حمیده عباسعلی: آرزویم رسیدن به مدال المپیک است

بانوی المپیکی کاراته ایران در گفت و گو با سایت کمیته بین المللی المپیک گفت: بزرگترین ارزوی من در کاراته کسب مدال در مسابقات المپیک است....

به گزارش مدال و به نقل از ایسنا،سایت کمیته بین المللی المپیک در گزارشی مفصل به بررسی اخرین وضعیت حمیده عباسعلی کاراته کای المپیکی ایران پرداخته است.

در این گزارش که همراه با گفت و گویی با وی منتشر شده است، به چگونگی کسب سهمیه المپیک توسط کاراته کای ایران در فینال رقابت های کاراته وان اتریش اشاره شده است، مبارزه ای که عباسعلی توانست حریف ایتالیایی خود را ۲ بر یک شکست دهد اما از ناحیه زانو دچار مصدومیت شود.

عباسعلی درباره این مصدومیت گفت: مسابقات اتریش واقعاً پر استرس بود چرا که می دانستم با کسب مدال طلا می توانم سهمیه المپیک را بدست بیاورم. البته آسیب دیدگی در ورزش حرفه ای امری اجتناب ناپذیر است اما وقتی در آستانه مهمترین رویداد ورزشی این اتفاق رخ می دهد، فشار زیادی به ورزشکار وارد می شود.

ملی پوش المپیکی ایران در ادامه صحبت هایش، یادآور شد: تمام تلاش و برنامه ریزی من برای موففیت در المپیک است. پیش از این چنین برنامه ای را برای رقابت های کسب سهمیه داشتم و موفق شدم.

دارنده مدال نقره و برنز رقابت های جهانی کاراته در سالهای ۲۰۱۴ و ۲۰۱۶ افزود: پس از مصدومیت شدید زانو هرگز ناامید نشدم زیرا به موفقیت در المپیک باور دارم. البته در این بین تعویق رقابت های المپیک برای من خبر امیدوار کننده ای بود.

عباسعلی در بخش دیگری از صحبت هایش گفت: مادرم قهرمان اصلی زندگی من است. او علاقه داشت دخترانش ورزشکار شوند، به همین دلیل در کودکی نام من و خواهرم را در یکی از باشگاه های نزدیک خانه مان ثبت نام کرد. اوایل علاقه ای به کاراته نداشتم اما در ادامه علاقه مند شدم.

دارنده مدال طلا و برنز بازیهای آسیایی در سالهای ۲۰۱۴ و ۲۰۱۸ درباره ویژگی برجسته خود در کاراته گفت: بزرگترین قدرت من در مسابقات داشتن صبر و امید است. من تا ثانیه های اخر برای رسیدن به موفقیت تلاش می کنم و همیشه سعی می کنم بهترین عملکرد را داشته باشم.

عباسعلی در پایان گفت: سالها قبل هرکسی از من می پرسید بزرگترین آرزوی تو چیست، می گفتم کسب مدال در المپیک اما از آنجا که کاراته در المپیک نبود تصور میشد به آرزویم نمی رسم . ولی حالا با حضور کاراته در مسابقات المپیک توکیو می توانم رویایم را به واقعیت تبدیل کنم.

بیشتر بخوانید:
اتفاقات عجیب شب قبل از مجمع بدنسازی اصفهان
شکست یاران حدادی مقابل تیم بسکتبال ژیجیانگ
کمک ۵۰ هزار یورویی فدراسیون جهانی اتومبیلرانی به ایران

تگ ها


حمیده عباسعلی کاراته منهای فوتبال