حکم پرونده ویلموتس قطعی نشده است/ دستاوردهای فوتبال زیر سوال نرود

وزیر ورزش و جوانان تاکید کرد که حکم صادر شده در مورد سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال قطعی نیست و این وزارتخانه پیگیری کاهش این رای است....

به گزارش مدال و به نقل از مهر، مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان در جلسه بررسی قرار داد ویلموتس مربی سابق تیم ملی، ضمن تسلیت ایام سوگواری اباعبدالله الحسین اظهار کرد: اتفاقی افتاده است و یک حکم ناعادلانه غیرطبیعی صادر شده است ولی ما هنوز در وسط کار هستیم و این حکم قطعی نشده است. 

وی با بیان اینکه در دو مرحله دیگر می توانیم به این حکم اعتراض کنیم ادامه داد: مرحله اول دادگاه عالی ورزش CAS است که وظیفه محوری در اختلافات موجود در ورزش را دارد که باید با همه توان خود را آماده کنیم که در آن دادگاه دفاع جانانه‌ای داشته باشیم.

وزیر ورزش و جوانان عنوان کرد: مرحله بعدی دادگاه عالی ورزش در سوئیس است. ان‌شاءالله با این عزم و اراده‌ای که در فدراسیون فوتبال و ظرفیت های حقوقی که در وزارت خارجه، سازمان بازرسی کل کشور، معاونت حقوقی ریاست جمهوری و مجلس شورای اسلامی ایجاد شده است همه بسیج شده‌ایم تا کمک کنیم تا حکم ناعادلانه را بشکنیم.

سلطانی‌فر با بیان اینکه حکم صادره محصول غیرقابل توجیه طرف مقابل است، اضافه کرد: ارزیابی حقوقی که ما پیش از صدور حکم داشتیم نباید این حکم صادر می‌شد البته هرگونه تضعیف موقعیت در این شرایط ناخواسته به طرف مقابل کمک می‌کند و ناخواسته اطلاعاتی که ارائه می‌شود دست وکلای طرف مقابل را پر می‌کند که باید با احتیاط با این موضوع برخورد کنیم.

وی با بیان اینکه اتفاقی که افتاده باعث تاسف است افزود: باید محتوای رای را از فیفا دریافت کنیم که مشخص شود به کدام بند از قرارداد استناد شده که رای اینگونه صادر شده و مشخص شود که اشکال از محتوای قرارداد بوده یا تحریم‌ها که باعث عدم پرداختی‌ها شده که باعث شده این رای صادر شود.

وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه نباید در شرایط فعلی دستاوردهای فدراسیون فوتبال را نیز در چند سال گذشته داشته را زیر سوال ببریم گفت: فدراسیون فوتبال در سال‌های گذشته دستاوردهایی از جمله حضور در دو جام جهانی را داشته و نباید این دستاوردها را زیر سوال برد.

سلطانی‌فر با بیان اینکه الان وقت دفاع همه جانبه از منافع ملی و فوتبال کشور است و باید اختلافات را کنار گذاشت و دشمنی که به ناحق یک حکم گرفته را شکست دهیم، تصریح کرد: سازمان بازرسی کل کشور نیز یک گروه را مشخص کرده و گزارشی را تهیه کرده که برای دادسرای تهران ارسال شده است و تعدادی به دستگاه قضا معرفی شده‌اند که در آنجا آن پرونده رسیدگی شود.

بیشتر بخوانید:

توضیحات فدراسیون فوتبال در مورد «جعل ایمیل» و خرید کفش ویلموتس!

جلسه هیات رئیسه فدراسیون با تاج برای قرارداد ویلموتس

 

 

تگ ها


مسعود سلطانی فر وزارت ورزش و جوانان مارک ویلموتس فوتبال ایران لیگ برتر خلیج فارس فوتبال