خاتم اردکان در میان غول‌های والیبال جهان

خاتم اردکان به عنوان نماینده ایران و قهرمان آسیا از هفته آینده پای به رقابت های جام باشگاههای جهان می گذارد ......

خاتم اردکان به عنوان نماینده ایران و قهرمان آسیا از هفته آینده پای به رقابت های جام باشگاههای جهان می گذارد.

به گزارش مدال، تیم والیبال خاتم اردکان بامداد جمعه ۲ آذرماه جهت شرکت در مسابقات جام باشگاه های جهان راهی لهستان خواهد شد؛ مسابقاتی که بالاترین سطح رقابت باشگاهی در والیبال دنیا به حساب می آید.


جالب اینکه کاروان تیم والیبال خاتم اردکان با همان کادرفنی و نفرات خود در لیگ برتر و بدون یار کمکی به این مسابقات اعزام می شوند؛ در حالی این تیم حتی در لیگ برتر هم نتایج چندان قابل قبولی کسب نکرده و در رده چهارم جدول قرار دارد.


خاتم اردکان به عنوان قهرمان آسیا در گروه B رقابت ها با تیم های اسکو رسویا لهستان، ساداکروزیرو برزیل و ترنیتنو ایتالیا همگروه است. در گروه دیگر  این مسابقات تیم های اسکرا لهستان ، فاکل روسیه و لوبه ایتالیا حضور دارند.


اسکرا بلهاتوف هم میلاد عبادی پور را در ترکیب خود دارد و قهرمان سال گذشته سوپرلیگ لهستان به شمار می رود.


سال قبل بانک سرمایه با داشتن ستاره های فراوان و هدایت مصطفی کارخانه با 3 شکست متوالی این رقابت ها را ترک کرد و نتوانست به جایگاهی دست پیدا کند. بهترین عنوان ایرانی ها در تاریخ جام باشگاههای جهان مربوط به تیم پیکان است که عنوان سومی را کسب کرده است.


حالا خاتم اردکان که فصل قبل به عنوان نایب قهرمانی لیگ برتر رسید و با توجه به انحلال بانک سرمایه راهی جام باشگاههای آسیا و قهرمان این مسابقات شد، چه نتیجه ای کسب خواهد کرد. هدایت این تیم برعهده محمدرضا سالک است و بازیکنان مطرحی مثل فرهاد نظری افشار، شهرام محمودی، مهدی مرندی، محمدطاهر وادی و عادل غلامی را در اختیار دارد.


محمد رضا سالک ، سرمربی تیم والیبال خاتم اردکان در مورد وضعیت تیمش برای حضور در جام باشگاه های جهان می گوید: «جهت حضور در باشگاه های جهان نتوانستیم بازیکنان ملی پوش و ستاره جذب کنیم و فقط شهرام محمودی تنها بازیکنی است که با توجه به سوابق در تیم های ملی و باشگاهی و حضور تورنمنت های بزرگ توانایی بازی در این از سطح مسابقات دارد که متاسفانه پیش از این مسابقات مصدوم شده و امیدواریم به مسابقات برسد و غیبتش در جام باشگاه های جهان به طور قطع به تیم مان چه از لحاظ فنی و چه روحی ضرر خواهد زد.»


وی می افزاید: «با توجه به اینکه در میانه فصل لیگ برتر والیبال قرار داریم ،امکان جذب بازیکنان کمکی ملی پوش و سطح اول والیبال کشورمان از تیم های دیگر برخلاف جام باشگاه های آسیا نداریم و بنابراین نباید سطح توقع از تیم مان بالا برود ، تنها هدفمان ارایه بازی های آبرومند در لهستان خواهد بود.»


برنامه مسابقات گروه B  مسابقات قهرمانی باشگاه‌‌های جهان که در شهر «ژشوف» لهستان برگزار خواهد، به شرح زیر است:


(ساعت ها به وقت ایران میباشد)


دوشنبه ۵ آذر
ساعت ۲۰: ترنتینو ایتالیا- خاتم اردکان
ساعت ۲۳: آسکو رسوویا - سادا کروزیرو

 

چهارشنبه ۷ آذر:
ساعت ۲۰: سادا کروزیرو- ترنتینو
ساعت ۲۳: خاتم اردکان -آسکو رسوویا

 

پنجشنبه ۸ آذر:
ساعت ۲۰: آسکو رسوویا - ترنتینو
ساعت ۲۳: خاتم اردکان - سادا کروزیرو

تگ ها


والیبال