خانبان: فدراسیون و کادر فنی تیم ملی اجازه ندادند با برانکو کار کنم

آنالیزور جدید پرسپولیس گفت:در انتقال رضاییان، امیری و بیرانوند به پرسپولیس کمک کردم...

به گزارش مدال،مهرداد خانبان بعد از شش بازی در لیگ برتر به‌عنوان آنالیزور جدید پرسپولیس انتخاب شد تا کادر فنی سرخ‌ها صاحب یک مربی ایرانی دیگر هم باشد و از حیث مربیان خارجی و داخلی به تعادل برسد. حدود یک ماه قبل هم خانبان در آستانه پرسپولیسی شدن بود اما این اتفاق نهایی نشد. خودش دوست ندارد درباره علت این اتفاق حرف بزند و تنها می‌گوید قسمت نبوده در آن مقطع به پرسپولیس بیاید. خانبان بعد ازچند روز حضورش در پرسپولیس از اتمسفر این تیم می‌گوید: «خدا را شکر خوب است. بالاخره تیمی که سه فصل متوالی قهرمان لیگ شده و جام حذفی و سوپرجام را برده حتماً باید جو خوبی داشته باشد.»

او باید با کالدرون، خواکین و والنسیا کار کند که همه اسپانیایی‌زبانند، اما خانبان می‌گوید با زبان انگلیسی می‌تواند با ایشان ارتباط بگیرد و اگر هم مشکلی پیدا کرد مترجم اسپانیایی در تیم هست که کارش را راه بیندازد.
آنالیزور جدید پرسپولیس درباره کالدرون هم حرف‌های جالبی دارد: «از هر لحاظ خوب است. هم به‌لحاظ آکادمیک قوی است و هم تجربه زیادی دارد. خود کالدرون به‌عنوان بازیکن هم اسم بزرگی دارد. او دوران بازیگری درخشانی داشته و خیلی کم بوده‌اند بازیکنانی که در فینال جام‌جهانی کنار اسطوره‌هایی مثل مارادونا بازی کرده باشند. فکر نمی‌کنم ما در فوتبال‌مان چنین افرادی را دیده باشیم.»
خانبان می‌گوید نمی‌داند قبل از آمدنش چه کسی کار آنالیز را انجام می‌داده اما نرم‌افزارهایی که در اختیار کادر فنی سرخ‌هاست را می‌شناسد و کار کردن با آن را بلد است. او می‌گوید فعلاً مسابقه‌ای برگزار نشده که تیم خودی را آنالیز کند اما در آینده غیر از آنالیز تیم حریف باید اطلاعات تیم خودی را هم استخراج کرده و آنالیز کند. خانبان فعلاً با خواکین که پیش‌تر کارهای مربوط به آنالیز را انجام می‌داده هماهنگ شده و قرار است کار را پیش ببرد.
او البته سابقه حضور در پرسپولیس را هم داشته، آن هم نه یک‌بار: «من در زمان سرمربیگری آقای قطبی در پرسپولیس بودم. بعد از آن همزمان که در تیم ملی بودم با آقای گل‌محمدی هم در پرسپولیس همکاری کردم. با نلو وینگادا هم در پرسپولیس کار کردم. قرار بود با آقای برانکو هم کار کنم که فدراسیون گفت باید با تیم‌های کوچک‌تر همکاری کنید.»
از خانبان می‌پرسیم این مسأله که ربطی به اختلاف کی‌روش و برانکو نداشت؟ او جواب می‌دهد: «نه آن موقع تازه برانکو به پرسپولیس آمده بود. یعنی در شروع لیگ پانزدهم بودیم که من با آقای نژادفلاح هم جلسه داشتم. همان زمان در لیست تیم و انتقال رامین رضاییان، بیرانوند و امیری هم به باشگاه پرسپولیس کمک کردم اما فدراسیون و کادر فنی تیم ملی موافقت نکردند که همزمان با تیم ملی برای پرسپولیس هم کار کنم. چون کار تیم ملی دائمی نیست من با فدراسیون توافق کرده بودم که در یک باشگاه هم کار کنم اما گفتند با باشگاه بزرگی مثل پرسپولیس نمی‌توانی کار کنی.»
از این به بعد سر خانبان با این همه سیستم و استراتژی و آنالیز شرایط بازیکنان، تیم‌های حریف، مسابقات و... حسابی شلوغ می‌شود. او درباره شش هفته پرتلاطم پرسپولیس در لیگ از جهات فنی مثل تغییر سیستم و ترکیب هم می‌گوید: «وقتی یک تفکر تازه به باشگاه می‌آید و چند بازیکن جدید هم وارد می‌شوند طبیعی است که این اتفاق بیفتد. اگر یادتان باشد برانکو هم در 12 بازی اولش نتیجه نگرفت اما ماند و تفکراتش را پیاده کرد.»
 

تگ ها


آنالیزور پرسپولیس مهرداد خانبان لیگ برتر خلیج فارس فوتبال