حمیده عباسعلی به لیسبون اعزام نمی شود/ ثبت نام هشت ایرانی

بانوی المپیکی کاراته ایران با هدف رسیدن به آمادگی مطلوب به رقابت‌های «کاراته وان» پرتغال اعزام نمی‌شود....

به گزارش مدال و به نقل از مهر، نخستین مرحله از رقابتهای لیگ جهانی کاراته در سال ۲۰۲۱ طی روزهای اول تا سوم اسفندماه به میزبانی پرتغال در لیسبون برگزار خواهد شد. سایت رسمی ثبت نام این رقابتها باز شده و تاکنون ۱۴۵ کاراته کا از ۳۱ کشور برای حضور در این رقابتها ثبت نام کرده‌اند.

از ایران نام هشت کاراته کا به اسامی امیر مهدیزاده، بهمن عسگری، علی اصغر آسیابری، ذبیح الله پورشیب، سجاد گنج زاده، صالح اباذری، سارا بهمنیار و رزیتا علیپور برای حضور در این رقابتها وارد لیست شده است.

غیبت نام حمیده عباسعلی در لیست اعزام این سوال را مطرح کرد که بعد از گذشت بیش از ۱۰ ماه از عمل جراحی و پشت سر گذاشتن دوران نقاهت، کاراته کایی که قول داده شده بود می‌تواند در المپیک (مردادماه- ۹۹) به روی تاتامی برود، چرا تاکنون آماده حضور روی تاتامی نشده است؟

سمانه خوش قدم سرمربی تیم ملی کاراته بانوان در پاسخ به این سئوال گفت: حمیده برای حضور در مسابقات شرایط لازم را دارد، ولی به دلیل آنکه مدت زمان زیادی از جراحی دوم و شروع تمرینات نگذشته، نمی‌خواهیم ریسک کرده و او را به مسابقات اعزام کنیم. با تعویق المپیک برنامه‌های تمرینی عباسعلی هم بر همین اساس تنظیم شده است. او یک آسیب جدی را پشت سر گذاشته و باید طبق برنامه پیش برویم تا همان کاراته کای آماده سال قبل که سراسر انگیزه بود و میل بالایی به پیروزی داشت، روی تاتامی اعزام کنیم.

بدون شک اعزام عباسعلی که ۲۱ آبان ماه جراحی دوم خود را پشت سر گذاشته، به رقابتهای کاراته وان لیسبون ریسک تجدید آسیب را بالا می‌برد. سرگروه تیم ملی کاراته بانوان یکی از امیدهای اصلی کسب مدال در بازی‌های المپیک توکیو است و می‌بایست برای بازگشت به تاتامی مبارزه با برنامه و مرحله به مرحله پیش برود.

بیشتر بخوانید:

المپیکی‌های کاراته در مسیر لیسبون، باکو و رباط

تعطیلی هشت روزه اردوی تیم ملی کاراته

 

 

تگ ها


کاراته کاراته لیگ جهانی کاراته وان کاراته حمیده عباسعلی