حمله به کمپین تبلیغاتی عجیب مسترکارت با مسی و نیمار

به گزارش مدالدر حالیکه تنها یازده روز تا شروع جام جهانی باقی مانده است، برند مسترکارت روز گذشته اعلام کرد که به ازای هر گلی که لیونل مسی و نیمار در جام جهانی به ثمر برسانند،به ده هزار کودک در قارههای آمریکا و حوزه کارائیب که از سوء تغذیه رنج میبرند، غذا خواهد داد ......

به گزارش مدال در حالیکه تنها یازده روز تا شروع جام جهانی باقی مانده است، برند مسترکارت روز گذشته اعلام کرد که به ازای هر گلی که لیونل مسی و نیمار در جام جهانی به ثمر برسانند، به ده هزار کودک در قاره‌های آمریکا و حوزه کارائیب که از سوء تغذیه رنج می‌برند، غذا خواهد داد. این کمپین عجیب که در شبکه‌های مجازی با انتقاد شدید کاربران مواجه شد و یکی از بدترین تبلیغات تاریخ لقب گرفت. 

به نقل از سایت گل همچنین تیته، مربی برزیل این ایده را احمقانه خواند و گفت: من به مسترکارت می‌خواهم پیامی بدهم. فعالیت خیریه مخصوصا برای گرسنگان جهان اقدام زیبایی است، اما ما به عنوان یک تیم فعالیت می‌کنیم و این خیلی بد است که برای گل زدن یک ستاره اقدام خیریه تعیین شود. بهتر این بود که مسترکارت برای هر گل تیم‌های آرژانتین و برزیل این کمپین را در نظر می‌گرفت.

چند نمونه از اعتراضات جالب فوتبال دوستان را هم مرور می کنیم:

جاستین لاکوود: این بدترین تبلیغ تاریخ است. اگه پول دارید اون غذاهای لعنتی را بخرید! این یک ننگ بزرگه که زندگی و مرگ ده هزار کودک به پاهای بازیکنان مولتی میلیاردر بستگی داشته باشد.

جو بک: شرمنده بچه‌ها! گل‌های امروز مسی و نیمار توسط تکنولوژی ویدئویی مردود اعلام شد! گرسنه بمانید!

مایک بردلی: من موندم که کدوم شیر پاک خورده‌ای مسترکارت رو راضی کرده همچین کمپینی راه بندازه! عجب حماقتی!

رابی بریتون: تکلیف گلرهایی که سعی می‌کندن جلوی گل زدن مسی و رونالدو رو بگیرند چی می‌شه؟ یعنی هر مهارشون به قیمت جون ده هزار کودک تموم می‌شه؟

جک همفری: جهت یادآوری عرض کنم که مستر کارت ماه پیش اعلام کرد که درامدش 38 درصد افزایش داشته و به سه و نیم بیلیون دلار رسیده!

حال باید دید آیا مسترکارت که با هجمه وحشتناکی از انتقادات به خاطر این تبلیغ روبرو شده، آیا مانند مورد مشابه کمپین خود را لغو یا اصلاح خواهد کرد یا خیر.

تگ ها


جام جهانی 2018 لیونل مسی آرژانتین فوتبال