حمایت از تصمیم VAR به نفع لیورپول

کارشناسان انگلیسی از تصمیم VAR برای مردود کردن پنالتی ولوز در نیمه اول بازی با لیورپول دفاع کرده و حرکت کانر کودی بازیکن این تیم را شبیه‌سازی واضح دانستند....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، پیتر کراوچ و مارک کلاتن‌برگ که به عنوان کارشناسان دیدار لیورپول و ولوز در استودیوی تلویزیونی حضور داشتند تصمیم VAR برای مردود کردن پنالتی اعلام شده به نفع ولوز در نیمه اول را درست دانستند. کراوچ با حمایت از تیم VAR عملکرد آنها در این بازی را رویایی توصیف کرد.

در اواخر نیمه اول بازی کانر کودی مدافع ولوز بعد از چالشی که با سادیو مانه داشت به زمین افتاد و کریگ پاوسون داور مسابقه نقطه پنالتی را نشان داد. درحالیکه بازیکنان لیورپول و هوادارانش از این تصمیم داور خشمگین بودند و تصاویر آهسته نشان می‌داد هیچ تماسی بین این دو بازیکن اتفاق نیفتاده. بعد از بررسی صحنه توسط VAR داور تصمیم خود را برگرداند و یک ضربه آزاد به سود لیورپول اعلام کرد.

کراوچ که به عنوان کارشناس در استودیو پخش زنده بازی حضور داشت با دفاع از VAR گفت: " VAR امشب عملکردی رویایی داشت. وقتی جریان عادی بازی را می‌دیدیم من هم مثل خیلی‌ها گفتم این پنالتی است. اما واکنش بازیکنان لیورپول نشان می‌داد که واقعیت چیز دیگری است. کانر کودی شبیه سازی کرد و تصمیم نهایی کاملاً درست بود".

کلاتن‌برگ کارشناس داوری هم گفت: " تصمیم VAR که درست بود. من از این تعجب می‌کنم که چرا به بازیکن ولوز کارت نشان داده نشد. این یک شبیه سازی مشخص است که به قصد فریب داور انجام شده و باید با یک کارت زرد جریمه می‌شد".

اگر پنالتی مورد بحث زده می‌شد و ولوز به گل می‌رسید بازی در نیمه اول با تساوی ۱-۱ دنبال می‌شد و ممکن بود روند بازی به کل تغییر کند.

بیشتر ببینید:

خلاصه بازی لیورپول 4 - ولورهمپتون 0

بازی خاطره انگیز پیشکسوتان میلان - پیشکسوتان لیورپول

 

 

تگ ها


فوتبال جهان لیورپول لیگ برتر فوتبال