خانواده شاکی و توقف پروژه یک میلیاردی

باشگاههای لیگ برتری یکی پس از دیگری یا ورزشگاهی جدید ساختهاند یا ورزشگاههای قدیمی خودشان را بازسازی کرده و توسعه دادهاند ......

 باشگاه‌های لیگ برتری یکی پس از دیگری یا ورزشگاهی جدید ساخته‌اند یا ورزشگاه‌های قدیمی خودشان را بازسازی کرده و توسعه داده‌اند. باشگاه چلسی هم تصمیم گرفت ورزشگاه 141 ساله‌اش استمفوردبریج را بازسازی کند و برای این پروژه حدود یک میلیارد پوند هم هزینه خواهد کرد. به این ترتیب ظرفیت استمفوردبریج از 41 هزار نفر به 60 هزار نفر می‌رسد و علاوه بر آن مهم‌ترین تحول این ورزشگاه نمای جدید آن خواهد بود.
همسایه شاکی
این اقدام آبی‌های شهر لندن با مشکلاتی مواجه شد. در خبرها آمده بود یکی از همسایگان مجاور ورزشگاه استمفوردبریج به دلیل این که نمای جدید آن از تابش آفتاب به خانه‌اش جلوگیری می‌کند، شکایت کرده و شهرداری منطقه «همرسمیت و فولام» در مرکز شهر لندن دستور توقف پروژه را داده است. خانواده «کراست‌ویتس» صاحب خانه‌ای هستند که با توجه به قانون «حقِ نور» شکایتی را تنظیم کرده بودند و خواستار توقف پروژه شدند. باشگاه چلسی هم مدعی شده امکان ایجاد تغییر در طرح ورزشگاه استمفوردبریج وجود ندارد. با این حال رومن آبراموویچ مالک باشگاه چلسی درخواستی برای از سر گرفتن پروژه را به شهرداری منطقه ارسال کرده و با موافقت طرفین این پروژه از سر گرفته خواهد شد. گفته می‌شود خانواده کراست‌ویتس خواهان دریافت 20 میلیون پوند برای حق نورِ خانه خودشان شده‌اند که به نظر عجیب می‌رسد. نیکولاس کراست‌ویتس یک کارمند بازنشسته بانک است که 69 سال سن دارد. او در این خانه همراه با لوسیندا همسر 59 ساله‌اش و فرزندانش‌ رُز و لوئیس زندگی می‌کند. نیکولاس زمانی که 50 ساله بود یعنی حدود 2 دهه قبل این خانه را در مجاورت ورزشگاه استمفوردبریج و در منطقه «استمفورد کاتیج» به مبلغ 4 میلیون پوند خرید و حالا فقط برای حقِ نور آن پس از 19 سال 5 برابر قیمت خرید خودش درخواست غرامت کرده است. بنا بر ادعای خانم کراست‌ویتس 5 اتاق خانه‌شان به طور کامل نور خودشان را از دست خواهند داد.
شرطی برای ادامه پروژه استمفوردبریج
شورای منطقه همرسمیت و فولام در این باره تشکیل جلسه داده و با ادامه پروژه استمفوردبریج هم به شرط توافق طرفین موافقت کرده است. قطعاً قرار هم نیست پروژه بزرگ ورزشگاه استمفوردبریج برای مدت طولانی متوقف شود و باشگاه چلسی رضایت خانواده شاکی را جلب خواهد کرد، با این حال درخواست خانواده کراست‌ویتس هم غیرمنطقی بوده. نکته جالب این است که علاوه بر خانه آقای نیکولاس کراست‌ویتس 50 مالک دیگر هم می‌توانند درخواستی مشابه و شکایتی برای حقِ نور خانه‌های‌شان ارائه کنند که چنین کاری را انجام نداده‌اند. آبراموویچ هم که نمی‌خواهد برای این مسئله پروژه بزرگش دچار مشکل شود، پیشنهاد کرده برای ادامه مذاکره آقای کراست‌ویتس به باشگاه چلسی برود. قرار است ساخت جایگاه‌های جدید و نمای جدید ورزشگاه استمفوردبریج تا سال 2023 پایان یابد و از فصل 2024-2023 آبی‌پوشان لندنی در ورزشگاه متحول‌شده‌شان به میدان بروند، با این حال فعلاً باید در ابتدای راه شروع پروژه با یک خانواده سمج مبارزه کنند.

تگ ها


اخبار روز چلسی لیگ برتر فوتبال