حمایت سرمربی تیم ملی ایتالیا از ستاره یوونتوس؛ نژاد پرستی ممنوع!

سرمربی تیم ملی ایتالیا از توهین های نژادپرستانه بسیار دلخور است و خواستار برخورد محکم با این موضوع شده است...

سرمربی تیم ملی ایتالیا از توهین های نژادپرستانه بسیار دلخور است و خواستار برخورد محکم با این موضوع شده است

مانچینی پس از شعارهای نژادپرستانه به مویس کین از سری آ درخواست کرد که با این مسئله محکم تر برخورد کنند.
به گزارش مدال، روبرتو مانچینی با انتقاد از نژادپرستی در فوتبال ایتالیا به دفاع از ستاره جوان یوونتوس که هدف توهین های نژادپرستی قرار گرفته بود پرداخت و این مسئله را محکوم کرد.
 روبرتو مانچینی، سرمربی تیم ملی ایتالیا با اشاره به توهین‌های نژادپرستانه به مویس کین از سری آ خواست مقابل نژادپرستی محکم‌تر ایستاده و سخت‌گیرانه‌تر عمل کند.
وی همچنین در مورد لئوناردو بونوچی، ستاره دیگر یوونتوس که واکنش بحث‌برانگیزی به این حادثه داشت گفت که بونوچی در این ماجرا دچار سوءتفاهم شده است.
روبرتو مانچینی از توهین‌های نژادی به مویس کین در ورزشگاه کالیاری انتقاد کرده و آن را غیر قابل قبول خواند. در جریان پیروزی ۲-۰ یوونتوس مقابل کالیاری در سری آ، توهین‌های نژادی بخشی از تماشاچیان کالیاری به مویس کین، زننده گل دوم این تیم در ایتالیا به جنجال‌های بسیاری دامن زد.
 

حمایت سرمربی تیم ملی ایتالیا از ستاره یوونتوس؛ نژاد پرستی ممنوع!

بعد از آن، بونوچی، هم‌تیمی مویس کین مدعی شد خود او به دلیل تحریک کردن هواداران حریف پنجاه درصد مقصر بوده و ماریو بالوتلی در پاسخ به این ادعا برای مویس کین نوشت: ” به بونوچی بگو شانس آوردی که من آنجا نبودم”. اما مانچینی می‌گوید واکنش اولیه بونوچی اشتباه برداشت شده و او می‌داند بونوچی کسی نیست که از نژادپرستی حمایت کند.
روبرتو مانچینی در این خصوص تاکید کرد: ”نوع رفتاری که در مقابل مویس کین نشان داده شد غیر قابل قبول است. رفتار نژادپرستانه باید آنچنان تقبیح شود که دیگر شاهد چنین مسائلی نباشیم. باید در مقابل آنها جدی بود. باید سخت‌گیری کرد تا این اتفاق‌ها دیگر تکرار نشود”.
سرمربی تیم ملی ایتالیا در ادامه گفت: ”مویس کین هنوز بچه است. شاید دفعه بعد او بعد از گل زدن اینطور شادی نکند ولی احتمال می‌دهد زیر فشار در آن لحظات چنین واکنشی نشان داده. به نظرم افکار عمومی درباره بونوچی هم دچار سوتفاهم شده. حالا جدل بالوتلی و بونوچی مهم‌تر از اتفاقی شده که در زمین همه شاهدش بودند و این درست نیست”.