حکم سرمربیگری تیم ملی تا ۲۰۲۲ به نام محمد بنا

محمد بنا طی حکمی از سوی رییس فدراسیون کشتی تا پایان بازی های آسیایی ۲۰۲۲ سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی باقی ماند....

به گزارش "ورزش سه"، در حالی که فدراسیون کشتی بعد از پایان المپیک تصمیم به تغییرات در کادرفنی تیم ملی کشتی آزاد گرفت، با نظر علیرضا دبیر و حمید سوریان، محمد بنا در راس تیم ملی کشتی فرنگی ابقا شد.


حکم سرمربیگری تیم ملی کشتی فرنگی تا پایان بازی های آسیایی ۲۰۲۲ امروز به محمد بنا طی مراسمی با حضور علیرضا دبیر و حمید سوریان و در محل اردوی تیم ملی اهدا شد.


علیرضا دبیر در این دیدار خطاب به کشتی گیران و کادر فنی گفت: از وجود محمد بنا استفاده کنید و اگر مشکلی دارید، ایشان مانند یک پدر می توانند به شما کمک کند. من محمد بنا را هم از نظر اخلاقی و نظم و هم از نظر فنی قبول دارم و تصمیماتی که توسط ایشان گرفته می شود با مشاورت فدراسیون کشتی است. خوشحالم که محمد بنا در کنار کشتی است، چراکه ایشان از زندگی و زن و بچه خود زده و در اردوهای تیم ملی تمام قد در خدمت کشتی است.


وی ادامه داد: محمد بنا نیز چرخه انتخابی تیم ملی را رعایت می کند و کشتی گیرانی را به مسابقات می برد که پیروز میدان باشند و اگر شما می خواهید حق خود را بگیرد، تمامی حریفان خود را شکست داده و در مسابقات نیز صاحب مدال شوید.


دبیر همچنین عنوان کرد: همانطور که از کادر فنی تیم ملی کشتی آزاد و غلامرضا محمدی تا آخرین لحظه حمایت و پشتیبانی کردم به تیم فرنگی نیز اعتقاد دارم و مطمئن باشید من و حمید سوریان از کادر فنی و برنامه های تیم ملی کشتی فرنگی به صورت کامل حمایت و پشتیبانی خواهیم کرد چراکه اعتقاد دارم که محمد بنا برای خدا کار می کند و هدف شخصی ندارد و به دنبال موفقیت و کسب مدال در کشتی ایران است که این هدف ما و خواست همه مردم ایران است. برنامه ما تا المپیک پاریس است و زمان زیادی تا مسابقات کسب سهمیه المپیک نداریم، پس باید با همدلی و اتحاد به فکر موفقیت در این بازی ها باشیم.
در ادامه محمد بنا با بیان اینکه من بیش از ۱۰ سال سرمربیگری تیم ملی را برعهده داشتم، گفت: به جرأت می توانم بگویم که هیچ دوره ای مانند این دوره نبوده و در دو سال گذشته بیشترین حمایت و پشتیبانی از تیم های ملی کشتی صورت گرفته و ما بهترین امکانات را داشته و  اردوهای خوبی را برگزار کردیم. ما خیلی راحت با این فدراسیون کار می کنیم و هیچ مشکلی وجود ندارد و این یکی از دلایل اصلی موفقیت ما است.


وی ادامه داد: موفقیت برای یک شخص نیست بلکه کار تیمی انجام می شود و من از تمامی همکارانم در تیم ملی نهایت تشکر را دارم، ضمن اینکه قدردان زحمات تمامی مربیانی که در سراسر کشور برای آماده سازی کشتی گیران تلاش می کنند، هستم. ما در بازی های آسیایی ۲۰۱۰  که در ۷ وزن بود صاحب ۴ مدال طلا شدیم، اما هدف و برنامه ریزی ما باید این باشد که بازی های آسیایی ۲۰۲۲ که در شش وزن برگزار می شود، صاحب ۶ مدال طلا شویم.


حمید سوریان نیز گفت: در این مدت گذشته، کشتی یکی از بهترین دوران خود را سپری می کند و از لحاظ امکانات و پشتبانی در شرایط بسیار خوبی هستیم. کسب مدال طلای کشتی فرنگی در المپیک توکیو بسیار با ارزش بود، اما امیدوارم که بتوانیم در المپیک بعدی حداقل ۲ مدال طلا کسب کنیم تا جای خالی تصاویر روی خانه کشتی صدرزاده کامل شود. همدلی و پشتکار باید سرلوحه کار قرار گیرد و باید به محمد بنا بعنوان سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی که افتخارات زیادی را برای ما بدست آورده اعتماد کنید تا به موفقیت برسید.

تگ ها


کشتی محمد بنا فرنگی