حیدری: دبیر می‌تواند پول خوبی به کشتی بیاورد

دارنده ۶ مدال کشتی آزاد جهان و المپیک گفت: در المپیک ۲۰۰۴ که برنز گرفتم، ۵۰ میلیون پاداش دادند، ۵ میلیون هم روی آن گذاشتم تا قرضم را بپردازم....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، وی در پاسخ به این سوال که آیا دوست دارد بار دیگر در کشتی کار فنی انجام دهد؟ تصریح کرد: نه، آن موقع که آمدم زمانش اشتباه بود و بدون فکر آمده بودم، اما این بار بخواهم بیایم با فکر می‌آیم، طوری که به کل کشتی کشور کمک کند.

دارنده مدال برنز المپیک ۲۰۰۴ آتن در مورد اینکه آیا احتمال تیم‌داری او در لیگ برتر کشتی در آینده وجود دارد، گفت: نه، من گرفتارم. من از کشتی سودای مالی ندارم، هیچ موقع از کشتی دنبال پول گرفتن نبودم. اگر هم یک روزی بیایم، نه از فدراسیون و نه از بودجه دولتی استفاده نمی‌کنم، من از کشتی پول نگرفته‌ام. همان المپیک ۲۰۰۴ که برنز گرفتم، ۵۰ میلیون پاداش دادند، ۵ میلیون هم رویش گذاشتم تا پولی که به خاطر حضور در اردوی تیم ملی گرفته بودم را بپردازم. یعنی به خاطر المپیک در اردو ماندنم و حتی بیشتر از جایزه مدال المپیک ضرر کردم. من حتی از مدال المپیک هم عاید مالی نداشتم، هر پولی از کشتی گرفتم، همان خرج کشتی خودم شد و چیزی نماند. البته من همیشه خودم را مدیون کشتی می‌دانم و ممکن است بخواهم یک کاری هم برای کشتی انجام دهم که همه هزینه‌هایش با خودم باشد.

حیدری با تاکید بر اینکه به دنبال راه اندازی آکادمی کشتی است، خاطرنشان کرد: اگر بخواهم کار خیری برای کشتی انجام دهم این کار در بحث آموزش خواهد بود، نه کار مربیگری تیم ملی. این کار را با کمک دوستانم و بودجه‌ای که می‌آوریم، انجام خواهم داد. شاید آکادمی کشتی تاسیس کنم. من همیشه ایراد می‌گیرم که مربیان سازنده در کشتی خیلی زحمت می‌کشند اما عایدی مناسبی از کشتی ندارد. یک کشتی گیر وقتی حقوق مناسبی نمی‌گیرد چطور می‌تواند سازندگی کند؟ ما می‌توانیم مثلا ۵ مربی خوب را تحت پوشش داشته باشیم و از آنها حمایت کنیم و بعد هم توقع داشته باشیم که سازندگی کنند. در واقع باید حرفه‌ای کار کنیم. برکتش می‌ماند برای کل کشتی کشور.قهرمان کشتی آزاد جهان در مسابقات جهانی ۱۹۹۸ تهران افزود: بچه‌های ما بعد از پایان دوره قهرمانی شان سرگردان می‌شوند و کاری برای انجام ندارند. حالا در سطح بالایش نمی‌گویم، در سطوح پایین تر کشتی، من حتی دیده‌ام که کشتی گیر در باشگاه تِی می‌زند، یعنی از زور بازوی او استفاده می‌کنند نه از تکنیک و فن او و من این چیزها را می‌بینم دردم می‌گیرد. می‌شود از این کشتی گیر در حوزه‌ای استفاده کرد که به آن افتخار کند و محصولش هم برای کشتی بماند و در آینده نبینیم که کشتی‌گیر در کارهای ضعیف و جایی که شأنش حفظ نشده، به کار گرفته شود. قهرمانان ما باید یاد بگیرند که زندگی شان را درست اداره کنند.

بیشتر بخوانید:
رئیس هیأت کشتی استان خوزستان استعفا کرد

فدراسیون کشتی قدم‌های خوبی را بر می‌دارد/ باید حرف اول را بزنیم

 

 

تگ ها


کشتی علیرضا حیدری کشتی