حواشی دیدار ماشین سازی و سپاهان

تیم های سپاهان و ماشین سازی در دومین بازی از هفته هفدهم لیگ برتر به مصاف هم رفته اند....

به گزارش مدال،در نخستین دیدار امروز از هفته هفدهم لیگ برتر تیم ماشین‌سازی از تیم سپاهان میزبانی کرد.

حواشی این بازی را مرور می کنیم.

* حدود 500 تماشاگر در ورزشگاه حضور دارند.

* بازی با 3 دقیقه اخیر آغاز شد.

* سکوهای زیادی از ورزشگاه مملو از برف بوده و تنها یک جایگاه از برف تمیز شده است.

*سبزپوشان تبریزی در حالی به مصاف سپاهان رفتند که تا پایان هفته شانزدهم در رده نهم با 22 امتیاز قرار دارند و البته به دلیل بسته بودن پنجره نقل و انتقالات هیچ بازیکن ورودی نیز نداشته‌اند.سپاهان نیز البته در فصل نقل و انتقالات زمستانی چند خرید از جمله محمد طیبی، سروش رفیعی، مهدی ترکمان و محسن الغسانی داشته است.

* در ورزشگاه 10 دقیقه قبل از بازی باز شده بود. ظاهرا ماموران نیروی انتظامی در ترافیک مانده و با تاخیر در ورزشگاه حضور یافته بودند. ترافیک شدیدی اطراف ورزشگاه وجود داشت.

*در ترکیب امروز سپاهانی‌ها، محمد طیبی تنها خریدی است که از ابتدا در میدان حاضر خواهد شد. کاپیتان نیم‌فصل نخست نفت مسجدسلیمان که سابقه بازی در تبریز و تیم تراکتور را دارد حال به تبریز بازگشته تا در نخستین تجربه خود برای تیم سپاهان در برابر شاگردان احد شیخ لاری قرار بگیرد.
 

*سروش رفیعی و مهدی ترکمان دیگر خریدهای تیم سپاهان در نیم‌فصل روی نیمکت قرار دارند و محسن الغسانی به دلیل صادر نشدن آی تی سی در این دیدار غایب است و با برطرف شدن مشکلش در روزهای آتی در دیدار بعد برابر فولاد می‌تواند به میدان برود.

*در بازی امروز و در اولین بازی سپاهان بعد از خریدهای نیم فصل، به جز نفراتی که در ترکیب اصلی قرار گرفته اند، نام های بزرگی روی نیمکت هستند و در سرمای هوای تبریز انتظار فرصتی از سوی قلعه نویی را برای ورود به زمین می کشند.بازیکنانی مثل کی روش استنلی و سروش رفیعی کاملا این توانایی را دارند که در صورت حضور در میدان، جریان بازی را به سود سپاهان تغییر دهند.

*در ابتدای این دیدار جدا از خوش و بش های معمول ابتدای هر دیدار، عزیز معبودی کاپیتان ماشین سازی تبریز و حامد لک سنگربان آماده این روزهای ماشین سازی به سمت امیر قلعه نویی رفته و با او خوش و بش گرمی داشتند. قائم اسلامی خواه و فردین عابدینی نیز با سرمربی سپاهان کلی شوخی کردند.

* محمد ایران پوریان که سابقه بازی در تیم های تراکتور و شهرداری تبریز را دارد، به دلیل مصدومیت در ترکیب تیم سپاهان حضور ندارد.

* به دلیل بارش برف استقبال تماشاگران ماشین سازی نسبت به بازی های قبلی کمتر شده است.

* در بازی های قبلی ماشین سازی تماشاگران تراکتور هم حضور یافته و پرچم این تیم در ورزشگاه دیده می شد، اما در بازی امروز هیچ پرچمی و یا تماشاگری که لباس قرمز تراکتور را بر تن داشته باشد، در ورزشگاه دیده نمی شود.

* این اولین بازی رسمی ورزشگاه بنیان دیزل با اسمی جدید به نام  ورزشگاه" سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی" است.

* در محوطه ورزشگاه چند بنر از تصویر سردار شهید سلیمانی نصب شده است.

* چمن ورزشگاه کیفیت مطلوبی دارد. با وجود بارش برف در یک هفته اخیر در تبریز، چمن ورزشگاه با کاور پوشانده شده و امروز برای بازی کاور جمع آوری شده بود.

* نخستین پیروزی تیم تراکتور در تاریخ لیگ برتر در سال 1380 برابر سپاهان با مربیگری احد شیخ لاری به دست آمده بود. حالا شیخ لاری با هدایت تیم ماشین سازی بعد از 18 سال برابر سپاهان قرار گرفته است.

*سروش رفیعی که با شماره 73 در سپاهان بازی می کند در اولین دقایق حضورش در زمین ، درون هجده قدم صاحب یک موقعیت شد اما واژگونی اش در محوطه جریمه توسط داور تمارض تشخیص داده شده و اولین کارت زرد او با لباس سپاهان به ثبت رسید.

 

بیشتربخوانید:
تمام حواشی آغازین دیدار ماشین سازی و سپاهان/ ویدیو


 

 

تگ ها


بازی ماشین سازی و سپاهان حواشی بازی ماشین سازی و سپاهان فوتبال ایران فوتبال