خاطره تلخ عسکری محمدیان از دوپینگ پسرش

نایب قهرمان دو دوره المپیک درباره دوره سخت محرومیت ۴ ساله پسرش به خاطره دوپینگ گفت: وقتی این خبر را شنیدم، انگار دیگر زنده نبودم....

به گزارش "ورزش سه"، عسکری محمدیان که دو مدال نقره المپیک در سال های ۱۹۸۸ و ۱۹۹۲ را در کارنامه خود دارد، توانست پسرش یعنی محمدحسین را هم در کشتی سطح بالایی برساند. با این حال محرومیت ۴ ساله محمدحسین محمدیان همه نقشه های این پدر و پسرش را نقش بر آب کرد.


با اینکه چند ماهی است محمدحسین محمدیان به تشک کشتی برگشته و حالا یکی از مدعیان حضور در المپیک توکیو در وزن ۹۷ کیلوگرم است، هنوز هم خاطرات تلخ دوران محرومیت از یاد پدرش نرفته است.


عسکری محمدیان در گفت‌وگو با برنامه دایره طلایی به شکلی کاملا احساسی خاطرات دوران محرومیت پسرش به خاطر دوپینگ را بازگو کرد و گفت: یک روز نشسته بودیم که دیدم تلویزیون تصویر محمدحسین را نشان داد. همسرم را صدا زدم تا او هم تلویزیون را نگاه کند. دیدم به یک باره مجری گفت فرزمند برومند عسکری محمدیان قربانی دوپینگ شد! باور کنید آن لحظه مردم. خدا برای هیچ کس چنین روزی را نیاورد. ۴ سال به محمدحسین می گفتم مرد باش و یک بار به من بگو که دوپینگ کردی، اما او صادقانه گفت که من دست به این کار نزدم. پسرم گفت به خاطر آبروی تو هم شده، مطمئن باش من هیچ وقت دوپینگ نمی کنم.


وی افزود: روزهای سختی بود. حدود ۱۰ روز از خانه بیرون نرفتم. تنش‌های زیادی دیدم. حرف‌های زیادی شنیدم،‌اما سکوت کردم. محمدحسین می‌گفت ۴ سال خیلی زیاد است، اما گفتم طاقت بیار. از پسرم حراست کردم. به کمیته المپیک و وزارت ورزش نامه نگاری کردم و گفتم این بچه بی گناه است و پدرش قهرمان المپیک است. جوابم را ندادند. خدا را شکر که آن دوران گذشت و الان محمدحسین به کشتی برگشته و شرایط روبراه شده است.

تگ ها


کشتی محمد حسین محمدیان آزاد