خبر خوب برای ذوب‌آهن و سپاهان

شاید حداقل دو باشگاهی که به آسیا صعود کرده اند، اجازه حضور در لیگ قهرمانان را نگیرند ......

شاید حداقل دو باشگاهی که به آسیا صعود کرده اند، اجازه حضور در لیگ قهرمانان را نگیرند.

به گزارش مدال به نقل از خبرآنلاین: چند روز پیش بود که دوباره زنگ خطر ای اف سی برای فوتبال ایران به صدا درآمد. به خصوص برای تیم های حاضر در لیگ قهرمانان آسیا که همچنان مشکلات شان تمامی ندارد. این روزها سوال درباره وضعیت پرسپولیس زیاد است. تنها نماینده ایران که در لیگ قهرمانان آسیا مانده و باید در مرحله یک چهارم نهایی حاضر شود. پرسپولیسی ها مطابق معمول مشکلات زیادی دارند. از بدهی های درون باشگاهی آنها که بگذریم به پرونده های خارجی قرمزها و مشخصا مانوئل ژوزه می رسیم. سرمربی پرتغالی که مدت زیادی روی نیمکت پرسپولیس دوام نداشت اما همچنان برای باشگاه دردسرساز است. شکایت ژوزه از باشگاه پرسپولیس همچنان در جریان است. این یکی از مهم ترین پرونده های مربوط به تنها نماینده حاضر ایران در این فصل لیگ قهرمانان است که هواداران را کمی نگران کرده است. برای طرفداران پرسپولیس این اضطراب به وجود آمده که با حل نشدن مشکل ژوزه آیا امکان حذف آنها از لیگ قهرمانان وجود دارد؟ اینطور نیست که پرسپولیسی ها در صورت عدم پرداخت مطالبات ژوزه از بازی ها حذف شوند. در واقع ای اف سی راهکار توافق با پیرمرد پرتغالی را به قرمزها پیشنهاد کرده است. اتفاقی که اگر نیفتد فعلا فقط منجر به جریمه می شود و در روند حضور پرسپولیس در مرحله یک چهارم نهایی مقابل الاهلی مشکلی پیش نمی آید. اما در صورت پرداخت نشدن بدهی ژوزه، خطر حذف از فصل بعد لیگ قهرمانان برای قهرمان فصل پیش لیگ ایران همچنان وجود خواهد داشت.


در مقابل آبی های پایتخت هم چنین مشکلاتی دارند. آنها نیز چهار یا پنج پرونده باز دارند که باید خیلی زود طبق مهلتی که ای اف سی داده حل شوند. کنفدراسیون فوتبال آسیا به باشگاه های ایرانی اعلام کرده که در آبان ماه تصمیمات نهایی گرفته می شود. یعنی همان وقتی که صحت مدارک آنها تایید یا رد می شود.


از آنجایی که فوتبال ایران در فصل بعد لیگ قهرمانان آسیا دو نماینده دیگر نیز دارد، مسائل مربوط به آنها نیز حساس شده است. تیم های تراکتورسازی و نفت تهران که اتفاقا هر دو اسیر مشکلات زیادی هستند. تراکتوری ها که فصل گذشته از پنجره نقل وانتقالات محروم شدند و در این فصل نیز این مشکل حسابی دست شان را بسته است. حتی شنیده می شود حضور آنها در این فصل لیگ برتر نیز با چالش های روبرو بوده است!


نفت تهران تیم چهارم است. تیمی که فصل گذشته قهرمان جام حذفی شد، در این فصل اصلا اوضاع خوبی ندارد. هرچند از سه بازی چهار امتیاز گرفته، ولی مشکلات اقتصادی و مدیریتی در این تیم بیداد می کند. طوریکه شرایط برای ادامه کارشان مخصوصا در آسیا کاملا نامشخص است.


برای خیلی ها این سوال به وجود آمده بود که در صورت حذف تراکتور و نفت به دلیل این وضعیت سخت چه اتفاقی خواهد اتفاد؟ طبق استعلامی که گرفته شده و با توجه به گفته های سهیل مهدی، رئیس کمیته فنی و توسعه فدراسیون، در صورت بروز این اتفاق از بین تیم های دوم تا هشتم، نماینده های دیگری برای حضور در آسیا نظر گرفته خواهند شد. در حال حاضر وضعیت سه باشگاه استقلال، نفت و تراکتور تعریفی ندارد و هیچ بعید نیست دو تیم از بین آنها نتوانند مجوز حضور در لیگ قهرمانان فصل جدید را بگیرند. اگر دو تیم حذف شوند، ذوب آهن و سپاهان جانشین آنها می شوند که هر دو به راحتی می توانند مجوز حرفه ای را بگیرند. آنها بدهی به بازیکنان شان ندارند و کلا شرایط مالی شان خوب است. 

 

تگ ها


اخبار روز فوتبال