم اما بعد کاستا از همان کارهای مخصوص خودش کرد و بی‌دلیل‌ترین کارت قرمز ممکن را گرفت. آیا واکنش خیل مانسانو به توهین لفظی او بیش از حد بود؟ شاید، ما دقیقا نمی‌دانیم اما این را می‌دانیم که کاستا به خاطر این رفتار احمقانه کاملا شایسته مجازات بود. حتی نمی‌دانیم دقیقا چه چیز این‌قدر او را عصبانی کرد. آرتور وسط زمین برای گرفتن توپ تکل رفت و به نظر می‌رسید این کار را خیلی تمیز انجام داده اما کاستا به سمت داور رفت و به او فحاشی کرد. داور می‌خواست کارت زرد بدهد اما نظرش را عوض کرد و قرمز داد.

اتلتیکو قربانی شد. دو مدافع میانی، دیگو گودین و خوسه خیمنز به خاطر اعتراض اخطار گرفتند. حس می‌کردند داور اشتباه کرده اما در واقع، کاستا آنها را زمین زد. قابل پیش‌بینی بود که بازی به طور کامل با این اخراج عوض شود، حتی بارسا حداقل تا پایان نیمه اول تحت تاثیر این جنجال و حواشی‌ بود. قبل از اخراج کاستا، میزبان به وسیله یوردی آلبا توپ را به تیرک دروازه میهمان زده بود و فیلیپه کوتینیو دروازه‌بان اتلتیکو، یان اوبلاک را به واکنش واداشت. بعد از اخراج تقریبا هیچ کاری نکردند و در نیمه دوم به تدریج فشار را بیشتر کردند. اتلتیکو هم پاسخ تحسین برانگیزی داد و دو مدافع کناری‌اش را با دو مهاجم عوض کرد، سانتیاگو آریاس و فیلیپه لوییز جای خود را به آنخل کوره آ و موراتا دادند در عین حال در فاصله پنج دقیقه مانده به پایان لوییس سوارس گل اول را به شکلی فوق‌العاده زد و ۹۰ ثانیه بعد مسی دروازه تیم از هم گسیخته اتلتیکو را برای بار دوم باز کرد.

شادی بی حد و حصر روی دو گل یک پیام آشکار داشت: بازی و مهم‌تر از آن کورس قهرمانی تمام شد. بارسا حالا ۱۱ امتیاز پیش است در فاصله هفت بازی مانده تا پایان. لالیگا دوباره برای خودشان است؛ 8امین قهرمانی در ۱۱ فصل اخیر.