حیدری: یکبار هم دربی را کامل تماشا نکردم

کشتی گیر پرافتخار ایران گفت: بسیاری از ورزش‌ها باید از فوتبال برای درآمدزایی و موفقیت خودشان الگوبرداری کنند....

کشتی گیر پرافتخار ایران گفت: بسیاری از ورزش‌ها باید از فوتبال برای درآمدزایی و موفقیت خودشان الگوبرداری کنند.

به گزارش مدال، یکی از چهره‌های فراموش‌نشدنی کشتی و ورزش ایران، علیرضا حیدری است. کشتی گیر پرافتخاری که در روز‌های آغازین سال در رابطه با وضعیت ورزش ایران و حتی دربی 89 صحبت کرد.


حال بد کشتی 
متأسفانه باید قبول کنیم که حال کشتی خوب نیست، چون فدراسیون رئیس ندارد و باید هرچه سریع‌تر این مسئله مرتفع شود. رئیس جدید باید بیاید تا سیاست‌های تازه‌ای در این فدراسیون حاکم شود. شخصاً از حضور در انتخابات اکراه داشتم، ولی حالا احساس می‌کنم که کشتی به بعضی از اعضای خودش احتیاج دارد. من می‌آیم تا ثابت کنم نسبت به شرایط این رشته بی‌تفاوت نیستم. البته برای آنکه رئیس فدراسیون شوم، حاضر نیستم دست به هر کاری بزنم. 
سال خوب
به رغم همه مشکلات اقتصادی و اداری، سال ۹۷ برایم خوب بود. همینکه در این شرایط دشوار مجبور نشدم همکاران و کارمندانم را تعدیل کنم یعنی اینکه سال خوبی را سپری کرده‌ام. البته حالا که وضعیت اقتصادی مناسب نیست ما خودمان باید به همدیگر کمک کنیم نه اینکه سنگ جلوی پای یکدیگر بیندازیم.
دربی را تماشا نمی‌کنم 
من خیلی فوتبالی نیستم، اما مانند اغلب مردم بازی‌های تیم ملی را تماشا می‌کنم و حرص می‌خورم. البته اتفاقات و حاشیه‌های آن را به طور جدی دنبال نمی‌کنم. مثلاً برایتان بگویم که تا امروز حتی یکبار هم جدال استقلال و پرسپولیس را به طور کامل تماشا نکرده‌ام. شاید حداکثر پنج یا ۱۰ دقیقه از آن را دیده‌ام، اما هیچ وقت به طور کامل پای تماشای آن ننشسته‌ام.
فوتبال، الگویی برای سایر ورزش‌ها 
باید قبول کنیم که فوتبال در جهان امروز این رشته بسیار مهم و درآمدزایی شده است به همین خاطر معتقدم بسیاری از ورزش‌ها باید از فوتبال برای درآمدزایی و موفقیت خودشان الگوبرداری کنند. قطعاً ورزش‌کاران ایرانی هم با اهالی فوتبال دشمنی ندارند، اما از تبعیض میان خودشان و فوتبالیست‌ها ناراحتند.