خبرهای خوب برای آبی‌ها؛ از مذاکره با پاتوسی تا واریز دستمزد بازیکنان

معاون باشگاه استقلال در مصاحبه ای از شرایط خوب آبی ها گفت و ادامه داد: در قدم اول مطالبات سال گذشته را به صفر رسانده و سپس پرداختی‌های امسال را به 45 تا 50 درصد خواهیم رساند...

 

به گزارش مدال و به نقل از فرهیختگان، استقلال همچنان درگیر حواشی مختلفی است؛ احتمال برنگشتن دو بازیکن خارجی، عدم جذب بازیکن جدید، لغو اردوی خارجی، احتمال اعتصاب بازیکنان و تاخیر در آغاز تمرینات و... مسائلی است که سوژه گفت‌وگو با هادی مباشری شد. شخصی که قرار است در پست معاونت باشگاه استقلال به کار خود ادامه بدهد. ماحصل این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید.

سپاهانی‌ها مدعی شدند که اردوی خارجی شان به خاطر مسائل امنیتی لغو شده است.آیا برای شما نامه‌ای آمده است؟
خیر، این چنین نیست بلکه مثل سال قبل امسال هم توصیه کردند با توجه به شرایط حاکم بر کشور و مشکلات اقتصادی که وجود دارد، هزینه‌هایی که قرار است صرف اردوی خارجی شود را در داخل هزینه کنیم هرچند با توجه به تغییرات کادرفنی پیش‌بینی کرده بودیم که زمان لازم را برای برپایی اردوی خارج از کشور نداریم و اردوی خود را احتمالا در کیش برگزار می‌کنیم. امکانات و کیفیت زمین چمن نیز شرط است و باید در این خصوص به جمع‌بندی برسیم.

درخصوص دیدار با فولاد هم صحبت کنید. فولادی‌ها مخالف برگزاری بازی هستند؟
به دلیل احتمال آسیب‌دیدگی بازیکنا‌ن‌مان ما هم درخواست دادیم تا این بازی لغو شود. از سویی این دیدار می‌تواند‌ با توجه به تغییر سرمربی، بازی تدارکاتی خوبی تا قبل از دیدار پلی‌آف باشد، اما با توجه به اینکه احتمال دارد در این دیدار بازیکنی مصدوم شود اگر بتوانیم در حالت استراحت باشیم برایمان بهتر است و برای اینکه در آسیا قدرتمندتر ظاهر شویم تقاضا کردیم این دیدار لغو شود. باید ببینیم سازمان لیگ می‌تواند در صورت لغو، جای خالی برای این دیدار بعد از پلی‌آف پیدا کند یا خیر؟ چون در هر صورت اگر استقلال به مرحله گروهی صعود کند با توجه به دیدار جام حذفی، برنامه‌های‌مان فشرده خواهد شد.

هواداران نگران میلیچ و دیاباته هستند. آیا آنها بر می‌گردند؟
عمده‌ترین مشکل ما تهیه ارز است و باید در زمان‌های مشخص شده به آنها پرداختی داشته باشیم. اختلاف دیگری نداریم. تا الان 150 هزار دلار به دیاباته پول داده‌ایم ولی برای پرداخت حقوق ماهانه باید حواس‌مان باشد واریزی‌ها عقب نیفتد تا گرفتار مباحث قانونی که فیفا به آن اشاره دارد، نشویم. حتی در زمان مشخص واریزی‌های استراماچونی را هم انجام داده بودیم و فقط یک ماه عقب افتاد که او هم طبق قوانین فیفا قراردادش را فسخ کرد. در هر صورت این دو بازیکن صددرصد مدنظر مجیدی هستند و سعی می‌کنیم خواسته‌های کادرفنی درخصوص جذب بازیکن را تامین کنیم. آنها با ما قرارداد دارند و می‌مانند.

موضوع خرید پاتوسی به کجا رسید؟
صحبت‌های لازم انجام شده است. اگر هم موفق نشویم، آلترناتیو برایش داریم که مذاکره با وی انجام خواهد شد. ما می‌توانیم دو بازیکن خارجی دیگر که یکی از آنها آسیایی است را به تیم اضافه کنیم.

شنیده می‌شود فرهاد مجیدی برای رسیدن به صندلی سرمربیگری استقلال با مبلغی کم استقلالی شده است؟
فرهاد در زمان بازی نیز در زمانی که بنده در باشگاه سمت داشتم؛ با اینکه فیکس و جزء پنج بازیکن برتر تیم بود، اما کمتر از سایر بازیکنان پول می‌گرفت و هیچ وقت به دنبال قرارداد بزرگ نبود. الان هم نسبت به بسیاری از مربیان دیگر دریافتی کمتری دارد و در مجموع توقعش پایین است و یک قرارداد منطقی با وی بسته‌ایم.

صحبت از اعتصاب بازیکنان به دلایل مشکلات مالی شنیده می‌شود، آیا این موضوع صحت دارد؟
بحث واریزی‌ها برای بازیکنان در حال انجام است و اگر به تعطیلی نمی‌خوردیم دیروز هم ادامه داشت. در این خصوص و در واریزی‌های جدید در قدم اول مطالبات سال گذشته را به صفر رسانده و سپس پرداختی‌های امسال را به 45 تا 50 درصد خواهیم رساند. تا آخر هفته این اتفاق خواهد افتاد و با توجه به مبلغی که تامین شده هرچه زودتر این کار را انجام می‌دهیم. طبق برنامه قبلی نیز امروز قرار است تمرینات آغاز شود. 99درصد تا به امروز پرداختی‌ها انجام شده و قصد داریم که پرداختی‌ها را یکسان کنیم.

 

بیشتر بخوانید:

مذاکره استقلال با دو بازیکن خارجی

تگ ها


هادی مباشری پاتوسی بازگشت پاتوسی به استقلال معاون استقلال فرهاد مجیدی نقل و انتقالات اخبار نقل و انتقالات فوتبال ایران استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال