حمله دیدیه دشان به مدافع جدید تیم ملی اسپانیا

سرمربی فرانسه ادعای آیمریک لاپورت مدافع تازه به تابعیت اسپانیا در آمده را تکذیب کرد....

به گزارش "ورزش سه"، ۱۸ روز پیش اعلام شد که استعلام فدراسیون فوتبال اسپانیا از فیفا مثبت بوده و آیمریک لاپورت می تواند در ترکیب تیم ملی این کشور به میدان برود. آیمریک لاپورت در کشور فرانسه متولد شده، اما پس از دریافت گذرنامه اسپانیایی واجد شرایط بازی کردن در تیم ملی اسپانیا شد. لوییس انریکه نیز این مدافع میانی را در لیست ۲۶ نفره اسپانیا برای دیدارهای یورو ۲۰۲۰ قرار داد.

لاپورت که یک دهه از زندگی حرفه‌ای خود را در شهر بیلبائوی اسپانیا سپری کرده است، در ماه می بعد از انتخاب تابعیت اسپانیایی درباره گفت زمانی تصمیم به این کار گرفت که دیدیه دشان سرمربی تیم ملی فرانسه پاسخ پیام او را برای اعلام آمادگی جهت بازی در جمع خروس‌ها نداد.

 دیدیه دشان سرمربی تیم ملی فوتبال فرانسه اما از لاپورت ناراحت و دلخور است. او در گفت‌و‌گو با نشریه «لاپروونس» فرانسه، ادعای اخیر آیمریک لاپورت درباره انتخاب تابعیت اسپانیایی به جای فرانسوی برای بازی در رده ملی را دروغ دانست.

دشان گفت:« چیزی که مرا آزار می‌دهد این است که او به این راحتی دروغ  می گوید. تنها پیامی که من از او دریافت کردم، در ماه اکتبر سال گذشته بود که در آن تنها درباره مصدومیتی که یک ماه پیش از آن دچارش شده بود، توضیح داد.

لاپورت آزاد بود هر کشوری را که می‌خواست انتخاب کند. هرگز به تیم ملی دعوت نشد؟ خوب از این اتفاقات رخ می‌‌دهد. ضمناً نام او همیشه در فهرست اولیه بازیکنان دعوت شده قرار می‌گرفت، اما به خاطر رقابت زیادی که برای بازی در پست او وجود داشت، فرصت حضور در تیم ملی برای وی فراهم نشد.»

تگ ها


تیم ملی فرانسه دشان