خالد شفیعی: قهرمانی در لیگ کره و حضور در جام جهانی دو هدف پیش رویم است

مدافع ایرانی تیم سئول کره جنوبی عنوان کرد: دو هدف عمده برای پیوستن به این تیم داشته است که قهرمانی در لیگ کره جنوبی و حضور در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه این اهداف هستند ......
مدافع ایرانی تیم سئول کره جنوبی عنوان کرد: دو هدف عمده برای پیوستن به این تیم داشته است که قهرمانی در لیگ کره جنوبی و حضور در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه این اهداف هستند ...

مدافع ایرانی تیم سئول کره جنوبی عنوان کرد: دو هدف عمده برای پیوستن به این تیم داشته است که قهرمانی در لیگ کره جنوبی و حضور در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه این اهداف هستند.

به گزارش مدال و به نقل از ایسنا، خالد شفیعی ، مدافع ۲۹ ساله که فصل قبل در تیم تراکتورسازی بازی می کرد به تیم اف سی سئول کره جنوبی پیوسته است تا اولین ایرانی تاریخ لیگ کره لقب گیرد.

شفیعی بعد از حضور در این تیم برای اهدافش برای حضور در لیگ کره جنوبی، گفت : من دو هدف عمه داشتم که به خاطر آن به لیگ کره آمدم. یکی این که بتوانم قهرمانی در کره جنوبی را تجربه کنم و دیگری با اثبات خودم جزو نفرات اعزامی به جام جهانی روسیه باشم.

او ادامه داد: خیلی خوشحال و هیجان زده هستم که به تیم سئول کره جنوبی آمدم. وقتی به بازیکنان شاغل در لیگ ایران و دوستانم گفتم که پیشنهادی از تیم سئول کره جنوبی به من رسیده است، آنها به من گفتند که لحظه ای هم درنگ نکن و به این پیشنهاد پاسخ مثبت بده. امیدوارم که بتوانم خیلی زود و هر چه سریع تر خودم را در سئول وفق دهم و بتوانم بازی های خوب و موثری را برای تیمم داشته باشم.

شفیعی که اولین ایرانی تاریخ لیگ  کره جنوبی است، ادامه داد: خب این موضوع کار من را سخت می کند.  من بازی های تیم های کره ای را در لیگ قهرمانان آسیا مشاهده کرده ام و باید این را بگویم که کیفیت تیم های کره ای خیلی بالا است و به همین خاطر برایم افتخار است که به تیم سئول پیوسته ام. تیمی که در این چند ساله در لیگ قهرمانان حضور خوبی داشته و حتی به مراحل پایانی هم صعود کرده است.

خالد شفیعی بعد از این که فوتبالش را در تیم شهرداری زنجان شروع کرد در تیم هایی همچون کوثر، مقاومت و گسترش فولاد نیز به بازی پرداخت تا این که به تیم تراکتورسازی تبریز رفت و از آن زمان نامی برای خود توانست در لیگ ایران دست و پا کند. او بیش از ۲۰۰ بار در لیگ ایران به میدان رفته است.

بازیکن ایرانی شاغل در لیگ کره جنوبی درباره شناختش از این کشور و فوتبالی که ارائه می دهد ، اضافه کرد: من با فوتبال کره آشنا هستم. شناخت نسبی هم از بازیکنانی که در سئول بازی می کنند را دارم. بازیکنانی همچون پارک جویونگ، کوآک تائه هی و دژان را می شناسم. درباره شهر سئول هم باید این را بگویم که تا همین الان که مدت زمان زیادی نیست که به این شهر آمده ام بسیار جذب آن شده ام.

مدافع ایرانی درباره دیگر هدف خود برای پیوستن به سئول یعنی حضور در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه، گفت : بله. همان طور که گفتم غیر از کسب دومین قهرمانی پیاپی در لیگ کره هدفم این است که به تیم ملی ایران دعوت شوم و در جام جهانی روسیه بازی کنم. همین جا امیدوارم که کره جنوبی هم در کنار ایران به جام جهانی روسیه صعود کند.