حمله نماینده مجلس به خادم بابت عملکرد ضعیف کشتی ایران

......

 

نماینده مجلس شورای اسلامی و عضو سابق هیات رییسه فدراسیون کشتی هم به صف منتقدان رسول خادم اضافه شده و معتقد است رییس فدراسیون باید تغییر رویه بدهد.
به گزارش مدال، در حالی که بهروز نعمتی، نماینده مجلس شورای اسلامی به عنوان یکی از افراد نزدیک به رسول خادم در چند سال اخیر به عنوان عضو هیات رییسه فدراسیون کشتی فعالیت می‌کرد، بعد از نتایج ضعیف تیم‌های ملی کشتی ایران در مسابقات قهرمانی جهان او هم تصمیم به جدایی از بدنه فدراسیون را گرفته است. این نماینده مجلس استعفای خود را تقدیم وزیر ورزش کرده؛ اگرچه فدراسیون کشتی معتقد است در دوره جدید ریاست رسول خادم اصلا او عضو هیات رییسه نبوده و فقط در برخی جلسات به عنوان عضو افتخاری دعوت شده است.
بهروز نعمتی هم مثل خیلی از کارشناسان و اهالی کشتی از اتفاقات رخ داده در بوداپست ناراضی است و می‌گوید بار‌ها در جلسات با رسول خادم و دیگر مسئولان فدراسیون هشدار‌هایی را به آن‌ها داده است.
به همین بهانه با نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی که گویا برخلاف گذشته رابطه چندان خوبی با رییس فدراسیون کشتی ندارد، همکلام شدیم. در ادامه مشروح صحبت‌های بهروز نعمتی را در گفت وگوی زیر می‌خوانید.
از وزیر حکم گرفتم، خطاب به خودش هم استعفا دادم
اینکه گفته اند من عضو هیات رییسه فدراسیون نیستم، برایم عجیب است! من از وزیر ورزش و جوانان حکم دارم و در جلسات هیات رییسه نیز حاضر بودم. بعد از رقم خوردن این نتایج در مسابقات قهرمانی جهان هم ترجیح دادم استعفا بدهم. نامه استعفای خودم را هم به سلطانی فر تقدیم کردم.
چرا از سوریان، جدیدی و دبیر استفاده نمی‌شود؟
بار‌ها درباره مسائل مختلف و ضعف‌هایی که از نظرم در کشتی وجود داشت، در جلسات بحث کردم. معتقدم کشتی جامعه بزرگی است و باید از توانمندی همه بزرگان این رشته استفاده شود. امثال جدیدی، دبیر، محبی، بنا و سوریان چرا نباید الان در کشتی باشند؟ حداقل به عنوان عضو افتخاری آن‌ها را دعوت کنیم و نظراتشان را جویا شویم. پتانسیل و ظرفیت کشتی ایران خیلی بیش از این هاست. سال ۹۵ بود که من در جریان یکی از مسابقات علیرضا دبیر را به جایگاه ویژه بردم؛ وگرنه کسی این قهرمان را با این همه سابقه دعوت نکرده بود!
حمایت‌های مالی از کشتی کم نبود
بعد از رقم خوردن این ناکامی مساله ارزی را مطرح کردند و دلیل اصلی شکست را مسائل مادی دانستند. این در حالی است که تیم‌های کشتی ایران در همین سال ۹۷ به جز مسابقات رسمی به ۳ تورنمنت بزرگ اعزام شده است. حمایت‌ها از فدراسیون کشتی جدی و قوی بوده و نباید این را نادیده گرفت. شما بودجه قبل کشتی را با این دوران مقایسه کنید.
بار‌ها به خادم گفتم نباید دوشغله باشی
موضوع دیگری که در چند سال اخیر برخی انتقاد‌ها را هم در پی داشته، حضور رسول خادم به صورت همزمان در چند پست است. اگر روزگاری یک فرد سرمربی تیم باشد، باید با تمام امکانات و قوا تیم را در اختیار بگیرد و به کارش بپردازد؛ اما این از بحث ریاست فدراسیون جداست. من بار‌ها در جلسات هیات رییسه گفتم که نباید خادم هر ۲ پست را همزمان در اختیار داشته باشد و حتی خواهش کردم که این اتفاق نیفتد.
کشتی گیران شاداب نبودند
در بحث بدنسازی هم خیلی خوب روی کشتی گیران کار نشده و در مسابقات جهانی دیدیم که شادابی لازم در بدن ملی پوشان وجود نداشت. باید از توانمندی مربیان سطح بالا در این حوزه استفاده شود و تیم با بدنسازی مناسب راهی مسابقات شود. من اگر این مسائل را مطرح می‌کنم، دلم برای کشتی می‌سوزد. من همواره حامی کشتی بودم و دوست دارم به افتخار برسد. الان که تیم نتیجه نگرفته، خودم هم شرمنده می‌شوم. به هر حال من هم مسئولیت داشتم و حتی در نامه‌ای که به سلطانی فر زدم، گفتم بابت نتایج شرمنده ام!
همه کشتی ایران را به زیرگیری می‌شناسند
نکته دیگر درباره مسائل فنی این است که کشتی گیران ما ضعف‌های بزرگی دارند و کشتی ایران را به نمایش نمی‌گذارند. از منصور برزگر بگیر تا خود رسول خادم در دوران قهرمانی اگر روس‌ها و آمریکایی‌ها را شکست می‌دادند، با همین زیرگیری بود. همه دنیا کشتی ایران را به زیرگیری می‌شناسند؛ اما در این دوره کشتی گیران ما سعی می‌کردند با روش‌های دیگری امتیاز بگیرند.
رسول بپذیرد کشتی وضع خوبی ندارد
کشتی به عنوان یک ورزش ایرانی در پوست و خون مردم است. رسول برادر خوب من است و باید بپذیرد که در وضعیت خوبی نیستیم. باید نفس تازه‌ای به کشتی ایران دمیده شود. یک نفر یا ۵ نفر نمی‌توانند کشتی را بچرخانند. باید از همه تفکرات منتقدان هم استفاده شود. مثلا چرا نباید رسول خادم از عباس جدیدی و علیرضا دبیر که جزو قهرمان‌های بزرگ بوده اند، دعوت کند؟ من می‌توانم از مسائل دیگر را مطرح کنم، اما فعلا آن‌ها را در سینه ام نگه می‌دارم، چون نمی‌خواهم باعث تفرقه در کشتی شوم.

تگ ها


لیگ برتر خلیج فارس کشتی