حواشی مسابقات نوجوانان آسیا/ از قطع برق تا هدیه عجیب برای تاج

در ابتدای بازی ایران و فلسطین، درست لحظاتی که تیم‌ها قصد ورود به زمین بازی و اجرای مراسم شروع را داشتند یکی از پایه نورافکن‌های ورزشگاه به طور کامل خاموش شد و بازی با 15 دقیقه تأخیر آغاز شد....

در ابتدای بازی ایران و فلسطین، درست لحظاتی که تیم‌ها قصد ورود به زمین بازی و اجرای مراسم شروع را داشتند یکی از پایه نورافکن‌های ورزشگاه به طور کامل خاموش شد و بازی با 15 دقیقه تأخیر آغاز شد.

به گزارش مدال، روز دوم از بازی‌های گروه سوم مرحله گروهی مسابقات نوجوانان آسیا به میزبانی شهر مریانج ابتدا بین دو تیم مالدیو و افغانستان برگزار شد که قریب به 200 تماشاگر که هشت نفر آنها از افغانستانی‌های حاضر در ایران بودند، این بازی را به تماشا نشستند.

کادر فنی تیم ملی نوجوانان کشورمان به منظور آنالیز بهتر تیم ملی افغانستان از ابتدای بازی با حضور در سکوهای ورزشگاه،‌ نوع بازی افغان‌ها را بررسی کردند، بازی اول این رویداد از شبکه استانی همدان و بازی دوم بین دو تیم ایران و فلسطین به غیر از شبکه همدان از شبکه ملی «شما» نیز پخش شد.

سرمربی تیم مالدیو با گلایه از خبرنگاران گفت که چرا در بازی‌های ایران تعداد زیادی عکاس و خبرنگار وجود دارد اما برای دیگر بازی‌ها تنها سه خبرنگار به سالن کنفرانس می‌آیند؟

در ابتدای بازی ایران و درست لحظاتی که تیم‌ها قصد ورود به زمین بازی و اجرای مراسم شروع را داشتند یکی از پایه‌های نورافکن‌های ورزشگاه به طور کامل خاموش شد و بازی ایران و فلسطین با 15 دقیقه تأخیر آغاز شد.

مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال کشورمان با حضور در ورزشگاه شهید حاجی‌بابایی، بازی دو تیم ایران و فلسطین را از نزدیک مشاهده کرد.

محمد مظهری سرپرست مدیرعاملی باشگاه پاس به همراه بهمن طهماسبی کمک مربی این تیم با حضور در جایگاه ویژه استادیوم به دلیل بدهی این تیم به فدراسیون با مهدی تاج گفت‌وگو کرد و قول‌هایی از سوی رئیس فدراسیون فوتبال مبنی بر حمایت از پاسی‌ها ارائه کرد.

از سوی هیأت فوتبال مریانج، «سیر تند» که محصول اصلی این شهر است به مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال کشورمان اهدا شد.

ورزشگاه شهیدحاجی‌بابایی فاقد نمازخانه بود و تماشاگران برای اقامه نماز باید به مساجد اطراف ورزشگاه بروند، زیرا تنها مکان برای نماز در این استادیوم در قسمت VIP است که امکان ورود افراد عادی به آن وجود ندارد؛ همین موضوع باعث گلایه حاضران شده بود.

تماشاگران همدانی که غالباً از بازیکنان پایه باشگاه‌های استان همدان بودند، قبل از بازی تیم فلسطین را تشویق کردند.

تماشاگران حاضر در بازی ایران با اعلام گوینده ورزشگاه قریب به یک‌هزار و 306 نفر تخمین زده شد.

در حالی که این بازی‌ها از شبکه‌های مختلف استانی همدان و ملی «شما» پخش زنده داشت، اما ناظران AFC اجازه نمایش بازی روی اسکوبرد ورزشگاه را ندادند و تنها به اعلام دقیقه و نتیجه بازی بسنده شد.

حسین افشاری فرماندار شهرستان همدان که نتوانست به قسمت جایگاه ویژه ورزشگاه برود، به ناچار در جایگاه خبرنگاران نظاره‌گر بازی بود که در نهایت بنابر درخواست حمیدرضا حاجی‌بابایی نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس راهی قسمت VIP شد.

در یک صحنه توپ به سرعت در حال برخورد به دوربین صداوسیمای مستقر در کنار زمین بود که حسین عبدی با یک استپ سینه اجازه توپ را نداد.

کادر فنی تیم ملی ایران روز قبل از این بازی با حضور در منزل شهیدان حاجی‌بابایی ضمن تقدیر از پدر این شهیدان یاد و خاطره سردار علیرضا حاجی‌بابایی را گرامی داشتند.

بعد از اتمام بازی، بازیکنان تیم فلسطین که با این باخت رویای صعود خود را غیر واقعی دیدند بر روی زمین افتادند که بازیکنان ایرانی آنها را دلداری دادند.

بازیکنان تیم ملی ایران در انتهای بازی به سمت هواداران همدانی رفتند و از آنها بابت 90 دقیقه حمایت تشکر کردند.

اخبار مرتبط:
فوتبال مقدماتی زیر ١۶ سال آسیا/ صدرنشینی ایران با برتری مقابل فلسطین

تگ ها


مهدی تاج رییس فدراسیون فوتبال تیم ملی نوجوانان ایران قهرمانی آسیا نوجوانان فوتبال پایه فوتبال