حمله بازیگر پرسپولیسی سینما به کالدرون؛ او با بازیکنان بزرگ مشکل داشت!

بازیگر مطرح سینما و تئاتر کشورمان گفت: تیم کالدرون مطمئن نبود و خوب بازی نمی‌کرد. با خیلی از بازیکنان بزرگ تیم مشکل داشت و من این موضوع را دوست نداشتم....

به گزارش مدال و به نقل از خبرورزشی، محسن کیایی که این روز‌ها با فیلم پرفروش مطرب در سینما حسابی مورد توجه قرار گرفته، به شدت فوتبالی و البته پرسپولیسی است. محسن که با زنده‌یاد نادر باقری رفاقت داشت در مراسم هفتمین روز درگذشت پیشکسوت باشگاه پرسپولیس هم شرکت کرد. بعد از این مراسم فرصتی دست داد تا با این بازیگر و نویسنده توانا گفت‌وگویی انجام دهیم که در ادامه می‌خوانید...

چه شد در مراسم درگذشت نادر باقری حضور داشتی؟
پوریا رحیمی‌سام (برادر همسر باقری) که از بازیگران خوب کشور است از دوستان نزدیک من است. به همین دلیل با نادر و همسرش هم آشنایی داشتم. واقعاً انسان خوبی بود. جا دارد بار دیگر به خانواده‌اش تسلیت بگویم.

در این مراسم گفت‌وگویی با مدیرعامل پرسپولیس داشتی...
بله. انصاری‌فرد را دیدم. خوش‌وبش کردیم و البته به خاطر انتخاب یحیی گل‌محمدی به او تبریک گفتم، چون به نظرم یحیی بهترین گزینه برای پرسپولیس است و مطمئن هستم می‌تواند نتایج خوبی با تیم محبوبم بگیرد. به نظرم اگر بگذارند، او تا چند سال آینده می‌تواند در پرسپولیس بماند.

یعنی یحیی می‌تواند پرسپولیس را قهرمان کند؟
به نظرم می‌تواند. پرسپولیس به لحاظ مهره تیم بسیار خوبی است و پتانسیل قهرمانی در این فصل را دارد. فکر می‌کنم با جذب اوساگونا و خرید احتمالی استوکس مشکل خط حمله هم حل شود. فقط تنها جایی که شاید پرسپولیس احساس کمبود کند دفاع راست است، چون به نظرم شیری اگر مصدوم یا محروم شود کسی نیست در آن پست به میدان برود.

گفتی دفاع راست، حسین ماهینی رفیق صمیمی‌ات از پرسپولیس کنار گذاشته شد.
بله حسین از دوستان خوب من است. او سال‌ها برای پرسپولیس زحمت کشیده و جانش را برای این تیم می‌گذاشت. بعد از مصدومیت حسین نتوانست به دوران اوجش برگردد، به هر حال نظر مربی این بود که ماهینی را کنار بگذارد. هرچند باتوجه به داشتن تنها یک مدافع راست تخصصی می‌توانست حسین را حداقل تا پایان فصل نگه دارد.

آن‌طور که مشخص است از رفتن کالدرون خوشحال شدی.
واقعیت این است که تیم کالدرون مطمئن نبود و خوب بازی نمی‌کرد. با خیلی از بازیکنان بزرگ تیم مشکل داشت و من این موضوع را دوست نداشتم. با اینکه تیمش صدر جدول بود، ولی محبوب نبود. من پرسپولیسی‌ام، ولی استراماچونی را بیشتر از کالدرون دوست داشتم. هم نحوه بازی تیمش و هم شخصیت خودش که بسیار دوست‌داشتنی بود. مثلاً کدام مربی با دروازه‌بان تیمش که در سطح آسیا جزو بهترین‌ها به حساب می‌آید چنین کاری می‌کند؟ تا قبل از آمدن کالدرون رابطه‌اش با رادوشوویچ بسیار خوب بود، ولی مربی آرژانتینی می‌خواست رابطه آن‌ها را خراب کند.

بعضی از هواداران پرسپولیس نگران هستند یحیی نتواند حواشی را جمع کند.
فکر می‌کنم یحیی نسبت به دوره قبل باتجربه‌تر شده و اشتباهات آن موقع را تکرار نخواهد کرد. یحیی را دوست دارم، ولی رفتاری که آن سال با مهدوی‌کیا کرد دلم را شکست. امیدوارم گل‌محمدی بتواند حواشی را جمع کند. البته بگویم حضور افرادی مثل افشین پیروانی و کریم باقری و مدیرعاملی مثل انصاری‌فرد که فوتبالی است خیلی می‌تواند به یحیی کمک کند.

یکی از کار‌هایی که کالدرون انجام داد، استفاده چرخشی از سیدجلال بود نظر تو چیست؟
به نظرم حضور سیدجلال در تیم لازم است. وقتی او در زمین حضور دارد بازیکنان حساب کار دست‌شان می‌آید و نظم تیمی بهتر می‌شود. می‌دانم سید زندگی سالمی دارد و می‌تواند به تیم کمک کند. حیف است اگر چنین مهره‌ای را کنار بگذارند.

فکر می‌کنی بهترین گزینه برای تیم ملی چه کسی است؟
آن‌طور که مشخص است فعلاً امکان حضور مربیان خارجی وجود ندارد. برانکو بیاید که خیلی خوب است، ولی اگر به هر دلیلی آمدن او کنسل شود علی دایی بهترین گزینه است. می‌دانم که بازیکنان تیم ملی خیلی او را دوست دارند. ضمن اینکه به نظرم سرمربی تیم ملی باید بزرگتر از بازیکنان باشد که دایی این ویژگی را دارد.

می‌دانم حداقل تا چند ماه آینده مصاحبه نمی‌کنی، ماه آینده شهرآورد برگزار می‌شود، پیش‌بینی‌ات از این دیدار چیست؟
(باخنده) نمی‌شود که هر ماه مصاحبه کرد. من خیلی امیدوارم با گل‌محمدی شهرآورد را ببریم. هر دفعه می‌گویم شجاع در شهرآورد گل می‌زند، ولی این اتفاق نمی‌افتد. این دفعه به شجاع می‌گویم باید در مقابل استقلال گل بزند وگرنه از دستش ناراحت می‌شوم. امیدوارم این اتفاق بیفتد و پرسپولیس با گل شجاع برنده شود.

 

 

بیشتر بخوانید:

اظهارات جنجالی کالدرون پس از فسخ قرارداد؛ پرسپولیسِ خسیس!

تگ ها


محسن کیایی کالدرون بازیگر پرسپولیس انصاریفرد رادوشوویچ بیرانوند فوتبال ایران فوتبال