حمایت از ربیعی؛ تصمیم درست باشگاه مس

مس رفسنجان با وجود ارایه بازی های خوب در ۵ هفته ابتدایی در هیچ یک از بازی ها پیروز نشده بود. با این وجود مدیران باشگاه مس تصمیم به حمایت از مربی جوان خود گرفتند.&#۱۶۰;...

به گزارش "ورزش سه"، این حمایت در حالی صورت گرفت که در پایان هفته پنجم باشگاه تراکتور تصمیم به برکناری علیرضا منصوریان گرفت و از سویی وحید بیاتلو سرمربی ماشین سازی هم از سمت خود استعفاء کرد اما باشگاه مس راه متفاوتی را در پیش گرفت و به پای مربی جوان خود ایستاد؛ در حالی که حتی پیش از برگزاری دیدارهای هفته پنجم در محافل فوتبالی اینطور عنوان می شد که محمد ربیعی جای خود را به فلان مربی یا فلان مربی خواهد داد. نتیجه حمایت پیروزی در هفته ششم در برابر تیم خوب نفت مسجد سلیمان بود. تیمی که پیش از دیدار با مس رفسنجان در خانه تیم سپاهان را با نتیجه ۳-۱ شکست داده بود و از نظر روحی و روانی شرایط ایده آلی برای این بازی داشت. 

باشگاه مس با اطمینان خاطری که برای محمد ربیعی ایجاد کرد به واقع حمایت از سرمربی را در روزهای بحرانی معنی کرد؛ حمایت در روزهایی که تیم نتیجه می گیرد طبیعی ترین کار ممکن است و کدام باشگاه است در روزی که تیم خوب نتیجه می گیرد حامی مربی نباشد. مهم حمایت از مربی در روزهایی است که تیم امتیاز می دهد. باشگاه مس ضمن ادامه اعتماد به محمد ربیعی بنا به درخواست این مربی یک مربی دیگر به کادر اضافه کرد. مجتبی سر آسیایی سرمربی فصل گذشته شهر خودرو که بعد از جدایی از این تیم راهی گل گهر شد و به مجید جلالی در مسیر بقای این تیم کمک کرد. 

اتفاق رخ داده در باشگاه مس رفسنجان برای فوتبال کم تحمل و کم صبر باشگاهی یک اتفاق خوب است و نشان داد همیشه اخراج مربی بهترین راه حل برای خروج از بحران نیست و گاهی حمایت از مربی برای خروج از بحران و نتیجه گیری بهتر جواب می دهد. به یقین در ادامه مسیر و با حمایت های صورت گرفته از سوی باشگاه مس از محمد ربیعی از این پس این مربی و شاگردانش برای کسب نتیجه بیشتر تلاش خواهند کرد. از همه مهمتر مربی جوان با اعتماد و حمایت است که تبدیل به مربی باتجربه تبدیل می شود. بقای مربیان جوان در لیگ برتر به سود فوتبال باشگاهی است چون آنها دارای ایده های نو هستندو برای القای این ایده ها نیاز به زمان دارند.

تگ ها


محمد ربیعی مس رفسنجان