حکم برکناری مرشد و زورخانه‌دار صادر شد!

انتشار فیلمی از ورود زنان به گود یکی از زورخانه های شهر قدس باعث برکناری زورخانه دار و مرشد شده است....

به گزارش "ورزش سه"، از چند روز قبل بحث راه اندازی ورزش زورخانه ای در بخش زنان جدی تر شده و حتی فدراسیون هم از موافقت هیات رییسه با این پروژه خبر داده است.


در شرایطی که خبر تجمع اعتراضی برخی افراد در واکنش به این موضوع به گوش می رسید، روز گذشته فیلمی از ورود دو بانوی محجبه به یک زورخانه و انجام حرکات باستانی با کباده منتشر شد؛ فیلمی که گویا به برکناری زورخانه دار و مرشد آن زورخانه منجر شده است.


ولی کارگر زورخانه‌دار زورخانه ولیعصر(عج) در شهر قدس با اعلام خبر برکناری خودش و مرشد این زورخانه بعد از انتشار فیلم مربوطه در این باره به ایسنا گفت: ۲۰ سال جوانی‌ام را در زورخانه گذاشتم و به همراه خانواده‌ام در زورخانه ولیعصر زندگی می‌کنیم و کلیددار این زورخانه هستم. روز جمعه دو تن از بانوان ورزشکار به همراه همسرانشان در حالیکه مردان نیز در زورخانه حضور نداشتند و همسر و دختر من نیز در زورخانه بودند، از ما خواستند که برای دقایقی وارد زورخانه شوند. از آنجا که این افراد در این رشته شناخته شده هستند و هیچ منع قانونی نیز مبنی بر جلوگیری از ورود زنان به زورخانه وجود ندارد، به آن‌ها اجازه ورود دادم. بانوان ورزشکار پوشش کامل داشتند و همانگونه که در فیلم مشخص است، هیچگونه هنجارشکنی نیز انجام نشد. پس از آن یکی از بانوان برای لحظاتی با ضرب مرشد زورخانه در گود کباده کشی کرد و فیلم آن هم در فضای مجازی منتشر شد. اما چند ساعت بعد از هیات استان تهران و شهر قدس تماس گرفتند و حکم به برکناری من و مرشد زورخانه دادند!

تگ ها


زورخانه ای باستانی