حمله کورتوا به فیفا و یوفا: آنها فقط به فکر پول هستند

تیبو کورتوا، دروازه‌بان تیم ملی بلژیک، به سیاست‌ها و برنامه‌ریزی‌های فیفا و یوفا اعتراض کرد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، تیم ملی بلژیک شب گذشته در دیدار رده‌بندی لیگ ملت‌های اروپا به مصاف ایتالیا رفت و با نتیجه ۱-۲ برابر این تیم شکست خورد تا به رتبه چهارم این رقابت‌ها دست پیدا کند.

پس از این بازی به نظر می‌رسید که کورتوا بسیار عصبانی است. این دروازه‌بان رئال مادرید به انتقاد از عملکرد دو سازمان بزرگ فوتبال جهان پرداخته و آنها را متهم کرد که درآمدهای مالی خود را به هر چیز دیگری ترجیح می‌دهند.

این دروازه‌بان بلژیکی پس از سوت پایان بازی به خبرنگاران گفت:« این دیدار رده‌بندی فقط برای پول برگزار شده و ما باید در این باره صادق باشیم. ما صرفا به میدان رفتیم چون این بازی به معنای کسب درآمد بیشتر برای یوفا است. بینید که ترکیب دو تیم تا چه تغییر کرده است. اگر هر دو تیم در فینال حضور داشتند، بازیکنان دیگری در میدان حاضر می‌شدند. این نشان می‌دهد که ما بازی‌های زیادی را انجام داده‌ایم.»

اعتراض کورتوا دراینجا به پایان نرسید و او به پروژه سوپرلیگ اشاره کرد که مورد تایید یوفا نبوده است:« آنها جام جدیدی به نام لیگ کنفرانس راه‌اندازی کردند. همیشه همینطور بوده است. شاید این برای آنها آزاردهنده بود که سایر تیم‌ها خواهان برگزاری سوپرلیگ بودند اما بازیکنان برای آنها اهمیتی ندارند. آنها فقط به جیب خودشان اهمیت می‌دهند.»

بازیکنان و مربیان در سال‌های اخیر همواره از فشردگی تقویم فوتبالی گلایه داشته‌اند اما تغییری در شرایط ایجاد نشده است. کورتوا در ادامه اضافه کرد:« این که آنها صحبتی درباره بازیکنان نمی‌کنند اتفاق بدی است. و حالا صحبت از برگزاری جام جهانی و جام ملت‌های اروپا در هر تابستان است. ما چه زمانی باید استراحت کنیم؟ هرگز. ما روبات نیستیم! بازی‌ها بیشتر و بیشتر و زمان استراحت برای ما کمتر و کمتر می‌شود. هیچکس اهمیتی برای ما قائل نیست و در آخر بهترین بازیکنان مدام مصدوم می‌شوند. سه هفته استراحت برای بازیکنانی که ۱۲ ماه در بالاترین سطح بازی کرده‌اند کافی نیست. اگر ما حرفی نزنیم، شرایط به همین شکل خواهد ماند.»

تگ ها


تیم ملی بلژیک فوتبال جهان رئال مادرید لالیگا فوتبال