حواشی دیدار پرسپولیس و داماش/ تاریخ‌سازی به رنگ فاجعه

حواشی دیدار پرسپولیس و داماش را با هم مرور می‌کنیم....

به گزارش مدال، در چارچوب فینال جام حذفی دو تیم پرسپولیس و داماش گیلان در ورزشگاه شهدای فولاد به مصاف هم می‌روند.

*بعضی از هواداران پرسپولیس که شایعات قطع همکاری برانکو و عدم توافق با مدیران پرسپولیس به گوششان رسیده است با آوردن بنرهایی از برانکو حمایت کردند.
*هواداران پرسپولیس به شدت خواهان تمدید قرارداد با برانکو شدند و شعارهایی خطاب به مدیران سر دادند.

اخبار مرتبط:

سرمربی داماش: در بازی حاضر نمی‌شویم!

 

 

*جاده‌های اصلی منتهی به ورزشگاه توسط ماموران راهنمایی و رانندگی بسته شده است اما همچنان شاهد ترافیک شدید در اطراف ورزشگاه هستیم.
*بنرهای زیادی از سوی هواداران در ورزشگاه نصب شده است که در همه آنها نوشته شده هواداران پرسپولیس به عشق برانکو و سرخپوشان به ورزشگاه آمده‌اند. عوامل اجرایی مسابقه از جمله آمبولانس‌ها نتوانستند خود را به ورزشگاه برسند این در حالی است که در ورزشگاه جایی برای نشستن وجود ندارد.
*سکوی قهرمانی مسابقه فینال به دو رنگ آبی و قرمز است زیرا داماش گیلان آبی‌پوش است.
*پرچم برزیل را هواداران فولاد خوزستان به ورزشگاه آورده اند.

 

*هزاران هوادار در بیرون از ورزشگاه و با در دست داشتن بلیت، اجازه داخل شدن به ورزشگاه را ندارند، چون ورزشگاه مملو از جمعیت است.
*خبرنگاران برای ورود به جایگاه خود مدت زیادی معطل شدند، چون مأموران نیروی انتظامی ترس این را داشتند که در صورت باز کردن درهای جایگاه خبرنگاران، با هجوم هواداران مواجه شوند که در نهایت هم این اتفاق رخ داد.
*دمای هوا بالای 43 درجه سانتیگراد است، اما با این حال هواداران از چند ساعت قبل زیر نور آفتاب شدید منتظر آغاز مسابقه هستند.
*اصحاب رسانه در ورزشگاه با مشکل اینترنت مواجه هستند و هیچ‌کس پاسخگوی آنها نیست.
*بازیکنان داماش ساعت 18:45 به ورزشگاه رسیدند و برای آشنایی با جو ورزشگاه، سریعاً وارد زمین شدند. هواداران پرسپولیس با دیدن شاگردان فراهانی، آنها را هو کردند.
*بازیکنان داماش در زمین مسابقه عکس سلفی می‌گرفتند تا این روز به یادماندنی را ثبت کنند.
*تمام سکوهای ورزشگاه به جز 20 هوادار داماشی که با پرچم این تیم در ورزشگاه حضور یافتند، یکدست قرمزپوش شده است.
*یک هوادار پرچم استقلال را روی سکوها به احتزاز در آورد و همین امر کافی بود تا کل ورزشگاه علیه استقلال شعار دهند.

*در فاصله بیش از یک ساعت و نیم تا آغاز بازی، تعداد زیادی از تماشاگران به سمت جایگاه خبرنگاران هجوم بردند و در این جایگاه نشستند. این در حالی بود که خبرنگاران هم وسایل خود را برداشته و از جایگاه خبرنگاران خارج شدند. این اتفاقات در حالی رخ داد که هیچ مأمور نیروی انتظامی برای نظم دادن به هواداران در این بخش دیده نمی‌شد. * مالک و مدیرعامل باشگاه داماش گیلانیان به وضعیت سکوها به شدت انتقاد کردند آنها می‌گفتند در صورت اینکه بازی هم نکنند کسی نمی‌تواند از آنها ایراد بگیرد. چرا که قرار بود بخشی از سکوها به صورت مصوب به هواداران داماش اختصاص داده شود اما الان این اتفاق نیفتاده است. آنها حتی آنقدر ناراحت بودند که گفتند شاید در این بازی به میدان نروند به این خاطر که بسیاری از هواداران‌شان به عشق تیم خود از شمال به جنوب آمده‌اند اما جایی برای حضور در ورزشگاه ندارند. * ورزشگاه به صورت کامل پر شده اما خیلی از هواداران بدون بلیت وارد ورزشگاه شده‌اند و بسیاری با در دست داشتن بلیت بیرون از ورزشگاه هستند.

* ساعت ۱۸ امروز جایگاه VIP پر شد و افرادی که بلیت دارند نمی‌توانند به آنجا بروند. خیلی از هواداران با پریدن از روی نرده‌ها به جایگاه VIP رفتند.

* برانکو ایوانکوویچ اولین نفری بود که از پرسپولیس وارد زمین شد و به شدت مورد تشویق قرار گرفت.

* در ادامه سروش رفیعی و شجاع خلیل‌زاده که امروز محروم هستند و نمی‌توانند به میدان بروند وارد زمین شدند و از شرایط ورزشگاه بازدید کردند.

*زمانی که اتوبوس تیم پرسپولیس به ورزشگاه رسید بازیکنان باید مصافت حدود ۵۰ متر را تا در ورودی می‌دویدند که در این شرایط هواداران زیادی به سراغ آنها آمده و کار را برای این بازیکنان بسیار سخت کردند.
*بازیکنان داماش زودتر از بازیکنان پرسپولیس برای گرم کردن به زمین آمدند.
*بازیکنان پرسپولیس پس از حضور در زمین چمن مشغول گرفتن عکس یادگاری با تماشاگران و ورزشگاه شدند.
*اسکوربورد ورزشگاه نام تیم داماش گیلانیان را به اشتباه داماش گیلان نوشته بود و این در حالی است که این تیم منحل شده است.
*عده‌ای از هواداران تیم استقلال با پیراهن و پرچم این تیم برای حمایت از داماش در استادیوم حضور پیدا کرده‌اند.
*به علت مشکلات زیاد اتوبوس بازیکنان تیم پرسپولیس به سختی از بین اتومبیل‌ها به ورزشگاه رسید.

* کل ورزشگاه از سوی هواداران پرسپولیس پر شده و به همین دلیل هواداران داماش نتوانستند وارد ورزشگاه شوند. * برانکو و کریم باقری از سایر پرسپولیسی‌ها بیشتر تشویق شدند.

* ایرج عرب مدیر عامل باشگاه پرسپولیس در کنار زمین حاضر شد.

* حیدر بهاروند رئیس سازمان لیگ و کاظم طالقانی رئیس هیأت فوتبال خوزستان هم در ورزشگاه شهدای خوزستان حضور پیدا کردند.

* داوران بازی امروز از ساعت 20 مشغول گرم کردن خود شدند.

* به دلیل حضور برخی از هواداران استقلال در بین تماشاگران پرسپولیس بین آنها درگیری شدید فیزیکی صورت گرفت.درگیری بین هواداران باعث شد تا چند نفر مجروح و زخمی شوند.

*بازیکنان و کادر فنی داماش به دلیل اعتراض به تقسیم سکوهای ورزشگاه فولاد در زمین حاضر نشدند.

*هنگام کردن قبل از شروع مسابقه سوسک‌ها و ملخ‌ها به محل برگزاری مسابقه هجوم آوردند و زمین پر از سوسک و ملخ شد که این مسله باعث ناراحتی اعضای دو تیم شد.
*هنگام گرم کردن چند بازیکن چند هوادار به درون زمین پریدند که ماموران مربوطه آنها را گرفتند.
*برانکو ایوانکوویچ از شلوغی دور زمین و هجوم سوسک‌ها و ملخ‌ها بسیار عصبانی بود و اعتراض خود را نسبت به این موضوع اعلام می‌کرد که برخی از مسئولان که کنار زمین بودند اعلام کردند با شروع بازی سوسک‌ها و ملخ‌ها می‌روند و مشکلی نخواهد بود!
*مسئولان تیم داماش اعلام کردند به دلیل عدم ورود هواداران‌شان به ورزشگاه وارد زمین نخواهند شد.
*سیدجلال حسینی کاپیتان تیم پرسپولیس به داخل زمین آمد و با بلندگو از هواداران خواست تا هواداران قسمتی از ورزشگاه را خالی کنند تا هواداران داماش بتوانند وارد ورزشگاه شوند.
*علیرضا بیرانوند کاپیتان پرسپولیس از هواداران خواست تا جایگاه خبرنگاران را خالی کنند تا هوادران داماش بتوانند وارد استادیوم شوند.
*سیدجلال حسینی به هواداران پرسپولیس گفت که اگر جایگاهی برای هواداران داماش باز نشود به همین دلیل بازی برگزار نخواهد شد.
*بازیکنان پرسپولیس در کنار زمین حضور داشتند اما بازیکنان داماش باز هم حاضر به حضور در کنار زمین نشدند.
*در حالی که حسینی و بیرانوند از هواداران می‌خواستند تا قسمتی از ورزشگاه را خالی کنند اما هواداران حاضر به انجام این کار نبودند.
*حمله سوسک‌ها و ملخ‌ها به کنار زمین ادامه داشت و این موضوع باعث شد تا صدای اعتراض بازیکنان بلند شود.
*رادوشوویچ دروازه‌بان کروات پرسپولیس از سوسک می‌ترسید و این مسئله باعث شده بود تا روی نیمکت بازیکنان با او شوخی کنند.
*هواداران پرسپولیس پس از درخواست دو بازیکن تیم‌شان باز هم راضی به ترک سکوها نبودند.

*هواداران سرگردان داماش بیرون از ورزشگاه

* یک جیمی‌جامپ با پرچم پرسپولیس وارد زمین چمن ورزشگاه شد که توسط نیروهای پلیس دستگیر شد.

*یکی از مأموران نیروی انتظامی پس از گلایه خبرنگاران از هجوم تماشاگران به جایگاه آنها پاسخ داد: می‌خواستید جای خود را از دست ندهید! خبرنگاران هم کنار زمین حضور دارند.
*تعداد مأموران نیروی انتظامی به 100 نفر هم نمی‌رسد، اما بیش از 40 هزار تماشاگر در ورزشگاه حاضر هستند و 10 هزار نفر هم به داخل ورزشگاه هجوم می‌آورند. حتی کنار زمین هم پُر از جمعیت است.
*سعید فتاحی، رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ در واکنش به جو ورزشگاه گفت: کنترل هواداران از دست ما خارج شده است.
*برانکو ایوانکوویچ از بی‌نظمی کنار زمین به شدت ناراحت شد.
*محسن خلیلی، مدیر تیم پرسپولیس به وسط زمین آمد و با استفاده از بلندگو از هواداران خواست که در انتهای بازی اجازه دهند مراسم اهدای جام، با نظم برگزار شود.
*درگیری شدیدی بین هواداران در جایگاه خبرنگاران رخ داد که منجر به شکستن میزها و پریزهای برق شد. این اتفاقات در حالی رخ می‌داد که مأموران نیروی انتظامی تنها نظاره‌گر ماجرا بودند.

*مهرداد میناوند پیشکسوت پرسپولیس به داخل زمین رفت و کنار نیمکت پرسپولیس حاضر شد.
*محمد انصاری بازیکن مصدوم تیم پرسپولیس خودش را به سختی به داخل زمین رساند و کنار نیمکت پرسپولیس حاضر شد.
*بازیکنان تیم داماش با عکسی از یک شهید مدافع حرم وارد زمین شدند.
*یک هلی‌شات بر فراز ورزشگاه به پرواز درآمده است.
*هواداران تیم پرسپولیس برای لحظاتی شعار معروف‌شان را علیه امیر قلعه‌نویی سر دادند.
*تیم داوری مسابقه در کنار زمین و تحت حمایت پلیس حضور دارد.
*علاوه بر بی‌نظمی زیاد در کل ورزشگاه در جایگاه خبرنگاران نیز بی‌نظمی موج می‌زند به طوری که تعداد زیادی از افراد متفرقه و هواداران در این جایگاه حضور دارند اما نهادهای نظارتی و امنیتی هیچ نظارتی بر این شرایط ندارند.
*جیرجیرک‌های مهاجم به ورزشگاه وارد جایگاه خبرنگاران نیز شده‌اند و خبرنگاران و اصحاب رسانه را دچار اذیت و زحمت کرده‌اند.
*در حالیکه ظرفیت ورزشگاه تکمیل شده اما هنوز هم افراد متفرقه به طریقی وارد ورزشگاه می‌شوند.
*برای جابه‌جایی هواداران پرسپولیس و اختصاص برخی جایگاه‌ها به هواداران داماش درگیری‌هایی بین یگان ویژه و هواداران پرسپولیس رخ داد.
*کریم باقری مربی تیم پرسپولیس با عصبانیت به سمت سعید فتاحی رفت و به شدت از او به خاطر اتفاقات رخ داده انتقاد کرد و بر سر او فریاد کشید.
*هنگامی که بلندگوی ورزشگاه اعلام کرد که تا هواداران داماش داخل نیایند بازی برگزار نمی‌شود هواداران پرسپولیس اقدام به پرتاب گوجه، بطری آب و اشیای دیگری کردند.
*در حالیکه بازیکنان پرسپولیس و همچنین تیم داوری در میانه زمین ایستاده بودند و آماده آغاز مسابقه بودند بازیکنان داماش یک حلقه اتحاد زدند و با یکدیگر به صحبت پرداختند.
*هواداران پرسپولیس یکصدا علیه سعید فتاحی شعار دادند و فحاشی کردند.
*مسئولان تیم داماش که طبق قرعه دیشب به عنوان میزبان این مسابقه معرفی شد به شدت نسبت به شرایط به وجود آمده معترض هستند. مسئولان سازمان لیگ در حال گفت‌وگو با مسئولان داماش هستند تا بتوانند این بازی را برگزار کنند.
*آب آشامیدنی در ورزشگاه قطع شده و به همین خاطر تماشاگران گرمازده شدند که این مسئله باعث ایجاد درگیری بین آنها می‌شود.
*اصحاب رسانه به خاطر شرایط بد جایگاه خبرنگاران به افشین حیدری مدیر اداره ورزش و جوانان استان خوزستان اعتراض کردند.

*مازیار ناظمی سخنگوی وزارت ورزش و جوانان گفت: با آقایان فتاحی رییس کمیته مسابقات و بهاروند رییس سازمان لیگ تماس گرفته شده و بایستی فینال جام حذفی بین پرسپولیس و داماش امشب حتما برگزار شود. با مدیرعامل محترم داماش هم تماس گرفته شده تا تیم و بازیکنان در میدان حاضر شوند. شرایط پیش آمده در این مسابقه در اولین فرصت بررسی و فدراسیون فوتبال با افراد خاطی بشدت برخورد انضباطی خواهد کرد  و در صورت نیاز تغییرات لازم در مسئولیت ها صورت خواهد گرفت.

*پندار خمارلو مدیر روابط عمومی پرسپولیس: دلمان خوش است فوتبال داریم و این شرایط وجود دارد. با تیم داماش هیچ مشکلی نداریم اما این چه وضعی است که به راه افتاده است.

* با شروع مسابقه هواداران با شور و اشتیاق فراوان به تشویق برانکو و شاگردانش پرداختند. * حدود 200 تماشاگر داماشی در جایگاهی که به آنها اختصاص داده شد مستقر شده و به تشویق تیم شهر خود پرداختند.

* به محض آغاز بازی بطری‌های آبی بود که از سمت تماشاگران دو تیم به سمت یکدیگر پرتاب می‌شد و با دخالت ماموران نیروی انتظامی جو آرام شد.

* خبرنگاران که جایگاه‌شان همچنان اشغال شده بود در کنار زمین به تماشای بازی پرداختند.

* روی چمن‌ها جیرجیرک فراوان بود و اصحاب رسانه مجبور بودند با شرایط کنار بیایند.

* با آغاز بازی چند تعداد تماشاگر در کنار زمین شناسایی شده و به سکوها فرستاده شدند.

* تقریباً همه عکاسان پشت دروازه داماش مستقر شدند.

* خبر محرومیت سعید فتاحی از سوی کمیته اخلاق، او و همکارانش را تحت تاثیر قرار داده بود. با این حال فتاحی تلاش زیادی می‌کرد بازی بدون دردسر خاتمه یابد.

* موج مکزیکی توسط هواداران پرسپولیس بارها اجرا شد.

* تا پایان نیمه اول سکوهایی که خالی مانده بود پر شد و ورزشگاه به غیر جایگاه داماشی‌ها جای سوزن انداختن نداشت.

*طرفداران بازی فینال جام حذفی فوتبال که از عدم درست برقراری این دیدار عصبانی شده بودند با شکستن صندلی و پرتاب آن باعث شکستن سر مامور امنیت این دیدار شدند. 
*هواداران تیم پرسپولیس بارها برانکو ایوانکوویچ سرمربی تیم پرسپولیس را تشویق کردند.
*به دلیل اتفاقات قبل از بازی برانکو به قدری عصبانی بود که حاضر نشد با مربیان تیم داماش قبل از بازی دیدار کند و در نهایت مربیان این تیم به سمت نیمکت پرسپولیس آمده و با سرمربی این تیم دیدار کردند.
*به خاطر مشکلاتی که خبرنگاران برای پوشش بازی داشتند کلیه عکاسان و خبرنگاران در کنار زمین حضور پیدا کردند.
*بازیکنان پرسپولیس در آغاز نیمه دوم برای گرم کردن پشت نیمکت داماش رفتند.
*علی علیپور پس از گلزنی در نیمه اول به سمت کریم باقری رفت و شادی گل خود را با او تقسیم کرد.
*هواداران تیم پرسپولیس در چند صحنه به شدت علیه هواداران داماش شعار می‌دادند.
*هواداران پرسپولیس شعار قهرمانی خود را در ورزشگاه شهدای اهواز سر دادند.
*در حالی که سعید فتاحی با حکم کمیته اخلاق از سمت خود تا اطلاع ثانوی برکنار و محروم شده اما بین دو نیمه مشغول رسیدگی به اتفاقات داخل زمین و اطراف آن بود.
*به دلیل هرج و مرج زیاد برخی از افراد با لباس‌های شخصی و در حالی که خبرنگار و عکاس نبودند در کنار زمین حضور داشتند.
*یکی از مربیان تیم داماش بین دو نیمه به بنیادی‌فر داور بازی به شدت معترض بود و می‌گفت گل پرسپولیس درست نبوده است.
*هواداران تیم پرسپولیس در اعتراض به تصمیم داور، کمک داور پشت دروازه را با پرتاب اشیا زدند.
*در اوایل نیمه دوم یک هوادار به داخل زمین دوید که خیلی زود بازداشت شد.

*پس از به صدا درآمدن سوت پایان مسابقه افراد زیادی وارد زمین شدند.
*برانکو ایوانکوویچ وارد زمین شد و به سمت داوران و همچنین اعضای تیم داماش گیلانیان رفت با آنها دست داد و خسته نباشید گفت.
*سرمربی و بازیکنان تیم پرسپولیس پس از پایان بازی به سمت هواداران‌شان رفتند و از آنها تشکر کردند.
*بازیکنان پرسپولیس بلافاصله به رختکن رفتند تا لباس قهرمانی بر تن کنند  و برای دریافت جام به زمین بازگردند.
*مسئولان برگزاری جشن قهرمانی مشغول آماده کردن سکوی قهرمانی هستند.

 

تگ ها


جام حذفی فوتبال ایران فینال جام حذفی ایران پرسپولیس داماش گیلانیان ورزشگاه شهدای فولاد حواشی پرسپولیس جام حذفی فوتبال