حمله ایتالیایی‌ها به پرسپولیس/ نوری این رقابت را می‌برد

به نظر می رسد چنگک مدیر برنامه ایتالیایی خوب به فوتبال ایران گیر کرده است و حالا و با منتفی شدن قرار پرسپولیس و یحیی گل محمدی سیل پیشنهاد های ایتالیایی است که به این باشگاه می رسد....

محمد سررشته داری

سایت مدال/فوتبال ایتالیا همیشه در بین فوتبال دوستان ایرانی از محبوبیت بالایی برخوردار بوده و دو دهه قبل بسیاری با دم اسبی روبرتو باجو، خوش تیپی پائولو مالدینی، استحکام کاستاکورتا، جذابیت دیمیتریو آلبرتینی و در ادامه ظهور فوق ستاره هایی چون فرانچسکو توتی، جیجی بوفون، الساندرو دل پیرو و بوبو ویری تصمیم گرفتند ذائقه خود را به تماشا و دنبال کردن فوتبال تغییر دهند.
در اوایل هزاره جدید میلادی، رابطه فوتبال ایران و ایتالیا به اوج خود رسید و در آن مقطع ابتدا در سال 1377 و در مسیر آماده سازی برای جام جهانی 1998، اردویی تدارکاتی در این کشور برگزار کرده و تیم نصفه و نیمه اینتر را با 4 گل شکست دادیم.
اما چند روز بعد یکی از سوال برانگیزترین شب های تاریخ فوتبال ایران فرا رسید و با دریافت 7 گل از آ.اس رم، زمینه و مقدمات برکناری تومیسلاو ایویچ، سرمربی فقید تیم ملی ایران در همان ایتالیا چیده شد و ما با جلال طالبی در جام جهانی 1998 حاضر شدیم.
رابطه فوتبال ایران و ایتالیا بیشتر هم شد. در دوران تیم دوست داشتنی میروسلاو بلاژوویچ، انتقال ستاره های ایرانی به فوتبال ایتالیا ممکن شد و علی سامره، مهاجم گلزن استقلال به عنوان اولین بازیکن ایرانی به باشگاه پروجیا محلق شد.
در ادامه، مدافعی که چیرو به وی لقب پرنده آسمانی داده بود نیز راهی سری آ شد و رحمان رضایی نیز دومین بازیکن ایرانی شاغل در ایتالیا لقب گرفت.

استراماچونی به ایران آمده و پشت سکان استقلال نشسته است. اما شاید این آغاز رابطه بیشتر فوتبال ایران باشد با فوتبال ایتالیا . به نظر می رسد چنگک مدیر برنامه ایتالیایی خوب به فوتبال ایران گیر کرده است و حالا و با منتفی شدن قرار پرسپولیس و یحیی گل محمدی سیل پیشنهاد های ایتالیایی است که به این باشگاه می رسد. 
والتر زنگا یکی از این مربیان است که هر از چندی اسمش شنیده می شود. توتومرکاتو هم از مذاکرات جدی پرسپولیس با جیانی دی بیاسی خبر داد و از این مربی به عنوان گزینه اصلی جانشینی برانکو در این تیم یاد کرد.
البته منابع خبری موثق تر از مذاکره پرسپولیس با آلکس نوری خبر می دهند اما ارسال رزومه های ایتالیایی به باشگاه پرسپولیس هم در نوع خود جالب است.

بیشتر بخوانید:

الکس نوری گزینه اصلی هدایت پرسپولیس

 

تگ ها


یادداشت اختصاصی محمد سررشته‌داری مربیان ایتالیایی الکساندر نوری انتخاب سرمربی پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال