خادم: فلسطینی‌ها هم از این ایثار اطلاعی ندارند

اتفاقات اخیر در کشتی و شکست عجیب علیرضا کریمی از حریف روسی برای روبرو نشدن با حریف رژیم صهیونیستی حرف و حدیث های بسیاری را در فضای ورزشی و مجازی به وجود آورد ......

«اتفاقات اخیر در کشتی و شکست عجیب علیرضا کریمی از حریف روسی برای روبرو نشدن با حریف رژیم صهیونیستی حرف و حدیث های بسیاری را در فضای ورزشی و مجازی به وجود آورد.»
 به گزارش مدال به نقل از اعتماد در ادامه نوشت: با رسول خادم، رییس فدراسیون کشتی درباره حاشیه های اخیر برای علیرضا کریمی گفت وگو کردیم تا از مواضع رییس فدراسیون کشتی در این خصوص باخبر شویم.
مردم ایران در صفحات مجازی با هشتگ «باید ببازی» شروع به حمایت از علیرضا کریمی آزادکار مظلوم کشورمان کرده اند؟
- در این بین ۹ تنها علیرضا، بلکه تیم ملی کشتی ایران نیز مظلوم واقع شده است، چرا که اگر کریمی که شانس اصلی برای قهرمانی بود به مدال طلا یا حتی به مدال برنز می رسید، حالا تیم ایران به جای جایگاه ۸ در جایگاه ۳ دنیا قرار می گرفت.
به هر حال این موضوع باعث ناراحتی مردم ایران شده و آن پست تأثیرگذار کریمی در صفحه اینستاگرامش با متن «آخرین سنگر سکوته/ حق ما هم هیچ وقت گرفتنی نیست.» بارها و بارها دیده شده و دست به دست دارد می چرخد و همه بابت مظلومیت این قهرمان غمگین هستند.
به هر حال برای یک قهرمان از دست دادن نتیجه یعنی از دست دادن هر آنچه داشته است و این آسان نیست. حال این کشتی گیر مظلوم واقع شده و هیچ توجهی به این ندارد که فلان سازمان دعوتش کرده و با یک سکه از او تقدیر خواهد کرد. او هر آنچه داشته را از دست رفته می بیند و آن آهنگ را با متن آخرین سنگر سکوته به عنوان پست اینستاگرام خود منتشر می کند و مردم هم برای حمایت از قهرمان خود شروع به بازنشر آن پست کرده و با پیام های خود، از او که مظلوم واقع شده است حمایت می کنند.
اسراییل در کل تاریخ کشتی در تمام رده های سنی خود تنها ۴ مدال کسب کرده که ۲ مدال به سال های دور باز می گردد و ۲ مدال دیگر هم که در این چند سال به دست آورده به دلیل مبارزه نکردن همین علیرضا کریمی بوده است.
به نظر می رسد مردم فلسطین هم از این گونه ایثارها اطلاعی ندارند. در واقع دستگاه های مسئول نمی توانند در انعکاس این فداکاری ها به خوبی عمل کنند.
راهکار شما برای حل این موضوع چیست؟
امروز مهم ترین مشکل این است که غیر از خود ورزشکاران اسراییلی، کسی در دنیا متوجه نمی شود که چرا ورزشکاران ایرانی در برابر نمایندگان اسراییل مبارزه نمی کنند و در نتیجه نه در ابعاد بین المللی برد لازم را دارد و نه در داخل تأثیرگذاری گذشته را. برای همین به نظر می رسد اگر تصمیم به ادامه این سیاست است، باید به روز شود و راهکار دیگری برای این موضوع اندیشید. امروز دنیا نمی گوید که کریمی در اعتراض به رژیم اسراییل و حمایت از فلسطین مبارزه نکرده است، چون به هیچ وجه امکان انتشار در فضای مسابقات را ندارد. بلکه چیزی را که دیده اند بازگو می کنند و می گویند کشتی گیر روسیه عجب کاری کرد که کشتی باخته را در ۱ دقیقه نهایی با ۶ فتیله پیچ به نفع خود تمام کرد.

تگ ها


اخبار روز کشتی