خاطره تلخ سرمربی ویتنام از تقابل با ایران

سرمربی تیم ملی ویتنام در شرایطی امروز شاگردانش را برای بازی با تیم ملی ایران هدایت خواهد کرد که خاطره تلخی از بازی با تیم ملی امید ایران در بازی‌های آسیایی 2002 دارد....

به گزارش خبرنگار مدال، پارک هانگ سئو سرمربی 60 ساله ویتنام امروز در شرایطی همراه با تیم ملی این کشور مقابل شاگردان کارلوس کی‌روش قرار خواهد گرفت که خاطره خوبی از تقابل با ایرانی‌ها ندارد.
وی که در جام جهانی 2002 دستیار گاس هیدینک در تیم ملی کره جنوبی بود و با این تیم به نیمه نهایی جام جهانی نیز رسید پس از این بازی‌ها موظف به آماده‌سازی تیم ملی امید کره جنوبی برای حضور در بازی‌های آسیایی 2002 شد، بازی‌هایی که کمتر از دو ماه پس از جام جهانی برگزار می‌شد و پارک باید امیدهای کره جنوبی را در شرایطی که تیم ملی بزرگسال این کشور بهترین مقام یک کشور آسیایی در ادوار جام‌های جهانی را کسب کرده بود را در خاک این کشور به مقام قهرمانی می‌رساند.
در این بازی‌ها کره جنوبی در هر سه بازی گروهی به پیروزی رسید و در مرحله حذفی نیز از سد بحرین گذشت و در نیمه نهایی حریف ایران شد. بازی ایران و کره جنوبی در زمان قانونی و اضافه به تساوی ختم شد تا بازی در ضربات پنالتی دنبال شود. بازیکنان ایران در پنالتی‌ها تمام ضربات خود را تبدیل به گل کردند اما پنالتی لی یونگ پیو از دست رفت تا ایران راهی فینال شود و کره در بازی رده‌بندی به میدان برود. کسب پیروزی 3 بر 0 در رده‌بندی مقابل تایلند نیز سودی به حال پارک نداشت و این عضو سابق کادر فنی تیم ملی بزرگسال کره جنوبی پس از این بازی‌ها از سمت خود در تیم ملی امید کره جنوبی برکنار شد و حال با گذشت قریب به 17 سال بار دیگر، این بار با ویتنام مقابل تیم ملی بزرگسال ایران قرار خواهد گرفت.

تگ ها


ایران ویتنام فوتبال