حمله قویترین مرد ایران به رییس بازنشسته

قهرمان ۴ دوره مسابقات قویترین مردان ایران تغییرات در فدراسیون پرورش اندام را فرصتی برای راه اندازی دوباره مسابقه مردان آهنین می داند....

به گزارش "ورزش سه"، طی روزهای اخیر نامه بازنشستگی ناصر پورعلی‌فرد، رییس فدراسیون پرورش اندام که چندین دوره در این فدراسیون حضور داشته، در رسانه‌ها منتشر شده و گفته می‌شود وزارت ورزش طی روزهای آینده برای این فدراسیون سرپرست تعیین خواهد کرد.


 یکی از مسابقاتی که در ۲ دهه اخیر توجه بسیاری از مردم را به خود کرد، مسابقه قویترین مردان یا همان مردان آهنین بود که حالا چند سالی است دیگر برخلاف روال گذشته در نوروز هم پخش نمی شود.


محراب فاطمی، یکی از مطرح‌ترین قهرمانان رشته قویترین مردان که ۴ دوره قهرمانی این مسابقات را در کارنامه دارد، در گفت‌وگو با "ورزش سه" تغییرات پیش روی فدراسیون را فرصتی برای احیای مسابقه مردان آهنین عنوان می کند.


او که دل خوشی از رییس بازنشسته فدراسیون پرورش اندام و بدنسازی ندارد، در ابتدای صحبت‌های خود گفت: بسیار خوشحالم که به استناد قانون و با اراده وزارت ورزش قرار است فردی که ۱۵ سال است خودش را به فدراسیون چسبانده، از فدراسیون برود. ای کاش آقای وزیر که می دانست او قرار است بازنشسته شود و برود، زمینه ورود جوانان تحصیلکرده و محبوب را فراهم می کرد. البته بهتر این بود که پورعلی‌فرد قبل از این اتفاقات خودش زمینه را برای رقبای جوانتر؛ خلاقتر وبا انگیزه‌تر فراهم می‌کرد.


وی درباره اینکه چرا در سال های اخیر با فدراسیون همکاری نداشته، افزود: با خود عهد کردم تا این تیم در فدراسیون هستند، کاری با آن‌ها نداشته باشم. خودخواهی، غرور و بیزنس آقایان باعث شد من از این رشته دور شوم. هنوز یادم نمی‌رود که در آخرین دوره حضورم چطور حق مرا خوردند. حتی رضا جاودانی بعد از برنامه تماس گرفت و گفت که چون دیدم حق تو ضایع شده، دیگر در این برنامه مجری‌گری نمی‌کنم. این آقا از وقتی رییس فدراسیون شد، جلوی ما ایستاد چون از حضور آدم‌های مثبتی من استقبال نمی کرد. حالا که رییس فدراسیون رفتنی شده، من تمام قد در کنار رشته خودم هستم و می خواهم کمک کنم تا دوباره قویترین مردان و مسابقه مردان آهنین را احیا کنیم.


قهرمان ۴ دوره مسابقات قویترین مردان ایران گفت: این فدراسیون ضعف های زیادی دارد که جامعه پرورش اندام و بدنسازی همه آن ها را می دانند. عدم شایسته سالاری، عدم بهره‌گیری از خبرگان، باندبازی، شیوع مصرف مواد نیروزا، تنزل شان و منزلت ورزش‌های قدرتی مثل پاورلیفتینگ و قوی‌ترین مردان ونگاه بیزنسی به ورزش از جمله مواردی است که پرورش اندام را به این روز انداخته. رییس فدراسیون آینده باید یکی از جنس خودمان باشد و بداند این ورزشکاران چه زحماتی می کشند و به آن ها رسیدگی کند. وقتی حق مرا خوردند، در فدراسیون به پورعلی فرد گفتم که این میز برای شما نمی ماند. به نظرم او باید در انتخابات قبلی فضا را برای جوانترها باز می کرد و حالا هم بهتر است زودتر فدراسیون را ترک کند تا این رشته بیشتر از این بلاتکلیف نماند.


محراب فاطمی درباره احتمال احیای مسابقه مردان آهنین گفت: این برنامه واقعا حیف بود و از تعطیلی آن ناراحتم چون طرفداران زیادی داشت. امیدوارم بتوانیم دوباره آن را احیا کنیم.

تگ ها


پرورش اندام بدن سازی