حمله تند مجیدی به مدیران پیشین استقلال

فرهاد مجیدی سرمربی استقلال می گوید حضور سرخابی ها در لیگ قهرمانان باید مایه افتخار کنفدراسیون فوتبال آسیا باشد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، فرهاد مجیدی سرمربی استقلال در نشست خبری پیش از دیدار با فولاد گفت: ما با تیم بسیار خوبی بازی داریم. تیم فولاد در بخش دفاعی بسیار منظم کار می کند. از زمانی که آقای نکونام به این تیم آمده، این کار را خیلی بهتر انجام می دهند. از تک موقعیت هایشان بسیار خوب استفاده می کنند. برای پیروزی در بازی فردا باید خیلی باهوش باشیم و بازی را مدیریت کنیم چون با تیم بسیار خوبی بازی داریم.

من اول فصل در صحبتی که با بازیکنانم داشتم، دنبال این بودم که تیم استقلال باید شخصیتی که در این چند ساله کمتر شده است را دوباره به دست بیاورد. فکر می کنم با این نباختن ها بتوانیم آن شخصیت را به استقلال برگردانیم و امیدوارم این روند را نیز در ادامه فصل حفظ کنیم.

وی درباره وضعیت بازیکنان مصدوم تیمش گفت: متأسفانه آقای وریا غفوری به بازی فردا نمی رسد ولی فکر می کنم از بازی بعدی بتوانیم از وجود ایشان استفاده کنیم. سرماخوردگی کوین یامگا نیز شدید نبود و امروز در تمرینات شرکت می کند. مصدومیت ارسلان مطهری هم جزئی است و باید در تمرین امروز وضعیت او را چک کنیم.

سرمربی استقلال درخصوص : چه خبری می تواند برای استقلال و پرسپولیس از این بدتر باشد؟ لیگ قهرمانان آسیا باید افتخار کند که این دو تیم در آن شرکت کنند. برای من جالب است که اصلا هیچ صحبتی درباره مسببان این مسئله نمی شود. اینکه عامل این اتفاق چه کسانی بوده اند. من سال قبل گفتم مدیران استقلال، ۱۰ سال این تیم را عقب انداختند. برخی از این رسانه ها از من ایراد گرفتند و گفتند که فرهاد مجیدی دنبال بهانه است.

این هم حاصل مدیریت بعضی از آقایان است. کسانی که مسبب این امر هستند باید محاکمه شوند. محاکمه نمی شوند هیچی، مسئولیت بالاتر هم به آنها می دهند. این یک مسئله ملی و فاجعه است که استقلال و پرسپولیس با این همه هوادار در لیگ قهرمانان آسیا شرکت نکنند. به شخصه برای من قابل هضم نیست که این مسئله اتفاق افتاده است ولی امیدوارم معجزه ای رخ دهد و بتوانیم در این رقابت ها شرکت کنیم.

چه واکنشی می توانیم نشان دهیم؟ بعضی از مدیران به این باشگاه می آیند که من به بحث چگونگی آمدنشان ورود نمی کنم ولی ثابت می کنند اینکاره نیستند و استقلال را به این روز می اندازند. من عرض کردم، مصاحبه من هست و می توانید به آرشیو مراجعه کنید. گفتم که مدیران استقلال ۱۰ سال این تیم را عقب انداخته اند. این هم حاصل آن است.

برخی از رسانه ها گفتند فرهاد مجیدی دنبال بهانه است و فرار رو به جلو می کند. این هم نتیجه مدیریت آقایان است. کنفدراسیون فوتبال آسیا باید افتخار کند که استقلال و پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا حضور داشته باشند. ببینید کار را به کجا رسانده اند که این دو تیم را از آسیا حذف می کنند.

وی درخصوص قرعه کشی جام حذفی و دیدار با پیکان گفت: همه تیم ها در جام حذفی قابل احترام هستند. تیمی که دنبال قهرمانی است برایش فرقی ندارد با چه حریفی بازی می کند. من قبلا هم گفته ام، حساب ویژه ای روی جام حذفی باز کرده ایم. من ۲ سال در فینال جام حذفی نتوانستم جام را به دست بیاورم و امیدوارم امسال این امر را برای هواداران استقلال انجام دهم.

وی درخصوص اینکه در هر بازی، بازیکنان استقلال با کیفیت ظاهر شده اند و خطوط دفاعی و تهاجمی این تیم بهتر از قبل ظاهر می شوند و چقدر روی این بازیکنان کار می شود، پاسخ داد: شما درباره خط دفاعی صحبت کردید. دفاع تیم من از بهترین مدافعین ایران هستند. امیدوارم سرمربی تیم ملی بازی های استقلال را ببیند چون واقعا لایق پوشیدن پیراهن تیم ملی هستند. ولی چیزی که در تیم ما وجود دارد، دفاع تیمی است. وقتی که ما از دفاع یک تیم صحبت می کنیم، فقط ۳ مدافع نیستند و بحث دفاع تیمی است که ما در تمرینات و در طول هفته روی آن کار و تمرین می کنیم و بچه ها هم به بهترین نحو ممکن انجام می دهند.

مجیدی گفت: من در این باشگاه بزرگ شده ام. هواداران استقلال فوتبال هجومی می پسندند. باید تلاش کنیم تا آن چیزی که در تفکرات من است را پیاده کنیم و به زمان نیاز دارم تا فوتبالی که هواداران استقلال از آن لذت می برند را انجام دهیم. من از کلیه بازیکنان راضی هستم.


سرمربی آبی پوشان درباره اینکه تیم او در هر دیدار با ترکیب متفاوتی به میدان می رود، اینگونه پاسخ داد: اینکه تیمی بتواند در هر بازی با یک ترکیب متفاوت بازی کند، به نظر من یک حسن است. ببینید بازیکنان من چقدر کیفیت دارند و خوب هستند که می توانم در هر بازی، براساس آرایش و مدل بازی تیم مقابل، تیمم را طراحی و ارنج می کنم. من به همه کسانی که انتقاد می کنند احترام می گذارم.


وی گفت: به عنوان مثال این یک حسن است که سرمربی فولاد نداند من با چه ترکیبی بازی می کنم. این برای یک تیم خیلی خوب است تا اینکه یک تیم در تمام بازی ها با یک ترکیب بازی کند. ولی در مورد جابجایی بازیکنان باید بگویم فقط یک بازی و دیدار با صنعت نفت بخاطر تیم مقابل با ۴ مدافع بازی کردیم. من هیچ بازی دیگری یادم نمی آید سیستم بازیمان را تغییر داده باشیم. شاید بازیکنان را جابجا کرده باشیم ولی سیستم، مدل بازی و روش پرسمان را ثابت بوده است و تمام بازیکنانی که در پست هافبک گذاشته ایم این کار را انجام داده ایم. ما فقط در یک بازی با سیستم ۴۳۳ یا ۴۲۳۱ بازی کردیم و در سایر بازی ها با سیستم ۳۴۳ یا ۳۵۲ خودمان بازی کردیم و تمام بازیکنان در این قالب جا افتاده اند و هر بازیکنی را که در ترکیب می گذاریم کیفیت خوبی دارد و بازی خوبی را انجام می دهد.

تگ ها


استقلال تهران فرهاد مجیدی فوتبال ایران استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال