حیرت دونده شگفتی‌ساز از رکوردی که شکست!(عکس)

دونده ۲۵ ساله نروژی توانست علاوه بر قهرمانی المپیک در رشته ۴۰۰ متر با مانع رکورد المپیک را پس از ۲۹ سال بشکند....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، در ادامه رقابت‌های دوومیدانی المپیک توکیو از روز پنجم، صبح امروز فینال ۴۰۰ متر با مانع در بخش مردان برگزار شد که در این ماده جذاب و دیدنی در عین ناباوری "کارستن" وارهولم" نروژی ضمن رسیدن به‌عنوان قهرمانی المپیک، توانست رکورد این ماده را نیز که در اختیار کوین یانگ از امریکا بود، ۸ صدم ثانیه ارتقا ببخشد. رکوردی در ۲۹ سال پیش در المپیک بارسلون به ثبت رسیده بود.

 وارهولم ساعاتی پیش دریک رقابت پایاپای، توانست با خلق رکورد (۴۵:۹۴) ۲۳ صدم ثانیه زودتر "ری بنجامین" ستاره تیم ملی آمریکا به خط پایان برسد و کشور نروژ را صاحب این مدال باارزش کند.

نفر سوم دسته فینال هم "آلیسون دوس سانتوس" از کشور برزیل بود که توانست ۴۰۰ متر را در مدت‌زمان ۴۶:۷۲ بدود تا او نیز در کنار "وارهولم" و "بنجامین "روی سکو باشد.

واکنش‌های تماشایی "وارهولم" پس از عبور از خط پایان موردتوجه بسیاری از کاربران در شبکه‌های مجازی قرار گرفت چراکه او علاوه بر کسب عنوان قهرمانی توانست رکورد این رشته را پس از ۲۹ سال به نام خود ثبت کند.

این در حالی است که پیش‌ازاین معمولاً آمریکایی‌های در این رشته حرف اول را می‌زدند، اما حالا شاهدیم که کشورهای اروپایی در دوهای سرعت هم حرف‌های زیادی را برای گفتن دارند.

تگ ها


دو و میدانی المپیک ۲۰۲۰ توکیو المپیک