خاطرات بد ژاوی از تیم های ایرانی/... از باخت در پلی آف تا حذف در نیمه نهایی

......

 

ژاوی به همراه السد تا کنون در 7 بازی برابر سرخابی های پایتخت قرار گرفته است.

به گزارش خبرنگار مدال، با انجام مراسم قرعه کشی لیگ قهرمانان آسیا 2019 مشخص شد که دو تیم پرسپولیس و السد قطر بار دیگر با یکدیگر همگروه هستند. این در حالی است که السد فصل گذشته 4 بار با پرسپولیس و 2 بار استقلال رو به رو شده است؛ این تیم قطری یکبار هم در پلی آف لیگ قهرمانان آسیا 2017 در آزادی با استقلال رو به رو شده و در هر 7 دیدار نامبرده السدی ها ستاره اسپانیایی شان، ژاوی هرناندز را در اختیار داشته اند.
به بهانه تقابل دوباره ژاوی با یک تیم ایرانی و حضور او در استادیوم آزادی مروری داشته ایم بر 7 بازی پیشین سرخابی ها با السد با حضور این ستاره اسپانیایی؛
1-پلی آف لیگ قهرمانان آسیا 2017/ استقلال صفر(4)-السد صفر(3)؛ تیم استقلال در حضور پرشور هوادارانش توانست در ضربات پنالتی السد را مغلوب کرده و به جمع 16 تیم برتر غرب آسیا صعود کند. رحمتی با مهار پنالتی محمد کاسولا، سهم اصلی را در این صعود ایفا کرد. برای استقلال کاوه رضایی، علی قربانی، فرشید اسماعیلی و خسرو حیدری پنالتی های خود را گل کردند و ضربه امید ابراهیمی هدر رفت. السد هم دو پنالتی را در این مسابقه از دست داد تا در تهران حذف را تجربه کند.
2-مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا 2018/ السد 3-پرسپولیس 1؛ سرخ پوشان در هفته دوم مرحله گروهی لیگ قهرمان آسیا فصل گذشته در قطر به مصاف السد رفته و مغلوب این تیم شدند. تک گل پرسپولیس را سیامک نعمتی در دقایق انتهایی به ثمر رساند. این تنها باخت سرخ ها در مرحله گروهی بود.
3-مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا 2018/ پرسپولیس 1-السد صفر؛ سرخ پوشان در هفته ششم مرحله گروهی، توانستند با گل به خودی مرتضی پورعلی گنجی در ورزشگاه آزادی تیم السد را از پیش رو برداند تا 13 امتیازی شده و به عنوان صدرنشین گروه شان به مرحله بعد صعود کرده و به علاوه انتقام باخت در بازی رفت را هم بگیرند.
4-یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا 2018/ استقلال 1-السد 3؛ استقلال در بازی که نیاز به پیروزی داشت تا به صعود به مرحله نیمه نهایی امیدوار باشد، در دقیقه 12 با گل به خودی خوخی از حریف جلو  افتاد اما در نیمه دوم بازی نمایش نه چدان خوب آبی ها باعث شد السد سه گل توسط عفیف در دقیقه 61 و بغداد بونجاح در دقیقه 65 و 74 بزند و در آستانه صعود به مرحله بعدی لیگ قهرمانان آسیا قرار بگیرد.
5-یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا 2018/ السد 2-استقلال 2؛ استقلال در بازی که نیاز به پیروزی پرگل داشت در دقیقه 27 توسط عفیف از حریف عقب افتاد، در دقیقه 33 و 49 توسط باقری و تبریزی 2 گل زد اما در دقیقه 91 توسط بغداد بونجاح گل تساوی را دریافت کرد تا آبی ها در عین شایستگی از دور رقابت های لیگ قهرمانان آسیا حذف شوند. ضمن آنکه روزبه چشمی در دقیقه 51 این دیدار از زمین اخراج شد تا استقلالی ها یک نیمه 10 نفره بازی کنند.
6-نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا 2018/ السد صفر- پرسپولیس 1؛ شاید پیش از بازی کمترین شانس را می توانستیم به شاگردان برانکو بدهیم جایی که آنها با غیبت سه ستاره خود کاملا قلع و قمع شده بودند برای چینش ترکیب اصلی خود نیز برانکو را با سرگیجه بزرگی مواجه کردند. در عین حال ارائه یکی از بهترین نمایش های جسورانه و در عین حال با برنامه این تیم یک پیروزی تاریخی در کارنامه پرسپولیس بود و علی علیپور توانست یکی از شیرین ترین گل های دوران فوتبالی خود را به ثمر برساند.
7-نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا 2018/ پرسپولیس 1-السد 1؛ پرسپولیس بعد از برد شگفت‌انگیز برابر الدحیل در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا و حذف تیمی که فصل گذشته در تمام مسابقات لیگ و حذفی قطر به مقام قهرمانی رسیده بود، در دیدار رفت مرحله نیمه نهایی این رقابت‌ها فوق‌العاده ظاهر شد و با عملکرد غیر منتظره در استادیوم جاسم بن حمد توانست تیم السد را با تک گل علی علیپور از روی نقطه پنالتی شکست دهد.

خاطرات تلخ ژاوی از تیم های ایرانی

ژاوی از زمان حضور در تیم السد قطر تا کنون با پیراهن این تیم 7 بار مقابل تیم های استقلال و پرسپولیس قرار گرفته که حاصل آن 2 برد برای السد، 3 برد برای تیم های ایرانی و 2 تساوی بوده است.

تگ ها


لیگ برتر خلیج فارس فوتبال