حمله تند مهدی رحمتی به مدیران سرخابی

سرمربی جوان شهر خودرو نسبت به اقدام برخی باشگاه‌ها برای مذاکره با بازیکنان تحت قرارداد تیمش واکنش نشان داد....

به گزارش "ورزش سه" پس از پیروزی روز گذشته شهر خودرو مقابل پیکان، مهدی رحمتی سرمربی مشهدی‌ها به دلیل مصدومیت علی نعمتی حاضر به مصاحبه نشد و به سرعت ورزشگاه امام رضا(ع) مشهد را ترک کرد تا به بیمارستان مراجعه کند و جویای آخرین احوال بازیکن تیمش باشد؛ اما حال او با گذشت یک روز از پیروزی تیمش مقابل پیکان، با تمجید از عملکرد بازیکنان تیمش، درباره موضوعات مختلف از جمله مشکلات مدیریتی، حمایت مسئولان شهری و استانی و مذاکرات غیر حرفه‌ای باشگاه‌ها با برخی بازیکنان تیمش با «ایسنا» صحبت کرده که در ادامه می‌خوانید:

برای بردن پیکان هم‌قسم شده بودیم

در بازی دیروز (شنبه) همه هم‌قسم شدیم تا با تمرکز کامل به زمین برویم. در وهله اول خدا را شکر بازیکنانم سالم هستند و هم‌چنین خوشحالم که توانستیم ۳ امتیاز را به دست بیاوریم و باعث خوشحالی علاقه‌مندان به فوتبال در استان خراسان شویم. البته تا ساعت‌ها بعد از بازی حال خوشی نداشتم و دعا می‌کردم بازی زودتر تمام شود و به بیمارستان بروم تا حال نعمتی را جویا شوم. خوشحالم نعمتی سلامتی خود را پیدا کرد و دیشب بعد از آزمایش‌ها و سی‌تی‌اسکنی که از وی گرفته شد، مشخص شد مشکلی ندارد و به خانه رفت تا استراحت کند.

حمایت همه مسئولان شهری و استانی، قوت قلب بزرگی برایمان بود

خیلی سخت است که با توجه به شرایط موجود، کادر فنی و بازیکنان روی بازی‌های خود تمرکز داشته باشند اما در این هفته و هفته گذشته اتفاقات خوبی برای تیم ما افتاد. از دکتر معتمدیان، استاندار محترم، آقایان اصولی، فتاحی و کلائی، شهردار مشهد تشکر می‌کنم؛ در کنار این افراد اعضای شورای شهر مشهد، نمایندگان مجلس و دادستانی مشهد کنار تیم ما بودند و همین موضوع قوت قلبی بزرگ برای بازیکنان ما بود که بدانند این تیم برای مسئولان استانی مهم است.

برخی به دنبال قطعه قطعه کردن تیم ما هستند!

به هر حال در فوتبال ایران حضور داریم و این مشکلات ممکن است برای هر تیمی اتفاق بیفتد و یا در یک سری از تنگناها قرار بگیرد؛ این تنگناها می‌تواند مالی باشد یا قنی که البته اعتقاد دارم بسیاری از مشکلات فنی از تنگناهای مالی نشات می‌گیرد. من از یک مساله بسیار گله‌مندم و آن این است که برخی از فوتبالی‌های عزیز وقتی می‌بینند برای تیمی مشکل به وجود آمده، برای رفع مشکلات شخصی و تیمی خود حاضرند آن تیم را قطعه قطعه کنند و یک قطعه آن را به تیم خودشان ببرند.

اگر تیمی بازیکن‌مان را می‌خواهد به کمیته نقل و انتقالات مراجعه کند

در شرایط نقل و انتقالات فعلی نیز منطقی بود اگر بازیکنی از تیم ما را می‌خواهند به باشگاه زنگ بزنند و درخواست خود را مطرح کنند. البته باشگاه‌ها و مربیانی هم بودند که با خود من تماس گرفتند و شرایط بازیکن را جویا شدند. نمونه آن رسول خطیبی بود که باید از او تشکر کنم زیرا او با من تماس گرفت و گفت یک بازیکن از تیم ما را می‌خواهد و حاضر است با بازیکنی از تیمش آن را معاوضه کند. از روزی که مسوولان استانی و شهری پای کار شهرخودرو ایستاده‌اند، کمیته نقل و انتقالاتی را در باشگاه تشکیل دادیم و همه مسائل خروج بازیکنان را به این کمیته انتقال دادیم.

اگر حرفه‌ای رفتار شود، حاضریم تعامل کنیم

من باز تاکید می‌کنم اگر کسی قصد خرید بازیکنی از تیم ما را دارد، به باشگاه نامه بزند، بررسی خواهیم کرد و پاسخ خواهیم داد. خیلی از دوستان عزیز که حتی مربی هم خود من هم بودند مثل امیر قلعه‌نویی در یک رفتار حرفه‌ای با من تماس گرفتند و درباره جذب یکی از بازیکنانم صحبت کردیم و من هم به ایشان گفتم که باید به باشگاه نامه بزنند و مکاتبه کنند؛ ما هم حاضریم تعامل داشته باشیم.

برخی‌ها بازیکنانم را هوایی می‌کنند و دیگر آن‌ها دل به تمرین نمی‌دهند

این وسط یک سری افراد متاسفانه با بازیکن مذاکره می کنند و به او عنوان می‌کنند خودت رضایت‌نامه‌ات را از باشگاهت بگیر تا با تو قرارداد ببندیم. این بازیکن تحت فشار قرار می‌گیرد، هوایی می‌شود و در تمرینات دیگر دل به کار نمی‌دهد و در کنارش تیم ما هم آسیب می‌بیند. من مهدی رحمتی تا به حال چنین رفتاری نکردم و نخواهم کرد و به دنبال رفتار حرفه‌ای هستم تا کارها قانونی پیش برود.


وقتی جایگزینی ندارم، نمی‌توانم بازیکنی را بفروشم

تکرار می‌کنم هر کسی بازیکنی از ما را می‌خواهد باید به کمیته نقل و انتقالات باشگاه نامه بزند که هر چند نظر من در این کمیته بسیار تاثیرگذار است. ما به هیچ بازیکنی رضایت‌نامه نمی دهیم. من نمی‌توانم اجازه دهم بازیکن تیمم بدون جایگزین راحت برود و اگر یک بازیکن دیگر مصدوم شد، کاسه "چه ‌کنم، چه کنم" دستم بگیرم که چرا بازیکنم را به فلان باشگاه دادم و دست خودم خالی شد. من مسوولیتی در تیم شهر مشهد و نماینده استان خراسان دارم و باید پاسخگوی هواداران و مردم شهر مشهد باشم؛ به همین دلیل به راحتی اجازه جدایی بازیکنی را نمی‌دهم.

ما همچنان به دنبال جذب بازیکن در بازار زمستانی هستیم

درست است که ۳ امتیاز دیدار با پیکان را به دست آوردیم اما باید بگویم همه چیز را هم به دست نیاوردیم و ما هنوز در بازار نقل و انتقالات نیاز به بازیکن داریم. امیدوارم هر چه زودتر تیم ما به ثبات برسد و تکلیف مالکیت آن زودتر مشخص شود. چند بازیکن را جذب کرده‌ایم که از آن‌ها بسیار راضی هستم و ممنونم که به تیم ما آمدند و خیلی زود هم با سایر بازیکنان هماهنگ شدند. ما چهار بازیکن یعنی وکیا، هاشم‌پور، بایرامی و فلاحیان را جذب کردیم و از آن‌ها راضی هستم. فلاحیان به دلیل شرایط سخت تیم تنها یک جلسه با ما تمرین کرد و مجبور به استفاده از او شدیم که اتفاقا عملکرد خوبی هم داشت.

از هواداران می‌خواهم به ما انرژی مثبت بدهند

چند بازیکن دیگر می‌خواهیم و هم‌چنین قصد داریم از سهمیه فیفای خود نیز استفاده کنیم تا بتوانیم در ادامه جایشگاهی درخور شان باشگاه داشته باشیم. من به تک تک بازیکنانم ایمان دارم و مطمئن هستم و با جان و دل در ادامه مسابقات بازی خواهند کرد. می‌دانم که مطالبه به حق هواداران، بهبود وضعیت مدیریتی باشگاه است اما از آن‌ها می‌خواهم به تیم ما انرژی مثبت دهند زیرا مدیران استان هم به خاطر این مردم پشت ما ایستاده‌اند.

تگ ها


استقلال تهران پرسپولیس تهران فوتبال ایران شهر خودرو لیگ برتر خلیج فارس فوتبال