خانه کشتی استان گیلان احداث می‌شود

رشت- رئیس هیأت کشتی گیلان از احداث خانه کشتی استان در آینده نزدیک خبر داد و گفت: در صورت بهبود شرایط کرونا مسابقات جام تختی در گیلان برگزار می شود....

به گزارش خبرنگار مهر، امیر رضی زاده عصر شنبه در نشست با خبرنگاران در هیأت کشتی گیلان از احداث خانه کشتی استان گیلان خبر داد و اظهار کرد: احداث خانه کشتی در گیلان به عنوان تنها استان کشور که از این نعمت محروم است ضرورت دارد.

وی افزود: رایزنی‌های لازم در خصوص تعیین تکلیف زمین سالن کشتی شهید باهنر در میدان فرهنگ رشت که بیش از ۱۵ سال بلاتکلیف مانده با مدیر کل ورزش و جوانان گیلان انجام شده و در تلاشیم به زودی کلنگ احداث خانه کشتی گیلان بر زمین زده شود.

رضی زاده با اشاره به اختصاص یک زمین به مساحت ۵۵۰ متر مربع در مجتمع دو هزار واحدی مسکن مهر انزلی برای احداث خانه کشتی این شهر، گفت: از سه ماه قبل عملیات فنداسیون و اسکلت سازی سوله انجام شده و انتظار داریم دهه فجر امسال به بهره برداری برسد.

رئیس هیأت کشتی گیلان گفت: با اداره کل آموزش و پرورش تفاهم نامه منعقد شده و رایزنی با سپاه قدس گیلان برای استفاده از ظرفیت بسیج استان در جهت کمک به ارتقای جایگاه کشتی گیلان در کشور انجام شده است.

رضی زاده تاکید کرد: تشکیل بانک اطلاعاتی برای تجمیع اطلاعات مورد نیاز این هیأت در خصوص کشتی گیران، داوران کشتی، باشگاه‌های فعال استان و سایر اطلاعات مورد نیاز کشتی در شهرستان‌های گیلان ضرورت دارد.

وی تصریح کرد: یقیناً برای برند سازی و ارتقای جایگاه کشتی گیلان خبرنگاران نقش کلیدی برای کمک به هیأت کشتی دارند.

رئیس هیئت کشتی گیلان با اشاره به بازسازی و تجهیز سالن کشتی شهید رجایی رشت، یادآور شد: در تلاشیم با تجهیز و بازسازی این سالن از آن به عنوان کمپی برای میزبانی از تیم‌های میهمان از شهرستان‌های گیلان و حتی تیم‌های سایر استان‌های کشور و محلی برای برگزاری مسابقات استانی و حتی محل انجام تمرینات برای باشگاه‌هایی که فاقد محل تمرین مناسب هستند استفاده شود.

وی با اشاره به برگزاری رقابت‌های بین المللی کشتی جام جهان پهلوان تختی در آینده‌ای نزدیک به میزبانی گیلان، ادامه داد: در جلسه‌ای که با دبیر فدراسیون کشتی برگزار شد تفاهم نامه برگزاری این رقابت به میزبانی گیلان با علیرضا دبیر منعقد شد.

رضی زاده افزود: یقیناً برگزاری رقابت‌های کشتی در سطح بین المللی انگیزه ورزشکاران جوان استان را دوچندان می‌کند و معتقدم با ایجاد انگیزه برای ورزشکاران جوان این رشته می‌توان آینده درخشانی را برای این ورزش اصیل ایران رقم زد.

وی اضافه کرد: با توجه به شیوع بحران کرونا احتمالاً برگزاری این رقابت‌ها به تعویق می‌افتد اما اگر شرایط کنونی بهبود یابد بهمن ماه امسال این رقابت‌ها به میزبانی گیلان برگزار خواهد شد.

رضی زاده با اظهار تشکر از تلاش‌های شبانه روزی خبرنگاران، ادامه داد: خبرنگار باید انتقادهای سازنده و منصفانه داشته باشد و ما در هیئت کشتی گیلان از انتقادهای سازنده استقبال می‌کنیم.

تگ ها


فدراسیون کشتی استان گیلان خانه کشتی